Oyun Haberleri

Overwatch 2 yönetmeni zaten bildiğimiz şeyi doğruluyor: ‘meta’ o kadar da önemli değil

Overwatch 2 Kiriko

Overwatch 2 oyun direktörü Aaron Keller son zamanlarda oldukça güzel bir şey yapıyor: Overwatch 2 hakkında konuşuyor. adam iş başında. Keller, “Director’s Take” serisiyle şu ana kadar dereceli sıkıntılar hakkında yazdı (yeni sekmede açılır)Arcade modunun geleceği ve başarısız deney olan harita havuzları (yeni sekmede açılır).

Overwatch’ın üst düzey yöneticilerinden günlük oyuncular için en önemli konularda ve kazanma oranları ve kahraman popülaritesi ile ilgili bugünün blogunda bu kadar şeffaflık görmek canlandırıcı (yeni sekmede açılır) kolayca şimdiye kadarki en aydınlatıcısıdır.

Keller, daha kapıdan çıkar çıkmaz, 3. sezonun ilk haftalarında Overwatch 2’nin dereceli metası hakkında bazı ilginç gözlemler paylaşıyor. 1. Ayrıca, oyuncuların Overbuff gibi yarı güvenilir istatistik toplama sitelerine bakarken fark ettikleri bir gelişmeyi de doğruluyor. (yeni sekmede açılır): Brigitte şu anda bir an yaşıyor.

Keller, “Brigitte bu sezon gerçekten patladı ve Zen’in liderliği aldığı ve her ikisinin de ortalama olarak yaklaşık %55’lik bir kazanma oranına ulaştığı İlk 500 dışında neredeyse tüm beceri kademelerinde en yüksek kazanma oranına sahip” dedi. Yelpazenin diğer ucunda, yaklaşık %45 ile Kiriko ve Moira var.”

Rekabetçi bir nişancı oyunu oynayanların, özellikle de en rekabetçi modunu oynayanların, en yüksek kazanma oranlarına sahip kahramanlara yöneleceğini düşünürken, Keller durumun böyle olmadığını söylüyor (isimleri ben koyulaştırdım):

“Aslında kimin oynadığına baktığımızda, en büyük destekler anne, KirikoVe Merhamet Moira’nın biraz seçildiği Silver ve Bronze’a kadar neredeyse tüm beceri seviyeleri için.

“Bu, en yüksek kazanma oranlarına sahip kahramanların her zaman en çok oynanan kahramanlar olmadığını gösteriyor.”

Overwatch 2. sezon 3 Cupid Hanzo cilt

(İmaj kredisi: Activision Blizzard)

Bu, en yüksek kazanma oranlarına sahip kahramanların her zaman en çok oynanan kahramanlar olmadığını gösteriyor.

Harun Keller

Bunu büyüleyici buluyorum. Sıralamalı Overwatch gibi rekabetçi bir ortamda, önemli olan tek şeyin oy birliğiyle kabul edilen ayın metasına bağlı kalmak gibi görünebileceğini biliyoruz. Ayrıca, anekdot olarak, takım arkadaşlarının kahramanları takım kompozisyonu için en iyi olanı değil, tercihlerine göre seçtikleri hissine kapılabileceğini de biliyoruz, bu yüzden resmi rakamların bunu desteklediğini görmek ilginç. Keller, Kiriko’nun daha az kazanmasına rağmen bu kadar popüler olmasının “mantığa aykırı” olduğunu ve diğer yandan, Briggite’ın çok daha düşük bir varlıkla sürekli olarak kazandığını belirtiyor.

OKU  Rent-a-Girlfriend 3. Sezonunda Kazuya'nın Haremi Kalabalıklaşıyor

Bundan birkaç olası çıkarım var. Bunun, yüksek oyun seviyelerinde bile, Overwatch oyuncularının “en iyi” kahraman seçimlerinden oluşan küçük bir havuz tarafından kutulanmış hissetmekten hoşlanmadıklarını gösterdiğini düşünüyorum. İnsanlar en sevdikleri kahramanları oynamaktan hoşlanırlar ve aslında değiştirmeleri pek olası değildir. (yeni sekmede açılır) sevmedikleri bir kahramana

Keller’ın da belirttiği gibi, kazanma/seçme oranı eşitsizlikleri, genel takım kompozisyonu veya harita farklılıkları gibi burada doğrudan karşılaştırılmayan diğer faktörlerle ilgili olabilir. Her iki durumda da Keller, ekibin “çok yetenekli oyuncuların belirli kahramanları iyi nedenlerle seçmeye devam ettiğini düşünme eğiliminde olduğunu” ve bunu incelemek için ek ölçümler topladığını söylüyor. “Verimliyse, onun hakkında daha fazla şey duymayı bekleyin.”

Her durumda, sayıların, Meta’nın önemli olmadığı Overwatch 2 topluluğunun (hatta olası bir çoğunluk) önemli bir parçası olduğunu gösterdiğini düşünüyorum. Ve çoğu oyuncu metayı umursamıyorsa, Blizzard ne kadar umursasın ki?

Belki de “en iyi” kahramanların yalnızca birkaç yüzde puanla en iyi olması için işleri yeterince dengede tutmak gelir. Destekler yeterince sevgi görmediğinde bunu kesinlikle duyduk. (yeni sekmede açılır) ve Sojourn herkesi tek seferde unutulmaya yüz tutmuştu. Oyuncuların, favori kahramanlarının asla modası geçmemesi için her kahramanın uygulanabilir olmasını önemsediğini söylemek güvenlidir ve bu verilere dayanarak, bu yeterli olabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.