Oyun Haberleri

Starfield’ın envanterini düzelten aynı modcu artık kullanıcı arayüzünün geri kalanını da halletti

A person looking at a map in a city

Starfield modder m8r98a4f2, Bethesda’nın space-em-up oyununun ilk kahramanları arasındaydı. StarUI Envanteri adlı bir mod Bu, oyunun en büyük acı noktalarından birini ele alıyor. Star UI, hantal eşya çantalarınızı türe, ağırlığa ve değere göre sıralanabilen hoş ve temiz bir listeye dönüştürür: bu çok fazla görünmeyebilir, ancak bir şeyleri bulmaya çalışırken varsayılan seçenekle uğraşarak size çok büyük miktarda zaman kazandıracaktır.

Bu kabusun üstesinden gelen m8r98a4f2, başka bir baş ağrısıyla mücadele etmek için geri döndü: yani, bir sürü baş ağrısıyla. Onların başarılarının büyük devamı StarUI HUDMevcut kullanıcı arayüzünü elden geçiren ve size HUD widget’ları, güncellenmiş bir ganimet listesi ve DPS ve değer/ağırlık oranı gibi istatistikler içeren geliştirilmiş öğe kartları üzerinde kontrol sağlayan.

Bu, yine varsayılan deneyimin arzulanan çok şey bıraktığı bir alandır ve StarUI HUD, bazı şeyleri değiştirme konusunda daha da ileri gider. HUD widget’ları yeniden boyutlandırılabilir, hareket ettirilebilir, döndürülebilir, renklendirilebilir veya tamamen devre dışı bırakılabilir. Ayrıca artı işaretinizin altında öğe adını ve etiket simgesini görüntüleyen “Etiket Etiketi” adı verilen yeni bir widget ekler; bu, büyük öğe kartlarına bakmanıza gerek olmadığı anlamına gelir (bunlar sağ üst tarafa doğru hareket eder, ancak yeniden boyutlandırılabilir veya kaldırılabilir). uygun görüyorsunuz). Hatta çöp öğelerini bile otomatik olarak filtreler ve onları hafifçe solgun bir şekilde görüntüler, böylece gereksiz dikkat çekmezler. Temel olarak bu modla ilgili her şey kullanıcı arayüzü karmaşasını ortadan kaldırmak ve oyuna devam etmenize izin vermektir.

İsteğe bağlı olarak eklenen diğer bir widget, artı işaretinizin altında, belirli bir öğenin değer/ağırlık oranını dolduran bir çubuk görüntüleyen ve taşıdığınız şeyin değerini kolayca maksimuma çıkarmanıza olanak tanıyan, “Loot-O-Meter” adlı, kazanan bir addır. Bunun nasıl görüntüleneceği de özelleştirilebilir ve kaplar arasında hızlı bir şekilde sıralama yapmak için yükseltilmiş bir ganimet listesiyle birlikte gelir (görünümdeki daha fazla veya daha az öğe için yeniden boyutlandırılabilir).

Bunlar, oyunun bilgiyi nasıl sunduğuna dair çok sayıda küçük ayarlamanın yanı sıra, parola kullanım kolaylığıdır: neye baktığınızı ve onu isteyip istemediğinizi bir bakışta anlayabilmek. Belirli bir türü kolayca gösteren öğe etiketi simgeleri gibi bilgileri istediğiniz yerlere ekler ve ganimet listenizi sıralamanıza yardımcı olacak ek yapılandırılabilir sütunlar gibi görüntüleme seçenekleri ekler.

Bu, oyunun mekaniğine bile giriyor ve artık çalmayacaksın: yani, bunu istemeden yapmayacaksın. “Kazara çalma koruması” çalma düğmesini değiştirir, böylece çalmak için dokunmak yerine E tuşuna basılı tutmanız gerekir; faydalıdır çünkü bunu hepimiz yaptık, üstelik çeşitli widget’lara kırmızı renk ekler, böylece bilirsiniz elbette çalmak hırsızlıktır. Ayrıca kaplar için bir “hepsini al” işlevi eklendi, bir dizi yeni artı işareti seçeneği var ve modun yaratıcısı anlaşılır bir şekilde bu konuda biraz heyecanlanıyor: “Büyük bir kırmızı tabanca artı işareti mi, yoksa küçük bir yeşil tüfek mi istiyorsunuz? Bunu yapabilirsiniz! “

OKU  Starfield'ın önyükleme dosyaları, AMD sponsorluğunda DLSS veya XeSS desteğine dair herhangi bir işaret olmadığını gösteriyor

Son olarak, dört ön ayar seçeneği, düğmelerin nasıl görüntüleneceğine ilişkin ince ayarlar ve sizi bir yükleme ekranı aracılığıyla diğer alanlara taşıyacak kapıların üzerinde büyük bir kapı simgesinin gösterilmesi gibi şaşırtıcı derecede kullanışlı ama küçük eklemeler içeren bir dizi saat özelleştirme ayarı var.

StarUI’nin gerekli olması bile utanç verici, ama öyle. Starfield pek çok şeyi doğru yapabilir, ancak kullanıcı arayüzü ve envanter genellikle bunların arasında değildir ve çoğu zaman kozmik arayışınıza yardımcı olmak yerine yolunuza çıktıklarını hissederler. Starfield incelemesinde oyunu yeterince beğenen PCG’den Chris Livingston, buradaki başarısızlıklardan sürekli rahatsız olduğunu fark etti: “Envanter sistemi gerçekten çürümüş, her şeyi topladığınız ve öğeleri karıştırmaya çalıştığınız bir oyunda sinir bozucu. yoldaşınız, geminizin envanteri, üssünüzdeki depolama kasalarınız ve kendi cepleriniz.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.