Oyun Haberleri

Tıpkı kimsenin istemediği gibi, YouTube’un uygulama içi ve site içi oyunları test ettiği bildiriliyor

Symbolic photo: Logo of the video platform YouTube on June 07, 2023 in Berlin, Germany.

The Wall Street Journal tarafından bildirildiği üzere (kullanıcılar bir ödeme duvarıyla karşılaşabilir), Google’ın YouTube uygulamasına ve web sitesine eklenecek oyunları dahili olarak test ettiği bildiriliyor. WSJ, çabayı kanıt olarak tartışan dahili bir e-postadan alıntı yapıyor.

WSJ, Google (YouTube’un ana şirketi) çalışanları tarafından test edilebilecek birden fazla oyundan bahsediyor, ancak yalnızca birini ayrıntılı olarak açıklıyor: “Stack Bounce.” Kulağa Brick Breaker gibi geliyor ama sanırım yatay yerine dikey odaklı bir hedefle. Stack Bonce ve “Playables” adı kulağa daha arcadey, gündelik bir ilişki gibi geliyor, ancak girişimin genel karakterinin veya kapsamının ne olduğu henüz net değil.

Yine de bu konuda iyimser olmak için pek bir neden görmüyorum, şapka üstüne şapka gibi geliyor. Zaten beğeneceğimi bildiğim oyunların video incelemelerini izlemek veya askeri tayınların tadına bakmak için YouTube’a gidiyorum ve binlerce izleyiciden en düşük milyonlarca izleyiciye ulaşan geniş orta sınıf video yaratıcıları, genellikle ılımlılığından yetersiz kalıyor ve para kazanma.

Sevilen video oyunu speedrun tarihçisi Summoning Salt, bir Mega Man belgeselinde bir dizi Kafkaesk, çelişkili ılımlılık kararı aldı. Salt’ın videosu, konuları tarafından yapılan bazı seyrek, güzel PG-13 küfürleri üzerine bir gelir ve algoritmik keşif öldüren “yaş kısıtlaması” etiketiyle tokatlandı, YouTuber’ın kendisi tarafından yapılan bir soruşturma ortaya çıktı. olmayançok daha şüpheli içeriğe sahip yaş kısıtlamalı videolar. YouTube desteği bir “hatayı” kabul etti ve kararı geri aldı, ancak geri aldı geri sadece bir hafta sonra.

Yakın tarihli başka bir örnekte, üretken Souls serisi veri madencisi Zullie the Witch, merhum Berserk yaratıcısı Kentaro Miura’ya para kazandırmayan bir övgü videosuna sahipti. hileli bir şekilde telif hakkı ihtarı alındı videosunda Berserk animesinden müzik üzerine⁠—görünüşe göre 2021’in sahibi olduğunu iddia eden biri tarafından kapak kullandığı orijinal 1997 şarkısının. Videodan para kazanma özelliği kaldırılmış olsa da, bir kanala yönelik telif hakkı ihtarlarının da para kazanma ve keşfedilebilirlik üzerinde uzun süreli etkileri olabilir.

YouTube’un basit bir atari salonuna ayrılması kendi başına yeterince zararsız olabilir, ancak beni YouTube’a çeken sanatçılar ve video yaratıcılarının geçim kaynakları platform tarafından tehdit edilebildiğinde böyle bir çabayı görmek ağzımda kötü bir tat bırakıyor. zenginleştirirler. Ayrıca, her uygulamanın veya sosyal ağın orijinal, temel işlevleri bozulurken trendleri takip etme ve Snapchat benzeri “hikayeler” veya TikTok tarzı kısa biçim, portre odaklı video sunma ihtiyacı hissettiği bir zamanın simgesi gibi geliyor.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve yanıtı #720: 9 Haziran Cuma

Artık gerekli olan platformların bu çürümesi de ortadan kalkmayacak. WSJ, azalan reklam gelirini Playables çabasının potansiyel bir nedeni olarak gösteriyor ve teknoloji finansmanının sert gerçekleri ve CEO’ların çılgın tepkileri, Reddit’in moderatör isyanı veya Twitch’in flama ekran alanı kısıtlamaları üzerindeki ışık hızı 180 gibi son kriz anlarıyla sonuçlandı.

Oynanabilir içerikler, muhtemelen YouTube’un ana platformunun, Netflix’in kendi ihmal edilmiş oyun kitaplığına benzer şekilde, körelmiş ve göz ardı edilmiş bir büyümesini bulacaktır, yani ana sayfaya sabitlenmedikçe, aslında YouTube’un yukarıda bahsedilen TikTok tarzı gibi gerçekten görmeye geldiğiniz videolarla yer için yarışıyor. “şort.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.