Oyun Haberleri

Wild Hearts geliştiricileri, korkunç RX 7900 XTX ‘disko ışıkları’ baş ağrısını düzeltti

Wild Hearts weapons - a hunter with a hammer

Canavarlarla savaşan aksiyon oyunu Wild Hearts (yeni sekmede açılır) iki önemli özelliği ile tanınır: güçlü bir savaş sistemi ve kötü PC performansı. Şimdi, en son yama, bağlantı noktasının PC’de çok daha sorunsuz çalıştığını görmeli ve sonunda bize oyunun Wild Heart’ın düşük PC performansından rahatsız olmadan oynama fırsatı vermeli. (yeni sekmede açılır).

Geçen hafta, Omega Force geliştiricileri, PC bağlantı noktasının çok kötü çalıştığını kabul etti. (yeni sekmede açılır), bir düzeltme sözü verildi. Dün yeni yama yayınlandı ve Steam sayfasında, ekibin PC kullanıcıları için ele aldığı bazı sorunları ayrıntılarıyla açıklayan bir güncelleme yayınlandı.

Kaydetme/yükleme ekranı sorunlarından kaynaklanan daha az bozuk veri ve üst düzey CPU’lar için kilidi açılmış bir kare hızı sınırı göreceğiz gibi görünüyor. Core i9 13900K gibi bir 13. Nesil Intel canavarını paketliyorsanız bu harika (yeni sekmede açılır).

Geliştiriciler ayrıca oyunun gecikmeli ses yığınlaması ile ilgili sorunları olduğunu belirtiyor ve yeni ses yığınlama düzeltmesinin “pano genelinde performans iyileştirmelerine” yol açması gerektiğini açıklıyor. Ses yığınlaması, ses efektleri birbiri üzerinde çalmaya çalıştığında gerçekleşir, ancak kodda düzgün bir şekilde karıştırılmazlarsa yankılanır ve güçlenirler.

Bir sonraki makineniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

En iyi oyun bilgisayarı (yeni sekmede açılır): Profesyonellerden en iyi hazır makineler
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı (yeni sekmede açılır): Mobil oyunlar için mükemmel dizüstü bilgisayarlar

Üniversitede küçük bağımsız oyunlar yaptığım günlerden, ses yığınlamanın performans üzerinde korkunç bir yük olabileceğini ve özellikle sesiniz neredeyse tamamen domuzların ciyaklamasından oluştuğunda (sorma) cehennem gibi bir ses manzarası olabileceğini doğrulayabilirim.

Her neyse, geliştiriciler PC’de kullanılabilecek bir 5.1/7.1 ses geçici çözümünün artık gerekli olmadığını söylüyor.

AMD Radeon RX 7900XTX (yeni sekmede açılır) kullanıcılar artık uyum sağlayan ‘disko ışıkları’ etkisiyle uğraşmak zorunda kalmayacaklarını duymaktan memnun olacaklar (yeni sekmede açılır) dürüst olmak gerekirse, biraz karışık bir deneyim yaşıyorlardı.

OKU  Yapay zeka tarafından oluşturulan çizimlere sahip bu macera oyunu teknoloji demosu etkileyici ve rahatsız edici

Tüm bunlar, her yerdeki avcılar için bir zafer ve birbiri ardına boktan bağlantı noktalarından bıkmış olan PC oyuncuları için bir rahatlama. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.