Oyun Haberleri

Valve, 40.000 Dota dolandırıcısını bir gün içinde yasaklamadan önce bir tuzağa çekti

A pair of trap-laying goblins in Dota 2, smoking cigars and chucking bombs.

Biraz övünmeden daha fazlasıyla Valve, hile yaptığı için 40.000’den fazla Dota 2 hesabını kalıcı olarak yasakladığını duyurdu. Resmi Dota 2 blogunda yayınlanan bir gönderide (yeni sekmede açılır) Dün şirket, “Dota istemcisi tarafından dahili olarak kullanılan ve normal oyun sırasında görünmeyen bilgilere erişmek” için “üçüncü taraf yazılım” kullanan binlerce oyuncuyu yakalamak için kurnazca bir tuzak kurduğunu açıkladı. oyun içi avantaj

Şu şekilde çalıştı: Valve, açığın farkına vardığında, “oyun istemcisi içinde normal oyun sırasında asla okunamayacak, ancak bu açıklardan yararlanılarak okunabilecek bir veri bölümü” oluşturan bir yama yayınladı. Valve, dün yasaklanan hesapların her birinin bu gizli verileri okuduğunu ve şirkete “her yasağın hak edildiğine dair son derece yüksek güven” verdiğini söylüyor.

Valve’ın tüm duyurusu, geri kalanlara bir uyarı olarak düşmanlarının kafalarını sivri uçlara diken bir savaş ağasının havasına sahip. Stüdyo şunu söylüyor (ve isterseniz bunu Batman’in sesiyle okumaktan çekinmeyin), “Hilecilere ve hile geliştiricilere karşı savaş genellikle gölgelerde gerçekleşirken” bu örneği görünür kılmak ve bunu kullanmak istiyor. pozisyonumuzu netleştirin”. Bu pozisyon, emin değilseniz, bunun gibi hile yazılımları çalıştıran herkesin “Dota oynamaktan kalıcı olarak men edilebileceği”, “tüm Valve rekabetçi etkinliklerinden men edilecek” profesyonel oyuncular da dahil olmak üzere “dota oynamaktan men edilebilir”.

Zor durumda olmasına rağmen Valve uzun bir savaşa hazır. Şirket, “bazı oyuncuların yeni istismarlar geliştirmeye ve kullanmaya devam etmesini” bekliyor ve “bu istismarları ortaya çıktıkça tespit edip kaldırmaya ve hile yapan kullanıcıları yasaklamaya devam edeceğini” taahhüt ediyor. Ayrıca, “oyunda şüpheli davranan bir oyuncuyu bildirenlerden, bu davranışın gözlemlendiği aşırı izleme vakalarını inceleyenlere kadar” hilecileri yakalamasına yardımcı olan oyunculara da teşekkür etti.

Yalnızca PC’deki en popüler çok oyunculu oyunların bazılarının yayıncısı değil, aynı zamanda diğer birçok çok oyunculu oyunun evi olan Steam’in vekili olarak Valve’ın hileci endişelerini duyurmak için iyi nedenleri var (yine de pek çok oyuncu size söyleyecektir, sebepsiz değil) (yeni sekmede açılır), yeterli olmadığını). Birkaç yıl önce, şirketin CS:GO hilecilerini yakalamak için çalışan 1.700 CPU’su olduğunu bildirmiştik. (yeni sekmede açılır) 2016’da 11.000 Dota ve CS:GO dolandırıcısı varken, makine öğrenme sistemi aracılığıyla tek başına (yeni sekmede açılır) Valve Anti-Cheat bir ayarlama yaptıktan sonra kendilerini aniden yasaklanmış buldular. Bazı savaşlar gerçekten hiç bitmez.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Inkle'ın kodlama dili Ink, Bloodlines 2 geliştiricileri The Chinese Room sayesinde Unreal entegrasyonuna sahip