Oyun Haberleri

Toplanabilir taktik oyunu Duelyst, Duelyst 2’de her zamanki gibi ücretsiz olarak geri döndü

Toplanabilir taktik oyunu Duelyst, Duelyst 2'de her zamanki gibi ücretsiz olarak geri döndü

Dream Sloth Games’in başarılı bir geliştirme döneminin ardından, oynaması ücretsiz taktik ve kart oyunu Duelyst kombinasyonu (yeni sekmede açılır) Duelyst 2 formuna geri döndü. Duelyst’te oyuncular, bir general tarafından yönetilen yaratıklar ve büyülerden oluşan bir deste oluşturur ve oynanan yaratıklar, konumlandırma tabanlı dövüş için taktiksel bir ızgaraya gider. Duelyst 2 şu anda Steam’de herkese açık beta sürümünde çıktı.

Muhteşem piksel sanatıyla da bilinen Duelyst’in cazibesi, saha içi taktiklerin yanı sıra önceden planlanmış deste ve rastgele çekilişlerin birleşimindedir. Konumlandırma çok önemlidir ve hangi konumları alabileceğiniz büyük ölçüde destenizdeki minyonların, büyülerin ve eserlerin kombinasyonuna bağlıdır. Bu kartlar, kendi temalarına sahip altı farklı gruptan birinden geliyor.

Yenilenmiş Duelyst 2, oynanışın çoğunu koruyor ancak orijinal kart setini yeniden dengeliyor. Bir büyük mekanik değişikliği benimser – oyuncular her turun sonunda bir yerine iki kart çeker. Aksi takdirde, Duelyst 2’nin tasarımı, yüksek güçlü kartlardaki değişken, keşif ve rastgele etkilerin miktarını azaltır.

Duelyst ilk olarak 2014’te Counterplay Games tarafından başlatıldı ve ondan sonra oldukça hızlı bir şekilde çıktı, ancak 2017’de kapatılmadan önce bir Bandai Namco yayıncılık anlaşması onu kurtarmayı başaramadığı için eleştirmenlerin övgülerine rağmen pek tutmadı.

Bu Duelyst 2 enkarnasyonu, hayranlardan oluşan bir ekip olan bağımsız geliştirici Dream Sloth Games aracılığıyla gelir. (yeni sekmede açılır) Counterplay Games’in bu yıl Creative Commons lisansı altında yayınlanan orijinal kaynak kodunu kullananlar. Counterplay’i 2020 loot-and-slash RPG Godfall’ın yaratıcıları olarak tanıyor olabilirsiniz.

Duelyst’teki ana oynanış Eric M. Lang tarafından tasarlandı. (yeni sekmede açılır)Chaos in the Old World, Rising Sun, Cthulhu: Death May Die ve Blood Rage gibi başarıları içeren masa oyunu alanında tanınmış bir yaratıcı.

OKU  Nancy Pelosi'nin kocasına çekiçle saldırmaktan suçlu bulunan adam, radikalleşmesinin Gamergate ile başladığını ifade etti

Duelyst 2’nin ücretsiz beta sürümünü Steam’de bulabilirsiniz. (yeni sekmede açılır) Savaş alanında görüşürüz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir