Oyun Haberleri

NYT Connections’ın ipucu ve yanıtları bugün: 18 Eylül (#99)

NYT Connections puzzle

NYT Connections’da bir haftaya garantili bir galibiyetle başlayın: tek yapmanız gereken bugünün cevaplarına göz atmak ve ardından hızlı zaferinizin tadını çıkarmak. Her şeyi dürüst tutmayı tercih ediyor ancak kelimeler arasındaki bağlantıyı tam olarak bulamıyorsanız, 18 Eylül (#99) oyununun ipuçlarına bir göz atın ve kendinize bir yardım eli uzatın.

Bugünün Bağlantıları beni gerçekten şaşırttı. Bugün gruplardan biri arasındaki bağlantıyı görmeyi beklemiyordum ama kendimi onları oldukça hızlı bir şekilde ve çok fazla karışıklık yaratmadan bir araya getirirken buldum. Bu, haftaya başlamanın hiç de kötü bir yolu değil; umarım böyle devam edebilirim.

NYT Connections bugün ipucu veriyor: 18 Eylül Pazartesi

Günümüzün Bağlantılar karmaşasını anlamanıza yardımcı olalım.

Sarı: Kitap bilgisine sahip ya da son derece anlayışlı birine bunlar denebilir.

Yeşil: Bu grup ABD havayollarının bir koleksiyonudur; dünyanın geri kalanına iyi şanslar.

Mavi: Çatışmalar ve atlarla dolu tozlu eski Westernler muhtemelen bu kinayeleri içerecektir.

Mor: Bu gruptaki her kelime bir televizyon programının başlığında kullanılan bir soyadıdır.

NYT Bağlantıları yapboz oyunu

(Resim kredisi: NYT)

Tüm yanıtlara hazır olana kadar daha fazla kaydırmayın!

NYT Connections bugün cevap veriyor: 18 Eylül Pazartesi (#99)

Aceleyle eksiksiz bir yanıt setine mi ihtiyacınız var? Hadi bakalım.

  • Sarı: Parlak, Zeki, Hızlı, Keskin (Zeki)
  • Yeşil: Alaska, Sınır, Güneybatı, Ruh (Hava Yolları)
  • Mavi: Kovboy, Serseri, Kanun Kaçağı, Şerif (Batı kinayeleri)
  • Mor: Kement, Mars, Rogers, Akıllı (TV programı başlık soyadları)

New York Times’ın Connections bulmaca oyunu hakkında daha fazla bilgi

Connections, görünüşte alakasız dört kelimeyi birbirine bağlayan ortak noktayı bulmanız gereken NYT’nin en yeni popüler bulmaca oyunudur. Dört hata yapmadan önce giderek zorlaşan dört kelime grubunun tamamını bulabilir misiniz? Unutmayın: Her günün sadece bir çözümü vardır, bazı kelimeler olsa bile Bakmak sanki birden fazla gruba ait olabilirler ve tabloyu istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz (ve yapmalısınız). Beyninizi kelimeleri farklı bir şekilde okumaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.

OKU  Firaxis, XCOM direktörü Jake Solomon ayrılırken yeni Civilization oyununu duyurdu

Bağlantılardan hoşlanıyorsanız Codenames masa oyununa göz atmalısınız. Bu, oyunculara ipuçları kullanarak bir tablodan belirli kelimeleri tahmin etme görevi veren popüler bir parti oyunudur. Connections’da olduğu gibi oyunun özü, kelimelerin kaç farklı yoruma sahip olabileceğinde yatmaktadır. Connections ayrıca New York Times’ın 2022’de satın aldığı hit bulmaca oyunu Wordle’a da açıkça borçludur. Belki de en bariz olanı, bulmacanızın sonuçlarını sosyal medyada diğer oyuncularla paylaşmanıza izin vermek için renkli emojiler kullanmasıdır:

Bağlantılar
Bulmaca #80

Her renk dört kelimeden oluşan bir gruba karşılık gelir; karışık renkli bir satır, bir gruptaki tamamen eşleşmeyen bir veya daha fazla kelimeyi yanlış tahmin ettiğinizi gösterir. Satırlar aynı zamanda Bağlantılar bulmacasını hangi sırayla çözdüğünüzü de gösterir. Sıraların hepsi eşit yaratılmamıştır: New York Times onları sarıdan başlayarak mora doğru “basit”ten “zor”a doğru sıralar.

Connections arkadaşlarınızı göstermek mi yoksa sadece kendinize meydan okumak mı istiyorsunuz? Önce mor kelimeleri belirleyerek ve ilk tahmininizde onları tutturarak başlamaya çalışın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.