Oyun Haberleri

Robotlar kazanıyor: Helldivers 2 oyuncuları, yeni gezegen savunma görevlerinin çok zor olduğuna ve mutlaka dinlenmeleri gerektiğine inanıyor

Helldivers 2 best weapons - Soldier with a rocket launcher

Dün Automaton tehdidinin Xzar sistemine yaptığı sürpriz saldırının ardından cehennem dalgıçları darmadağın oldu. Oyuncular yeni sivil kurtarma görevlerinin çok zor olduğundan şikayet ederken, ekipler Gezegen Savunma kampanyalarında kitleler halinde başarısız oluyor. Helldivers 2’nin galaktik savaşı, genellikle çok oyunculu bir oyunda görmediğimiz bir hızda değişiyor: Oyuncular bir fethi tamamladıkça geliştirici Arrowhead, hafifçe anlatılan olaylar olarak yeni gezegensel çatışmaları tetikliyor.

Savaşın yeni cephesine 24 saat kala, mavi ilerleme çubuğundan daha uzun olan kırmızı ilerleme çubuğu robotların kazandığını gösteriyor. Draupnir gezegeninin üzerindeki geri sayıma yalnızca dört saat kala Süper Dünya ilk büyük kaybını yaşayabilir.

Suçlanacak (Terminid olmayan) bir hata mı var? Muhtemelen. Dünkü robot istilasının başlamasından sadece birkaç saat sonra oyuncular, sivillere savaş alanında güvenli bir şekilde eşlik etme görevlerinin alışılmadık derecede zor olduğunu bildirdi. Ana Düzen hedefini ilerletmek için gerekli olan bu özel görevlerin, diğer gezegenlerdeki aynı görev türüne göre daha yoğun ve düşman açısından daha yoğun olduğunu savunuyorlar.

Yayıncı Gothalion, Twitter’da “Diğer tüm seviyelerden daha zor. 9. seviye bile kolaydı” dedi.

Pepinis Reddit’te “Tek bir çıkarma görevini tamamlamadım” diye yazdı.

Rastgele takım arkadaşlarıyla çıkarma görevi yapmaktan vazgeçen Reddit kullanıcısı Samsquanch-01, “Geri tepme çok yavaş, otomatik toplar çok zayıf, tüfekler gülünç, yörüngeler sivilleri öldürüyor. Büyük zaman kaybı” diye yazdı.

Bunu tekrarlayabilirim. Grubumuz 4-6 zorluk seviyelerinde oynuyor ve Çıkarma görev türünde zorlukta bir artış olduğunu hemen fark ettik. Bot düşüşleri, zırh delici silahlar ve stratejiler için bekleme sürelerimizi geride bırakan endişe verici bir hızla geldi. Şahsen ben ekranda, bir avuç sivilin güvenli bir şekilde ölüm bölgesinden geçmesini sağlamaya çalışan botları dün gece gördüğümden daha fazla görmemiştim. Sonunda bir tanesini kazanmayı başardık, ama zar zor ve zorluk derecesini dörde indirmeden önce.

@forvetx190x

♬ Avatar ölüm şarkısı – PlayerH8r

Bu Çıkarma görevleri ile oyunun geri kalanı arasındaki tutarsızlık, bazılarını bu ceza derecesinin bir hata olması gerektiğine ikna etti. Arrowhead Games’in, özellikle Draupnir ve Mantes’teki ICBM fırlatma veya dalga tabanlı hayatta kalma gibi diğer görev türlerinin yoğunluğunun değişmediği göz önüne alındığında, tek bir görev türündeki zorluğu kasıtlı olarak artırması pek olası görünmüyor.

Çıkarma görevleri o kadar zor oluyor ki, lansmandan bu yana ilk kez Reddit’teki oyuncular asgari sayıda sivili kurtarmak için belirli ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşmak üzere bir araya geliyor.

Bir dizi Çıkarma görevini tamamladıklarını söyleyen Fit_Assistance_8258 kullanıcısı, ekibi için işe yarayan stratejileri paylaştı (okunabilirlik açısından kısaltılmış):

  1. Zırha zarar vermeye çalışmayın. Yapamazsın. Yeterince hızlı bir şekilde yeterince tanksavar/anti zırh elde edemezsiniz. Bunalacaksınız ve çok erken başarısız olacaksınız.
  2. Yerine. Duman ve EMS’ye odaklanın. HER ZAMAN sigara içmelisiniz, kelimenin tam anlamıyla bunu alabilen herkes sigara içmelidir.
  3. EMS de burada anahtardır. Eğer EMS Harcınız varsa, bu görev için çok iyi bir şey. İki EMS Harcı size kesintisiz sivil tasarruf sağlayacaktır.
  4. Bu görevin diğer büyük kazananı ise Kalkanlar. Kalkan sırt çantası ve Kalkan bölmesi. Düğme baskı ayağının üzerinde bir kalkan sırt çantası bulundurun, gerekirse kendilerinin sigara içmesine izin verin.
  5. Siviller Süper Dünya için ölecek. Bu hiç sorun değil, bu görev için tonlarca talep alıyorsunuz, yani birkaç kişi ölürse bu çok da önemli değil.

Sağlam tavsiye, özellikle duman ve acil servis önerisi. Helldivers 2’nin böceklere odaklanan ilk haftasında, düşmanları sersemleten veya kör eden taktikler, onları havaya uçurabildiğiniz zaman o kadar da kullanışlı görünmüyordu. Artık ağır zırhlı bot dalgalarıyla karşı karşıya olduğumuz için, geciktirme taktiklerine olan ihtiyaç ön plana çıktı. Tüm botları öldürmeniz gerekmediği doğru, kotayı doldurana kadar onları sivillerden uzak tutmanız yeterli.

Daha fazla gör

Bu aynı zamanda, düşmanların çoğunu sivil yerleşkeden uzaklaştırmak için ekibiyle koordineli çalışan ve biri onlara eşlik etmek için geride kalan Worried_Lie_7772 kullanıcısının da tavsiyesi.

“Botların toplanıp bize saldırmasını bekledik, botların çoğunluğunun daha büyük oyuncu grubunun yakınına geleceğini gördük, yeterli sayıda bot geldiğinde, hedefi tamamlamak için tahliye alanına bir adam gönderdik, onlar yine de Düşmanların konumlarına düşüşleri var, ancak takımın geri kalanıyla karşılaştırıldığında cılız bir miktar” diye yazdılar.

Bu bizim de işimize yaradı. Sonunda herkes indirme gemisine ulaşamadı ama önemli olan tek şey işin bitmiş olmasıydı. Çıkarma görevleri dinleme cihazıyla donatılmış olsa bile, görünüşte imkansız ihtimaller üzerinde çalışmak başlı başına bir eğlenceydi. Helldivers 2 ikinci hafta sonuna girerken ve eşleştirme istikrarı Arrowhead’in temel endişesi olmaya devam ederken, yakında bir savaşı kaybetmenin nasıl bir şey olduğunu öğrenebiliriz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  1/500 sınırlı sayıda Starfield grafik kartı ve CPU paketi açık artırmada