Oyun Haberleri

Activision Blizzard Birliği Bozma Davasının Arkasındaki Grup İletişim Bilgileri AB Düzenleyicileri Microsoft Devralımı Hakkında

Microsoft Activision Blizzard acquisition handshake agreement GR illustration

Daha önce sendikayı bozmaktan Activision Blizzard’a dava açan büyük bir ABD sendikası, Avrupa Birliği’nin antitröst yetkililerine şirketin satışının lehinde bir mektup gönderdi. Microsoft. Microsoft’un 21 Şubat’ta AB yetkilileriyle yaptığı bir duruşmada Activision Blizzard satın alımını savunmaya hazırlandığı sırada, nadiren büyük iş dostu savunuculuk eylemi geldi.


Yaklaşık 70 milyar dolar değerindeki tamamı nakit işlem, Ocak 2022’deki duyurusunun hemen ardından büyük bir düzenleyici incelemeye tabi tutuldu ve ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından yakın zamanda açılan bir antitröst davasıyla sonuçlandı. Ve birçok Xbox rakibi, Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla ilgili endişelerini dile getirirken, anlaşma aynı zamanda ABD’nin en büyük sendikalarından biri olan Communications Workers of America’da pek olası olmayan bir müttefik buldu ve Xbox’a dava açtı. Görev çağrısı yayıncı, Ağustos 2022’de sendikaları bozma uygulamaları hakkında. Önerilen satışın gerçekleşmesi durumunda Activision Blizzard’da toplu pazarlık.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Activision Blizzard’a SEC Tarafından 35 Milyon Dolar Ödeme Emri Verildi

Activision Blizzard aleyhindeki müteakip sendika bozucu şikayet, görünüşe göre CWA’nın birleşme yanlısı duruşuna aykırı olsa da, sendika bir kez daha anlaşmadan yana olduğunun sinyalini verdi. CWA, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager’a hitaben yazdığı açık mektupta AB’den Microsoft’un Activision Blizzard satın alımını onaylamasını istedi. CWA Başkanı Chris Shelton tarafından kaleme alınan 20 Şubat bildirisi, önerilen anlaşmanın Activision Blizzard’ın 10.000 kişilik iş gücü için sendikalaşmaya giden basit bir yol sağlayacağını öne sürerek, sendikanın işlemle ilgili iyimser duruşunu yineliyor. Bu nedenle CWA, Microsoft’un devralınmasının bir bütün olarak küresel video oyun işgücü piyasasına fayda sağlayacağı konusunda kararlılığını sürdürüyor.

OKU  Yılın en iyi isimli oyununun nihayet bir çıkış tarihi var ve sadece 4 ay kaldı

CWA, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 700.000’den fazla üyeye sahiptir, bu nedenle duruma ilişkin görüşü hiçbir şekilde AB düzenleyicileri için bağlayıcı olmasa da, sendikanın Activision ile kafa kafaya gelme geçmişi göz önüne alındığında, satın alma için hala büyük bir PR kazancıdır. İşçi hakları konusunda Blizzard. Bununla birlikte, özellikle Microsoft’un en az Kasım 2022’den beri bir AB imtiyaz paketi hazırladığı düşünüldüğünde, Brüksel yetkililerinin devralımı onaylamak için ikna etmeye pek ihtiyacı olmayabilir.

Çok sayıda tanınmış analist şu anda Microsoft’un Activision Blizzard satın alımını tamamlama olasılığının yüksek olduğunu söylese de, birçok yatırımcının işlemler hakkında hala bazı çekinceleri var gibi görünüyor. Bu, en azından oyun devinin mevcut değerlemesine göre, hissesi, hisse başına 95 $’lık geçici satış fiyatının yaklaşık %20 altında işlem görmeye devam ettiğinden, bu da anlaşmanın gerçekleşeceğine dair piyasa güveninin %80 olduğunu gösteriyor.

DAHA: Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Alması Xbox’a Çok Fazla Güç Verir mi?

Kaynak: CWA

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Remnant 2, diğer yaşam kalitesi iyileştirmelerinin yanı sıra yakında bir 'patates moduna' kavuşacak