Oyun Haberleri

Telltale Aramızdaki Kurt 2’yi en az gelecek yıla erteliyor, çünkü yarı pişmişse ‘parçalara ayrılacağız’

bigby wolf smoking in the wolf among us 2

Muhtemelen herkesin geldiğini gördüğü bir haberde, Aramızdaki Kurt 2 bu yılın ilerisine ertelendi. Dün akşam Twitter’da yayınlanan bir gönderide, yeni canlanan (orijinal personelinin çoğu hariç) (yeni sekmede açılır)) Telltale Games, “The Wolf Among Us 2’yi 2023’ten ertelemek gibi zor bir karar verdiğini” duyurdu. Ancak ilk dizinin son bölümünün yayınlanmasından bu yana neredeyse on yıl geçtiği göz önüne alındığında, muhtemelen biraz daha beklemeye dayanabilirim.

Daha fazla gör

Telltale, gecikmenin “sağlığın korunması” ile ilgili olduğunu söyledi. [its] ekibi” ve IGN ile bir sohbette (yeni sekmede açılır), stüdyo patronu Jamie Ottilie bunun krizden kaçınmakla ilgili olduğunu söyledi. Ottilie, “İnsanları yakmak veya ezmek uzun vadede yapılacak yanlış şey,” dedi, “Bir endüstri olarak büyümeye devam edeceksek, bunu durdurmalıyız. Sadece yapmayı bırakmalıyız. ve daha iyi seçimler yapın”. Oyunu geciktirmenin veya çıtırdatmanın tek alternatifi, stüdyonun görünüşe göre yapmayı reddettiği bitmemiş bir oyunu göndermek olurdu. Ottilie, “Bu oyunu çıkarırsak ve hazır olmazsa, paramparça oluruz,” dedi.

Aramızdaki Kurt 2, 2019’da geliştirme döngüsünün başlarında duyurulmuştu, oysa Telltale hala tam üretim için hazırlanıyordu ve beklediğiniz her şey tarafından engellendi: Covid-19 ve onu takip eden sıkı işgücü piyasası, ancak oyunu Unreal Engine 4’ten 5’e geçirme kararından da etkilendi. Ottilie, değişikliğin buna değdiğini söylüyor, ancak bu, oyunun UE4 sürümü için zaten yapılmış olan işi yeniden yapmak anlamına geliyor.

Bu yeni Telltale’in çıtırdamaya duyarlı olması şaşırtıcı değil. Orijinal stüdyo, şirketin kurucu ortağının savunduğu haftada 80 saat çalışan personeli ile ünlüydü. (yeni sekmede açılır) gerekli bir uygulama olarak “Gerçekten yapmanız gereken bir ortam yaratmaya çalıştık. [crunch] Telltale’in orijinal kurucu ortağı Kevin Bruner, 2019’da “Telltale’de hayatta kalmak için” demişti. (yeni sekmede açılır)nu-Telltale’in daha ölçülü bir tempo benimsemeye çalışması hiç de şaşırtıcı değil.

Aramızdaki Kurt 2’nin ne zaman erteleneceğine dair bir haber yok ile, ne yazık ki, ancak umarım gelecek yılın erken(ish) başlarına ertelenmiştir. Orijinal Aramızdaki Kurt serisi, The Walking Dead ile birlikte, orijinal Telltale’in en önemli başarılarından biriydi ve PCG’den Tyler Wilde, Aramızdaki Kurt incelemesinde “etik zorlukları ve karakterlerin ve yazının kalitesi” nedeniyle diziyi övdü. (yeni sekmede açılır) 2014’te. Daha fazla haber alana kadar, sanırım Aramızdaki Kurt 2 fragmanını tekrar izlemeye devam edeceğim. (yeni sekmede açılır) geçen sene aldık Bir süre bizi idare etmesi gerekebilir.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Eski bir RimWorld mod ekibi tarafından hazırlanan Colony sim Ascent of Ashes Kasım ayında çıkacak