Oyun Haberleri

Vampir hayatta kalma oyunu üç milyonu geçti, çok katlı kaleler ekliyor

Vampir hayatta kalma oyunu üç milyonu geçti, çok katlı kaleler ekliyor

V Rising, geçen yıl Mayıs ayında tabutundan erken erişime çıktı ve hayatta kalmaya yönelik biraz kan emmeye aç bir seyirci buldu. Geliştirici Stunlock Studios, oyunun 3 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu; bu, daha tam olarak çıkmamış PC’ye özel bağımsız bir oyun için oldukça inanılmaz rakamlar ve bu tür bir başarı sayesinde gelecek için hırslar yüksek.

Kelimenin tam anlamıyla. V Yükseliyor vampirlerle Valheim’dan çok daha fazlası (yeni sekmede açılır) ve atan kalbinde, büyük eski gotik kaleniz var. Stüdyo kısa süre önce büyük bir ücretsiz güncellemenin geleceğini duyurdu ve önemli olan, kuşkusuz kulağa sıkıcı gelen birden fazla kale katı. Ancak bu “açık ara en çok istenen özellik” çünkü “uçurumun kenarında, uzun boylu ve gökyüzünü kulelerle mızrak gibi mızrak gibi görünen karanlık bir silüet görüntüsü, bir Vampirin hayal gücünü kolayca tüm olasılıklar dünyasına götürür.” Bir malikanenin hayalini kurmadan edemiyorum, odalardan oluşan bir labirentin üzerine yığılmış odalardan oluşan bir labirent, gösterişli ve sonsuz gibi.”

İnsan elinde değil ama şu anda V Rising’de bunu da yapamıyor. Halihazırda, oyuncuların tepelerde basit inşa etme yöntemiyle yüksekliğe ulaştığı, genişleyen tek katlı bir kale inşa edebilirsiniz, bu nedenle stüdyo, çok katlı kalelerin nasıl uygulanacağının prototipini yapıyor. Her şeyin değişebileceğini ve “sözler için biraz erken” olduğunu söylüyor, ancak 2023’te bir noktada oyuncular “karanlık hayallerinizin kalesini inşa edebilecekler.”

Vardoran dünyası ayrıca yeni düşmanlar, görsel yükseltmeler, arazi varyasyonları, yeni patronlar ve yepyeni bir biyom ile genişletiliyor ve elden geçiriliyor. Yerleşik bölgelerde ticaret istasyonlarına, vagon satıcılarına ve temelde nadir kozmetik ve oyun öğeleri elde etmenin daha fazla yoluna izin veren yeni bir pazar yeri özelliği olacak. Yeterince eğlenceli bir şekilde, bazıları bir vampire satış yapmakta sorun yaşamazken, diğerlerinde bir anlaşma yapmak için insan kılığına girmeniz gerekecek.

Daha fazla gör

Gelen kullanıcı arayüzü, yetenekler veren Mücevherler biçiminde dövüş sistemine yeni bir unsur, envanter yönetimine bir revizyon ve ulaşabilecek veya ulaşamayacak diğer hedefler gibi şeylerde bir sürü başka ince ayar var (” Saatinizi tabutunuzda görmek veya tabut benzeri sağlık iyileşmesine daha fazla fayda sağlamak gibi şeyler!”). Tüm bunların tek dezavantajı, bu revizyonun ölçeği göz önüne alındığında, bir sunucu silme ile birlikte gelmesidir, bu nedenle eski kayıtlar artık çalışmaz. Yamanın bu yıl dışında henüz bir çıkış tarihi yok.

Pazarlama direktörü Johan Ilves, “Burada, Stunlock Studios’ta, V Rising’in Erken Erişiminin dünyayı sarsan lansmanı, başarısı açısından bir sürpriz değil, büyüklüğü açısından bir sürprizdi,” dedi. “Ürünümüze olan inancımız, bizi en gaddar vampir diktatörlerden en zarif kont ve konteslere kadar eşi görülmemiş bir izleyici kitlesiyle buluşturarak ödüllendirildi ve bu izleyici kitlesi her geçen gün artıyor. Oyuncu tabanımızın tutkusu ilham verici olmaktan başka bir şey değil. “

OKU  Cyborg'un sürükleyici simülasyonu Core Decay, yepyeni bir fragmanda hâlâ Sistem Şoku ve Deus Ex heyecanını taşıyor

Stunlock ile ilgili oldukça tatlı şeylerden biri, oyuncuların V Rising’in tüm bu iyi vampir titreşimlerinden hoşlandığı şeylerin ne kadar bilinçli olduğu ve “sandalyelerde oturabilmek, dönebilmek gibi iyi hissettiren küçük şeyler” ile bu daldırmayı geliştirmeye odaklanmasıdır. ışıklarınızı açıp kapamak, kalenize isim vermek, işaretler yerleştirmek ve hizmetkarlarınızla daha gündelik yollarla etkileşim kurabilmek”. Bu, tartışmasız en iyi gücün saklama kasalarını karıştırabilmek olduğu bir vampir oyunu için iyi bir gelecek yönü gibi geliyor. (yeni sekmede açılır).


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.