Oyun Haberleri

İşte bir güneş sistemini kolonileştirmek ve savunmak hakkında sevimli, ücretsiz, ekonomik, gerçek zamanlı bir strateji

İşte bir güneş sistemini kolonileştirmek ve savunmak hakkında sevimli, ücretsiz, ekonomik, gerçek zamanlı bir strateji

Oyun geliştiricilerinden oluşan bir ekibin ücretsiz tutku projesi, birkaç yıl süren Erken Erişimin ardından Steam’de yayınlandı ve tamamen ücretsiz. Planet S, tek koloni geminizle, tek başınıza veya kendi gemileriyle diğerleriyle birlikte ıssız bir güneş sistemine bırakıldığınız bir oyundur. Bundan sonra, hayatta kalmak ve gelişmek için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları elde etmek için denemek ve genişlemek sizin işiniz.

Kendi başınıza veya diğer oyuncularla başlayarak, genişlemek için gerekli kaynaklara sahip bir başlangıç ​​gezegenini ele geçirmeye başlarsınız. Oradan eninde sonunda başlangıç ​​dünyanızda olmayan bir kaynağa ulaşacaksınız ve sistemdeki diğer dünyalardan birine genişlemenizi gerektirecek.

Açıkça söylemek gerekirse pek de süslü bir oyun değil. Bu, savaşta çok fazla derinliğe sahip olmayan oldukça basit bir RTS’dir, ancak uygarlığınıza kaynak sağlamak için bir tür Yerleşimciler veya Anno tarzı kaynak oranı sistemi kullanır; bu, uygarlıklar arası ticaret, genişleme mekaniği ile birleştirildiğinde oldukça düzgündür. ve dövüş.

Muhtemelen en güzel yanı, vatandaşlarınızı daha yüksek bir seviyeye yükseltmek için sürekli olarak yeni kaynakları desteklemek zorunda kalacak olmanızdır. Daha yüksek kademe nüfusu, yeni, daha gelişmiş binaların kilidini açar ve daha fazla araştırma üretir; bu, mevcut altyapınızı daha verimli hale getirmek ve daha fazla yeni tesisin kilidini açmak için kullanılır.

Öyleyse oraya çıkın, birkaç arkadaşınızı alın ve şehre giderek güneş sistemini fethetmeye çalışın. Harita oluşturmadaki özelleştirilebilir parametrelerin geniş yelpazesi, onu acımasızca kaba, çok sayıda sınırlama içeren veya çok geçmeden birbirinize savaş gemileri fırlatacağınız kaynak açısından zengin bir ortam olacak şekilde ayarlamanıza olanak tanır.

Planet S’i Steam’de ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  'Bunu elde edeceğimizi düşünmemiştim': Baldur's Gate 3, GOTY dahil 6 galibiyetle The Game Awards'ı domine etti