Oyun Haberleri

The Witcher 3 Videosu, Xbox Series S’in ‘Yeni Nesil’ Bir Deneyim Sunup Sunamayacağını Analiz Ediyor

witcher 3

Digital Foundry, özlü dökümüne devam ediyor Witcher 3: Vahşi Av yeni nesil güncellemenin Xbox Series S’de ismine layık bir deneyim sunup sunmadığını belirlemeye ayrılmış bir video ile. Witcher 3 bu ayın başlarında geldi ve görünüşe göre PC oyuncuları çubuğun kısa ucunu alırken, konsollardakiler çok daha sorunsuz bir deneyim yaşadı.


Microsoft’un en yeni nesil konsol oyunları için daha uygun fiyatlı seçeneği karışık tepkiler aldı. Açıklandığında Gotham Şövalyeleri Saniyede 30 kare ile sınırlanacak olsa da, geliştirmesine dahil olmayan başka bir stüdyodan bir geliştirici, tüm neslin “o patates tarafından sakatlandığını” iddia ederek Xbox Series S GPU’yu suçladı. Bağımsız geliştirici Ian Maclure daha sonra, Series S’yi “üretimin boynundaki bir albatros” olarak tanımlayarak suçlamayı destekledi ve birçok geliştiricinin “S Serisi başlatma gereksinimlerinin düşürülmesini” istediğini açıkladı. Bununla birlikte, Xbox Series S kalıcı olarak burada ve olası oyunculara en son neslin tekliflerinden yararlanmaları için önemli ölçüde daha ucuz bir yol sağlıyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: The Witcher 3, God of War Ragnarok’u Geçerek 2022’nin En Yüksek Oy Alan İkinci Oyunu Oldu

Witcher 3: Vahşi Av‘nin yeni nesil güncellemesi, Xbox Series S için en son deneme sürümüdür ve sonuçlar pek iç açıcı değildir. Işın izleme olmamasına rağmen, oyuncular sırasıyla 60 FPS veya daha yüksek çözünürlük sunan Performans ve Kalite modu arasında seçim yapabilir. Series S’deki kalite modu 30 FPS’ye kilitlenmiştir ve analiz sırasında görüldüğü gibi sıkı bir kilittir. Witcher 3 yeni nesil güncellemenin ardından, Digital Foundry tarafından yürütülen tüm stres testlerini geçerek. Bununla ilgili bir uyarı, genellikle anlık ancak önemli bir çerçeve düşüşüne neden olan otomatik kaydetmenin gerçekleştiği zamandır. Ancak Xbox Series S için Kalite modu, hem Xbox Series X hem de PS5 için Işın İzleme seçeneğinden çok daha iyi optimize edilmiştir.

OKU  Linus Tech Tips'in son eleştirisi açıklandı

Bu üstün optimizasyon, elbette Kıta için daha düşük bir çözünürlük ve ışın izleme eksikliği ile birlikte gelir. Xbox Series S için kalite modu 1440p’yi hedefler ve tıpkı FPS kilidinde olduğu gibi baştan sona amaçlanan çözünürlüğünü korur. Alternatif Performans modu ile karşılaştırıldığında, iki önemli fark dışında neredeyse her şey aynıdır; 1080p’ye bir düşüş ve yaprak çekme mesafesi için daha düşük bir ön ayar, bu da Performans modunu kullanırken oynatıcıya daha yakın açılır anlamına gelir. Ne yazık ki, daha düşük çözünürlük modu tutarlı bir 60 FPS’ye sahip değildir ve geleneksel olarak yoğun anlar/konumlar, kare hızının 50’lerin ortalarına düştüğünü görür.

Ancak Digital Foundry, her şeyi düşündükten sonra, Kalite’nin PS5 ve Xbox Series X için Işın İzleme seçeneğiyle paylaştığı bir sorun nedeniyle isteksizce Performans’ta oynamayı önerirken buluyor. Giriş gecikmesi o kadar belirgin ki, sunulan avantajlar etkili bir şekilde gereksiz hale geliyor. ve oyunu oynamak kötü hissettiriyor. Ne olursa olsun, Digital Foundry, yeni yılda gelmesi muhtemel birkaç yamanın beklenmesini tavsiye ediyor, çünkü değerli bir sürümü var. Witcher 3 Xbox Series S’de oynamak için, özellikle büyük ölçüde iyileştirilmiş yükleme süreleriyle, ancak daha fazla ayrıntılandırma gerekiyor.

Witcher 3: Vahşi Av şu anda PC, PS4, PS5 Switch, Xbox One ve Xbox Series X için kullanılabilir.

OKU  Blood Bowl 3 geliştiricileri şikayetleri ele alıyor, ücretsiz şeyler dağıtıyor

DAHA: The Witcher 3: Wild Hunt’ın Yeni Hızlı Döküm Mekaniği, Geralt’ın İşaretlerini Kullanmanın En İyi Yolu

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.