Oyun Haberleri

Valve, beta sürümünde geçen bir ayın ardından kulaklık takan kitleler için SteamVR 2.0’ı piyasaya sürdü

Dough Spectrum 4K

Valve, beta aşamasından bir ay sonra SteamVR 2.0’ı yayınladı. Sanal gerçeklik yazılımı nihayet mağaza, klavye, kütüphane ve daha fazlasında bazı büyük değişikliklerle birlikte kulaklıklara da yöneliyor.

Yakın zamanda SteamVR’yi kullanıp kullanmadığınızı bilmiyorum ama bu sürümden önce ‘yeni nesil’ veya ‘oyun oynamanın yeni yolu’ hislerine ilham veren bir yazılım değildi. Yıllar boyunca çeşitli hata düzeltmeleri görülmüş olsa da, uzun süredir eskimiş olduğu ve ciddi bir yenileme ihtiyacı olduğu düşünülüyor.

Neyse ki SteamVR 2.0, arayüzün oldukça büyük bir revizyonunu içeriyor. Bugün her zamankinden daha çok Steam uygulamasına veya Steam Deck’in arayüzüne benziyor ve gezinmesi çok daha kolay. SteamVR 2.0 ile ilgili ilk izlenimlerimde yazdığım gibi, en iyi kısmı, bir oyunu veya uygulamayı başlatmak için klavyenizi ve farenizi kullanmak için “artık her 5 dakikada bir kulaklığınızı çıkarmanıza gerek kalmamasıdır”.

Bugünkü tam sürümde çok az değişiklik olduğu için bu makalede tüm ince ayarlar ve değişiklikler hakkında daha fazla ayrıntıya gireceğim, ancak burada Valve’daki yeniliklere kısa bir genel bakış:

  • Steam ve Steam Deck’in mevcut özelliklerinin çoğu artık SteamVR’nin bir parçası
  • Çift imleçle yazma desteği, yeni diller, emojiler ve temalar içeren güncellenmiş klavye
  • Steam Sohbeti ve Sesli Sohbetin Entegrasyonu
  • Yeni ve popüler VR sürümlerini öne ve merkeze koyan Geliştirilmiş Mağaza
  • Steam bildirimlerine kolay erişim

Değişikliklerle birlikte SteamVR, unutulmuş bir kalıntı değil, Steam ekosisteminin bir parçası gibi görünüyor. Her ne kadar hala yapılması gereken işler olsa da: VR Ana ekranları biraz bahar temizliğine tabi tutulabilir ve onları biraz daha kullanıcı dostu hale getirmek için bazı ince ayarlar yapılabilir.

Tüm bu değişiklikler bir tür yeni donanımın piyasaya sürülmesine yol açıyor gibi görünse de, henüz böyle bir şey hakkında daha fazla bir şey duymadık. Kapak dır-dir Deckard kod adlı yeni bir VR başlığı üzerinde çalıştığı söyleniyor ancak bunun ne zaman ortaya çıkacağını kimse tahmin edemiyor.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #660: 10 Nisan Pazartesi

Bu arada SteamVR ile uyumlu tüm başlıklar bu yeni değişikliklerden faydalanabilecek. Çoğu bu.

Resim


Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’nin en iyi çipleri.
En iyi oyun anakartı: Doğru panolar.
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor.
Oyun için en iyi SSD: Önce oyuna girin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.