Oyun Haberleri

Metal Gear Solid: Master Collection, yarım saat sonra ortadan kaybolmadan önce fare ve klavyeyi desteklemeyeceğine dair bir bildirimle Steam’de ortaya çıktı.

Solid Snake, pointing his silenced pistol.

İlk olarak PCGamesN tarafından bildirilen, Metal Gear Solid gibi görünmüyor: Master Collection’ın PC bağlantı noktaları fare ve klavye desteği ile gönderilecek. Kaldırılmadan önce, birinci ciltte gelen üç Metal Gear Solid oyununun Steam sayfalarının hepsinin yalnızca gamepad için olduğuna dair bir bildirim vardı.

Daha fazla gör

SteamDB, sayfaların sadece yarım saat sonra kaldırılmadan önce 21 Haziran’da halka açıldığını gösteriyor. 23 Haziran’da resmi Metal Gear Twitter hesabı bir açıklama yayınladı “şu anda ön sipariş sayfasını yayınlamak için çalıştığını” ve “sayfayla ilgili ayrıntıları en kısa sürede yayınlayacağını” söyledi.

Steam sayfalarında hala oyunların resmi çıkışı 24 Ekim olarak mevcuttu ve neden kaldırıldıkları belli değil. metal gear hayran hesabı Lord Emmerich kararmadan önce sayfaların ekran görüntülerini aldı, her oyun için “oynamak için bir denetleyici gerektireceklerine dair bildirimler dahil. Klavye ve fare ile oynamak desteklenmiyor.”

MGS 1 ve MGS 2: Subsistence’ın yetersiz kabul gören, orijinal PC bağlantı noktalarının her ikisinde de klavye kontrolleri vardı, ancak oyunları çalıştırmaya yönelik çoğu kılavuz, onları bir gamepad ile çalıştırmaya odaklanıyor. Konami’den M&K desteğini tamamen baltalamak sinir bozucu bir köşe kesme olsa da, bunu anlıyorum. Oyunlar, gamepad’ler düşünülerek oluşturuldu ve bu günlerde en zorlu fare ve klavye oyuncuları bile, John Wick gibi eski ayak bileği kılıfına küçük bir yan silah yerleştiren bir yedek gamepad bulunduruyor.

Sayfaların neden kaldırıldığı konusunda kafam karıştı – aklıma gelen her açıklama Mantıklı ama ses kapalı. Sayfaların yanlışlıkla erken açılmasına rağmen sonradan kaldırılması sadece dikkatleri üzerine çekmiş ve herkesin kafasını karıştırmıştır. Klavye desteğiyle ilgili bildirim hatalıysa, neden bunu doğrudan ele almıyorsunuz? Master Collection’ın Steam’de yeniden ortaya çıkması için Konami’nin resmi kanallarını takip edeceğiz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Star Wars Jedi: Survivor ertelendi, ama çok değil