Oyun Haberleri

Gelecek vaat eden deste kurma RPG’si Cross Blitz için demoda bir varil korsan maymunu karıştır

Gelecek vaat eden deste kurma RPG'si Cross Blitz için demoda bir varil korsan maymunu karıştır

Gelecek vaat eden bir deste oluşturucu, geçen hafta Steam Next Fest’te su yüzüne çıktı: Cross Blitz, hem olay örgüsüne dayalı bir hikaye modunu hem de roguelike bir modu birleştirmeyi amaçlayan, tuhaf bir şekilde karikatürize pikselli bir deste oluşturma RPG’sidir.

Şu anda çıkan bir demo, hikaye modunun bir bölümünü korsan Redcroft olarak oynamanıza izin veriyor. Diğer korsanlara karşı savaşırken biraz zaman ayırır ve deste özelleştirme hakkında bilgi edinirsiniz. Hikayenin kendisi çok müdahaleci değil, çoğunlukla sadece savaşlar arasında küçük ara sahneler sunuyor. Tam sürüm, gerçek tutkusu çizim yapmak olan veya hikaye sonrası oynamaya devam etmek isteyenler için daha uygun bir roguelike modu vaat ediyor.

Oyunun kendisi, iki sıra minyonunuzun her turda karşı taraftaki muadillerine saldırdığı, minyon odaklı bir savaştır. Güçlü minyonlardan oluşan bir cepheyi yukarıda tutmak çok önemlidir, çünkü engellenmeyen minyonlar doğrudan düşmanın sağlığına hasar verir. Card Blitz, Hearthstone tarzı kaynakları kullanır: Her turda, her turda artan, belirli bir miktar alırsınız. Karakterlerin ayrıca, bir maç boyunca üzerinde çalıştıkları güçlü etkiler olan Akın Patlamaları da vardır; örneğin, her düşman minyonuna karşı bir hasar patlamasını tetiklemek için minyon türünden altı tanesini oynamak gibi.

Sadece demoda oluşturulabilen deste çeşitliliğinden oldukça etkilendim. Korsan anahtar kelimesiyle daha fazla kart oynayarak sinerji oluşturan bir deste oluşturabilirdim; biri, topları ateşlemek ve bomba yerleştirmek için kölelerle oynamaya dayalı ve diğeri sürekli artan “ateş” hasarından oluşan bir kartopu oluşturmaya dayalı. Ayrıca kartlarla daha da fazla sinerji oluşturan kalıntılar, kalıcı donanımlar satın aldım ve donattım. Oynadığım her Korsan kartını güçlendiren bir tane satın alırken, rakibimin destesine koyduğum her Bomba kartı için zırhımı güçlendiren bir tane daha aldım.

Benim gibi “toplanacak bir sürü kart ve kullanılacak sinerji ile hızlı tempolu taktik savaş” cümlesi ilginizi çekiyorsa, demosunu denemeniz gereken bir oyun. Bir sinerji kullanmıyorsam hiçbir şeyi sevmiyorum.

Cross Blitz Demo’yu Steam’de bulabilirsiniz. Tam oyunun henüz bir çıkış tarihi yok. Card Blitz, Tako Boy Studios tarafından geliştirildi ve aynı zamanda bu yılın erken erişim dışı taktik RPG’si The Last Spell’i yayınlayan The Arcade Crew ve Gamera Games tarafından yayınlandı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Bu Mount and Blade 2 modunun sakallı bebekleri, bir daha asla rahat uyuyamayacağım anlamına gelebilir.