Oyun Haberleri

Trolleri hipnotize etmenize, en güçlü patronları tek vuruşta öldürmenize ve ardından biraz balık tutmaya başlamanıza olanak tanıyan bu çılgın aksiyon RPG’sini sabırsızlıkla bekliyorum

Trolleri hipnotize etmenize, en güçlü patronları tek vuruşta öldürmenize ve ardından biraz balık tutmaya başlamanıza olanak tanıyan bu çılgın aksiyon RPG'sini sabırsızlıkla bekliyorum

Destansı dövüş, fantastik büyüler, tüyler ürpertici derecede gergin gizlilik: bunların hepsi iyi sanırım, ama RPG’leriniz hakkında bir şeyler duymak istiyorum balık tutma mini oyunu. Neyse ki, yakında çıkacak, tek başına geliştirilen aksiyon RPG Mortal Crux’ta yukarıdakilerin hepsine ve hatta birkaçına sahip olacaksınız. PC Gaming Show: Most Wanted vitrininde yeni bir fragmanda balık tutmaya ve Mortal Crux’un diğer yeni özelliklerinden bazılarına göz attık.

Mortal Crux, neredeyse iki yıldır sabırsızlıkla beklediğim bir oyunun tuhaf bir mücevheri; Resident Evil tarzı sabit kamera iç mekanları ve Soulslike’nin genel yükü ele geçirmesinden bu yana, hack’n slash dövüşü ilk gözüme çarptı. Solo geliştirici Jesse Walker o zamandan bu yana giderek daha fazlasını gösterdi ve Mortal Crux tam bir mutfak lavabosu RPG’si olacak şekilde şekilleniyor.

Detaylara verdiği önem ve sistemlere odaklanmasında gerçek bir Larian kalitesi var: Ateş gerçekçi bir şekilde yayılır, donmuş düşmanlar anında öldürülerek parçalanabilir ve hatta iyi zamanlanmış fırlatılmış bir silahla (ve kötü alışkanlıkla) havadayken büyüleri bile engelleyebilirsiniz. tam tersi).

Mortal Crux’un balık tutma özelliğinin eklenmesi kesinlikle kalabalığı memnun etti, ancak bu yeni fragmanda bir gizlilik sisteminin ortaya çıkmasıyla gerçekten mide bulandırıcı bir heyecan hissettim. Ben bir RPG’de sinsi bir piç olmanın büyük bir hayranıyım, ancak yalnızca eğlenceli olduğunda ve Walker doğru hissi vermeye kararlı görünüyor ve bana şunu söylüyor: “Dikkatli olanlar çoğu zaman tümünü ortadan kaldırırken fark edilmeden kalabilirler. Devriye rotalarını gözetlerlerse ve sabırla onları birer birer yok ederlerse, düşman kampları kurulabilir.”

Gizlilik sadece savaşmak için bir iştah açıcı olmayacak ve bu amaçla Mortal Crux’un sistemi neredeyse tamamen ses ve görüş hattına dayalı olacak; Sinsice yaklaşmaktan 10 puan aldı ama 100’de farkına bile varmadan insanlara çarpabiliyor.

OKU  AMD'nin yeni GPU'ları AMD'ye göre oldukça düşük değerde

Gizli bir karaktere yatırım yapmak, daha hızlı çömelme hareketi ve insanüstü duyularla düşmanların yanından gizlice geçme yeteneği anlamına gelecektir ve bunların hepsi bol miktarda ödülle sonuçlanacaktır: “İster yolculukta karşılaştığınız ilk goblin olsun, ister 40 saat içinde güçlü bir baş büyücü olsun,” diyor Walker, ” Eğer boğazlarına bir hançer dayayabilirseniz, her biri tek dilimde ölür.”

(Resim kredisi: Jesse Walker)

Benzer şekilde, Mortal Crux’un en son fragmanı da dağ trollerinin bile güzel ışıklar yüzünden dikkatini dağıtacak yeni bir Mesmerize büyüsünü gösterdi⁠ – Baldur’s Gate 3’ün Hipnotik Desen büyüsünü düşünün, ancak büyülenmiş yaratık için özellikle şakacı bir animasyonla. Walker, oyunun alternatiflerini doğrudan dövüşe genişletmek üzerinde çalışıyor ve Mortal Crux’un tam pasifist oyunları kartlarda olmasa da geliştirici, oyunculara mümkün olduğu kadar derin bir araç seti vermeye hevesli.

Şimdi, son olarak, balık tutmak için: bu sadece bir simya veya zanaat malzemeleri kaynağı değil. Walker, “Aynı zamanda avlanma uzunluğu, ağırlık ve kalite gibi istatistikleri takip ederek tahsil edilebilir bir yönü de var” diye açıklıyor. “Kaynak toplamanın ötesinde zaman harcamak isteyen oyuncular için balık tutma odaklı görevler de var.

“Hala mekanikler üzerinde çalışıyorum ama tam teşekküllü bir mini oyun bekliyorum. Ne bulacağınızı asla bilemezsiniz ve yalnızca belirli bölgelerde balık tutarak bulabileceğiniz türünün tek örneği birkaç öğe var.”

Ve tüm bu oyun olanakları, Mortal Crux’un da bugün ilk kez gösterdiği gibi, dört oyuncuya kadar co-op ile çalışacak. Mortal Crux’un çıkış tarihi hâlâ büyük ölçüde “bittiğinde”, ancak şu anda Steam’de istek listesine ekleyebilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.