Oyun Haberleri

Sürpriz bir siber saldırının ardından dünyanın en büyük bankası iş yapmak için Manhattan’da bir USB belleği karıştırmak zorunda kaldı

Keanu Reeves about to pull down a VR headset

İlk olarak Bloomberg tarafından bildirilen (okuyucular bir ödeme duvarıyla karşılaşabilirler), Çin Sanayi ve Ticaret Bankası’nın (toplam varlıklar bakımından dünyanın en büyük bankası) ABD birimi Çarşamba günü geç saatlerde bir siber saldırıya uğradı ve bu birim, bir mesajlaşma aracıyla iş yapmaya zorlandı. İşlem ayrıntılarını içeren USB bellek.

Muhtemelen suçlu, daha önce Boeing, ION Trading UK ve British Royal Mail’i hackleyen ve son yıllarda Nvidia’nın uğradığı gibi büyük şirketlerde yüksek profilli siber güvenlik ihlalleri eğilimini sürdüren Rusya bağlantılı bir kuruluş olan Lockbit’ti.

ICBC ihlali Çarşamba günü geç saatlerde gerçekleşmiş gibi görünüyor; banka daha sonra ihlale yanıt verdi ve bunu Perşembe günü kamuya açıkladı; tüm bunlar olurken, bir yandan da enfekte olmuş sistemleri çözerken bazı önemli ABD Hazinesi işlemlerini messenger aracılığıyla gerçekleştirdi. Yalnızca etkilenen ICBC Finansal Hizmetler biriminin 2022 sonunda 23,5 milyar dolar değerinde varlığı vardı.

Bloomberg’in raporu anlaşılır bir şekilde piyasa etkisine ve hacklemenin ardındaki bağlama odaklanıyor, ancak trajik bir şekilde USB ticaret mesajlaşma olayıyla ilgili ayrıntılara değinmiyor. Üzgünüm ama bu Johnny Mnemonic’e siberpunk karanlık geleceğinin kötü versiyonunun ulaşabileceği en yakın şey ve ben her şeyi bilmek istiyorum. Limited Run Games’ten sayfa almak için, sonsuza kadar fiziksel bebeğim.

Zihnimde, Harvard’ın Jordan Belfort Okulu’ndan yeni çıkmış Bizans Finansallaşmış Ekonomimizde Çok Para Kazanma Okulu’ndan yeni çıkmış talihsiz bir ICBC stajyerinin aşağı Manhattan’da şakacı bir maceraya çıktığını hayal ediyorum, Peter Parker’ın Spider’da pizza dağıtmaya çalışması gibi bir şey -Man 2. Hayır, o Örümcek Adam 2 değil, diğeri. Hayır o da değil, ondan bahsediyorum iyi bir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Gloomwood'un yılın son güncellemesi bir pub ekler ve hızlı kaydetmenizi sağlar