Oyun Haberleri

Sony, erişilebilirlik denetleyicisi Project Leonardo’yu sergiliyor

Sony, erişilebilirlik denetleyicisi Project Leonardo'yu sergiliyor

Erişilebilir oyun kumandaları, ister Microsoft’un Xbox Uyarlanabilir oyun kumandaları gibi tam entegre ödüllü sistemler olsun, oyun dünyasına gelen en harika yeniliklerden biri olmalıdır. (yeni sekmede açılır) veya 3D baskılı parçalar elde eden Kendin Yap çabaları (yeni sekmede açılır) onlara ihtiyacı olan oyuncular için. Herkes için oyun, güçlenen bir girişim ve Sony gibi başka bir büyük oyuncunun saflara katıldığını görmek heyecan verici.

Elektronik devi az önce kendi erişilebilir denetleyici kurulumunu duyurdu, (yeni sekmede açılır) Leonardo Projesi. Bu yeni geliştirilen arayüz yalnızca PS5 için geliyor olarak listeleniyor, bu da Sony’nin oyun ilgisinin çoğunun yattığı yer olduğu için mantıklı.

Ancak, harika Sony oyunlarının PC oyunlarına yöneldiğini görüyoruz. (yeni sekmede açılır)ve hatta belki bir PC oyun başlatıcısı (yeni sekmede açılır). Sony’nin gelecekteki PC oyun planlarıyla ilgili belirsizliğine rağmen (yeni sekmede açılır)eğer yeni ve harika DualSense’i bir bilgisayarda çalıştırabilirsek (yeni sekmede açılır)Leonardo’nun PC’lerle uyumlu hale geleceğinden oldukça eminiz.

Şimdiye kadar gördüklerimize dayanarak, TMNT’deki adaşı gibi, bu Leonardo bir kaplumbağaya benziyor. Etrafına yerleştirilebilen dairesel bir sırtı vardır ve joystick tarzı bir denetleyici için kaplumbağa benzeri bir kafa dışarı çıkar. Bunların çoğu, bir düğmeye basarak anında değiştirilebilen düğme eşleme ve kontrol profilleri dahil olmak üzere, bir oyuncunun tercihine veya ihtiyaçlarına uyacak şekilde içeri veya dışarı değiştirilebilir gibi görünüyor.

Mükemmel çevre birimleri

(İmaj kredisi: Colorwave)

En iyi oyun faresi (yeni sekmede açılır): oyun için en iyi kemirgenler
En iyi oyun klavyesi (yeni sekmede açılır): bilgisayarınızın en iyi arkadaşı
En iyi oyuncu kulaklığı (yeni sekmede açılır): oyun içi sesi görmezden gelme

Ayrıca ekstra aksesuarlar için dört adet 3,5 mm AUX bağlantı noktasına sahiptir. Bu, bunun gibi yeni bir denetleyicide gerekli olan üçüncü taraf çabaları içerecek şekilde ayarlanmıştır. Bu şekilde, kurulumlarına zaten yatırım yapmış olan oyuncular, oyun tarzlarını tamamen değiştirmek zorunda kalmadan denenmiş ve gerçek favorilerini potansiyel olarak kullanmaya devam edebilirler. İhtiyaçlarım için mükemmelleştirdiğim özel bir kurulumu bırakın, çeşitli konsol denetleyici düzenleri arasında geçiş yapmakta yeterince sorun yaşıyorum.

Diğerlerine kıyasla oldukça geç çıksa da, Sony’nin PlayStation için erişilebilir bir kontrol cihazı ürettiğini görmek harika. Project Leonardo, erişilebilirlik uzmanlarının ve AbleGamers gibi alanda çabalarıyla tanınan kuruluşların yardımıyla geliştirilmiştir. (yeni sekmede açılır)Özel efekt (yeni sekmede açılır)ve Yığınla (yeni sekmede açılır).

OKU  Japonya bugünü Final Fantasy 7. Gününü resmen belirledi

Ne yazık ki, Leonardo’nun ne zaman piyasaya sürüleceğine dair PlayStation’dan bir haber yok, ancak umarım bir PlayStation 5 konsolundan daha uygun fiyatlı ve daha erişilebilir olur. (yeni sekmede açılır) şu an

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.