Oyun Haberleri

Thermaltake, oyun odaklı bir çift monitörle monitör pazarına adım atıyor

Thermaltake TGM-V32CQ curved gaming monitor

Her oyuncunun bir ekrana ihtiyacı vardır ve görünen o ki her bileşen ve çevre birimi üreticisi bu ekranı üretme ihtiyacı duymaktadır. Thermaltake, kalabalık monitör pazarına payını veren en son üreticidir. Şirket resmi olarak iki oyun ekranını duyurdu ve rakip tekliflerle karşılaştırıldığında teknik özellikler fena değil.

TGM-I27FQ, QHD (2560×1440) 165Hz hızlı IPS panele sahip 27 inçlik bir cihazdır. DCI-P3 %95 renk gamı ​​ve maksimum 400 nit parlaklıkla birlikte gelir. GTG tepki süresi 1 ms’dir ve Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync Premium’u destekler.

Çift HDMI 2.0 bağlantı noktasından ve tek bir DP 1.4 bağlantı noktasından oluşan giriş desteği iyi görünüyor. Video bağlantı noktaları, iki adet A Tipi USB bağlantı noktası ve 15W güç dağıtımını destekleyen bir adet C Tipi bağlantı noktasıyla birleştirilir. Bir USB-B çıkışı ve bir ses bağlantı noktası var. 75 x75 mm VESA montajı, KVM desteği ve yüksekliği, dönmesi, eğimi ve pivotu ayarlanabilir bir standa sahiptir.

Daha büyük olan 32 inçlik TGM-V32CQ, 1000R kavise ve küçük kardeşiyle aynı 1440p çözünürlüğe sahiptir. 170Hz yenileme hızına ve %90 DCI-P3 kapsamına sahip bir VA panelidir. 400 nitlik parlaklık, G-Sync ve FreeSync Premium’da olduğu gibi korunur, ancak GTG tepki süresi 4 ms’ye yükselir.

TGM-V32CQ, çift HDMI 2.0 bağlantı noktası ve tek bir DP 1.4 bağlantı noktasıyla birlikte gelir, ancak herhangi bir USB bağlantı noktası yoktur. Tek bir ses bağlantı noktasına, 75 x 75 mm VESA montaj desteğine ve yüksekliği, döndürülmesi, döndürülmesi ve eğilmesi ayarlanabilir bir standa sahiptir. Her iki seçenekte de bir miktar RGB arka aydınlatma bulunur.

Her iki model de oyun monitörü pazarını altüst etmeyecek ancak daha fazla rekabet her zaman memnuniyetle karşılanacaktır. Thermaltake önceden oluşturulmuş PC pazarını araştırdı, bu nedenle şirketin kendi monitörlerini sağlaması mantıklı. CPU, GPU ve anakart dışında artık neredeyse tamamı Thermaltake markalı bir sistem satın alabilirsiniz.

OKU  Kötü şöhretli haptik şirketi Valve'ı sarsmaya çalışıyor

27 inç TGM-I27FQ 340 dolardan satışa sunuluyor, TGM-V32CQ ise 310 dolardan biraz daha ucuz.


En iyi oyun monitörü: Mükemmel piksel panelleri.
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör: Çabuk çığlık atıyorum.
Oyun için en iyi 4K monitör: Yalnızca yüksek çözünürlüklü.
Oyun için en iyi 4K TV: Büyük ekranda 4K PC oyunları.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.