Oyun Haberleri

Valve, tamamen emojilerle yazılmış Dota 2 yama notlarını yayınladı

Valve, tamamen emojilerle yazılmış Dota 2 yama notlarını yayınladı

Yeni Dota 2 yama notları bugün düştü ve çoğundan biraz farklı çünkü tamamen emojilerle oluşturuldular. Bu, onları okumayı çok zorlaştırıyor, ancak her şeyi tercüme eden 55 sayfalık bir belge hazırlayan Dota 2 topluluğunu caydırmadı.

Steam’de asıl yama notları böyle görünüyor—birden fazla sayfa var, bu sadece rastgele seçtiğim ortasından bir yığın:

Ne? (İmaj kredisi: Vana)

Açıkça görülmesi gereken kalıplar ve değişen değerleri gösteren çok sayıda sayı var ve bu, benden daha akıllı ve daha sabırlı olan Dota 2 hayranlarına bir çeviri üzerinde çalışmaya başlamaları için ilham verdi. Çaba bu uzun, büyük Reddit dizisinde başladı ve kısa süre sonra paylaşılan bir Google belgesine taşındı. Görünüşe göre devam eden çalışmayı silen bir trolle yaşanan bazı erken baş ağrılarından sonra, çaba ciddi bir şekilde başladı ve birkaç saat içinde tam bir çeviri gibi görünen bir şey üretti.

Çevrilmiş yama notları, emoji orijinalinden farklı sıralanmış gibi görünüyor, ancak genel olarak mantıklı görünüyor – ancak bu belirgin Witch Doctor değişikliklerinden de görebileceğiniz gibi, bazı girişleri anlamak diğerlerinden çok daha kolay:

(İmaj kredisi: Vana)

Dota 2 yama notları bu noktada çoğunlukla tercüme edilmiş gibi görünse de, bazı belirsizlikler ve bariz bir soru var: Doğru bir tercüme mi? Ölümcül Dota 2 hayranları benim söyleyebileceğimden daha iyisini söyleyebilirdi, ancak Reddit’teki topluluk arasındaki his, onu oldukça iyi bir şekilde çivilediklerine dair oldukça olumlu görünüyor. Ve bazı hayranlar kodlamadan açıkça hüsrana uğramış olsa da – bu açıkça yama notlarını okumanın en kolay yolu değil – diğerleri bu zorluğun tadını çıkarıyor.

Redditor IgorChakalArt, “Twitter’da bu gönderi hakkında öfkelenen insanlar reddit’e gelmeli ve bunun ne kadar eğlenceli olduğunu görmeli” diye yazdı. “Onlar kızgın ve kaybediyorlar [out] harika bir zamanda. Harika iş çıkardın Valve.”

OKU  Apple'ın AR gözlükleri gecikebilir, ancak 3.000 dolarlık karma gerçeklik kulaklığı geliyor

Podteod ayrı bir ileti dizisinde “Valve’de bu komik blog gönderilerini kimin yazdığını bilmiyorum ama harikalar,” dedi. “Umarım bunu okuyorlardır. Esprili yaklaşımı gerçekten seviyorum ve bunları yazan her kimse, gerçekten inanılmazlar.

“Yeni bir gelişme gibi görünüyor, muhtemelen bunları yazan yeni biri var. 7.33 notaları da oldukça komikti.”

Bu aynı zamanda bu yama notlarından sorumlu EW’nin gerçekte kim olduğu hakkında spekülasyonlara yol açtı. Erik Wolpaw mı? Emoji Sihirbazı? Egab Wneell? Gizem üstüne gizem, gerçekten. Daha fazla bilgi için Valve’a ulaştım ve bir yanıt alırsam durumu güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.