Oyun Haberleri

The Sims 4’ü Fransa’da yaşayandan daha fazla insan oynadı

A close up of a female sim in The Sims 4 with medium-length black hair and an off-the-shoulder orange top. She

Rakamlar ortaya çıktı ve temelde hepinizin The Sims 4 oynadığı ortaya çıktı. EA, dün yaptığı bir duyuruda The Sims 4’ün resmi olarak “franchise tarihindeki en çok oynanan oyun” olduğunu duyurdu. Oyunu 70 milyondan fazla kişi oynadı ve bunların 16 milyonu, geçen Ekim ayında oynaması ücretsiz olduğundan beri kaydoldu.

Güzel değil mi? Ancak bazı haberler çok daha korkutucu. “Bebek yaşam aşamasını” içeren Growing Together genişleme paketinin piyasaya sürülmesinden bu yana, duyuru genellikle Resident Evil düşmanları için ayrılmış bir tonda okunuyor, The Sims 4 “oyunda 8,6 milyondan fazla Sims bebeği” biriktirdi.

Bu gerçek bir bebek ordusu ve güncelleme, kaç tanesinin acayip, esneyen narin bebekler olduğundan bahsetmiyor bile. (yeni sekmede açılır).

Bu arada, Growing Together genişlemesine dahil olan San Sequoia haritasında 1,7 milyon hane inşa edildi (inanıyorum, ev başına yaklaşık beş bebeğe eşit, ki bu oldukça premodern görünüyor). Oyuncular ayrıca tüm platformlarda 27,1 milyon kilometre taşına (12,2 milyon bebek kilometre taşı dahil) ulaştı.

The Sims 4’ün oldukça popüler bir oyun olması pek de beklenmedik bir haber değil, ancak oyuncu tabanının büyüklüğü beni biraz geriye götürdü. 70 milyon oyuncu oldukça az. Bu, Fransa’da yaşayandan daha fazla insan demektir. (yeni sekmede açılır) veya Birleşik Krallık (yeni sekmede açılır). Aslında, bu Wikipedia sayfasına bakılırsa (yeni sekmede açılır) Yeni baktım, Dünya üzerinde The Sims 4’ten daha fazla nüfusa sahip sadece 19 ülke var.

Sanırım şunu söylüyorum: Maxis’e BM Güvenlik Konseyi’nde bir koltuk verin.

The Sims’in bir süre daha milyonlarca insanı çekmeye devam edeceğinden şüpheleniyorum, ancak yakın gelecekte bazı rekabetlerle karşı karşıya kalacak. Paradox’un Hayatı Sizin Tarafınızdan (yeni sekmede açılır) EA’nın Sims şirketinin eski başkanından bir Sims-alike ve şimdiye kadar yapılmış “en modlanabilir ve açık yaşam simülasyonu oyunlarından biri” olmayı vaat ediyor. Nüfusunun sonunda hangi nükleer devletlerin büyüdüğünü de görmek için sabırsızlanıyorum.

OKU  Cliff Bleszinski, 5 yıl önce ölen mükemmel arena nişancısı LawBreakers hakkında haberlerle dalga geçiyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.