Oyun Haberleri

Şu anda Steam’deki en iyi demolardan birini oynamak için 3 gününüz kaldı

Şu anda Steam'deki en iyi demolardan birini oynamak için 3 gününüz kaldı

Yılda iki kez düzenlenen ve yüzlerce oyun demosunu bir hafta boyunca hevesli suratınıza saçtıktan sonra tekrar kaba bir şekilde dağıttığınız Steam Next Fest sona erdi. Harika bir oyunun demosunu deneme şansını kaçırdıysanız bu çok üzücü ama iyi haber şu ki, birkaç ücretsiz demo Fest bitti diye sona ermiyor.

Bu, kesinlikle kaçırmamanız gereken bir oyunun demosunu içerir: şüphe gölgeleri ColePowered Games’ten. Demo birkaç gün daha yayında kalacak.

Daha fazla gör

Resmi Shadows of Doubt hesabı bu sabah tweet attı “Davanın soğumasına henüz hazır değiliz .” “#SteamNextFest demo araştırmanızı 16 Şubat Perşembe gününe kadar uzatmaya karar verdik!”

Bu harika. Zaten iki kez oynamış olmama rağmen, durmaya hazır değilim.

Shadows of Doubt, ortaya çıktığından beri radarımızda büyük, ilgi çekici bir sinyal oldu. 2020’de PC Gaming Show. Tamamen simüle edilmiş bir bilim kurgu şehrinde geçen birinci şahıs gizli dedektif macerasıdır. Deus Ex’in Blade Runner ile birleştiğini hayal edin ve havayı yakalayın. Şimdi, seçtiğiniz herhangi bir şekilde araştırmak için bir sürü cinayet ve gizemi olan bir kara dedektif olduğunuzu ve gerisini hallettiğinizi hayal edin.

Demo harika. Oyun prosedürel olarak tüm siberpunk şehrini, distopik tarihini ve tüm sakinlerini oluşturduğunda, kapınızın altından kayıp bir kişiyi bulmanızı isteyen bir not atılırken dairenizde uyanırsınız. Dedektif araç setinizi topladıktan ve şehir rehberinde kişinin adresini bulduktan sonra, etrafı gözetlemek için yağmurlu geceye doğru yola çıkarsınız. Suç mahallini ve cinayet kurbanını araştırın, parmak izlerini toplayın, e-postaları okuyun, telefon kayıtlarını inceleyin ve hatta çöpü bile karıştırın; önemli bir ipucunun nerede bulunabileceğini asla bilemezsiniz.

OKU  Dünyanın en büyük mod sitesi, zamirleri kaldıran Starfield modunu yasakladı: 'Çeşitliliği ve katılımı savunuyoruz'

Şehirde yaşayan yüzlerce kişiden her birinin bir adı, bir ev adresi, bir işi ve çalışırken ya da boş zamanlarının tadını çıkarırken şehirde takip ettikleri bir rutini vardır ve onların hayatlarına göz gezdirebilir ve diğerleriyle olan bağlantılarını keşfedebilirsiniz. karakterler. Şehirdeki her bir bina tamamen modellenmiştir, bu nedenle gidemeyeceğiniz hiçbir yer yoktur: ofislere ve evlere zorla girin, güvenlik sistemlerini hackleyin ve güvenlik kameralarını izleyin, ilgili kişilerle konuşun, şüphelileri sorguya çekin ve hatta dilerseniz bir tutuklama gerçekleştirin. Suçlunuz var. Kanıtları kırmızı iplerle düzenleyebileceğiniz ve bağlayabileceğiniz bir komplo mantar panosu ekleyin ve Shadows of Doubt, oradaki herhangi bir koltuk dedektifinin ilgisini çekecektir.

Beni biraz hayal kırıklığına uğratan bir şey, tamamlanmış davamı belediyede teslim etmeye hazır olduğum zamandı. Oyun benden sadece zanlımın suç mahallinde olduğuna dair kanıt sunmamı istedi, bu da topladığım bir parmak izine ve gördüğüm bazı güvenlik kamerası görüntülerine kadar uzanıyordu. Yine de elimde çok ama çok daha fazla kanıt vardı, bunların arasında kiralık bir suikastçı olduklarını kanıtlayan birkaç suçlayıcı e-posta da vardı ve onları da teslim etme fırsatını çok isterdim (“Yaptığım tüm bu Suç Ev Ödevine bak, Adalet sistemi!”). Umarım, bitmiş oyunda, tüm kanıtlarınızı kullanmak için daha kapsamlı bir yol olacaktır.

Ama yine de son derece ilgi çekici ve büyüleyici bir demo ve onu oynayan PC Gamer’daki hepimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz. demo size 90 dakikalık oyun süresi verir ve ilk gizemi çözerseniz (beceremeseniz bile) şehrin dört bir yanına dağılmış ilan panolarında daha fazla yan iş toplayabilirsiniz. Ve demonun süre sınırına ulaştığınızda yeniden başlayabilirsiniz. Gizemlerin prosedürel doğasıyla ilgili güzel olan şey, aynı davayı tekrar oynamanın bile size farklı ipuçları, kanıtlar ve şüpheliler vermesidir.

OKU  Josh Sawyer: "Üzerinde çalıştığım en riskli oyunlar Pillars of Eternity 1 ve 2 idi"

Shadows of Doubt için bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı, ancak tam oyun için daha fazla beklememiz gerekmediğini umuyoruz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.