Oyun Haberleri

Wizards of the Coast, Dungeons and Dragons’ın “Düşük Para Kazandırdığını” Söyledi

dnd d&d under monetized microtransactions wizards of the coast

Bir yatırımcı toplantısında, Wizards of the Coast iddia etti Zindanlar ve Ejderhalar şu anda “yetersiz para kazanılıyor”. Yakın gelecekte, Wizards of the Coast, içinde bir “yinelenen harcama ortamı” yaratmak için markadan yararlanmak istiyor gibi görünüyor. Zindanlar ve Ejderhalar.


Hasbro CEO’su Chris Cocks ve Wizards of the Coast CEO’su Cynthia Williams kısa süre önce yatırımcılarıyla ocak başında bir sohbete katıldı. Sunum sırasında Williams, Zindanlar ve Ejderhalar hiç bu kadar popüler olmamıştı ve bu etkileşim tüm zamanların en yüksek seviyesinde, pazar verileri platformun kendisinin ürünlerini izleyicilere düşük satmak için inşa edildiğini gösterdi. Bu büyük ölçüde çünkü çoğu Zindanlar ve Ejderhalar kitaplar, nüfusun yalnızca yaklaşık %20’sini oluşturan Zindan Ustalarına pazarlanmaktadır.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Dungeons and Dragons, Ücretsiz İçerik ve İndirimlerle Noel Takvimini Açıklıyor

Wizards of the Coast bunu değiştirmeye niyetli görünüyor. D&D Ötesinde zaten satın alınabilir kozmetik zarlar, avatarlar ve içerikle kişiselleştirilmiş para kazanma özelliğine sahiptir ve Zindanlar ve Ejderhalar’ geliştirme aşamasındaki sanal masa üstü şüphesiz bunu devam ettirecektir. İle Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur film ve Baldur Kapısı 3 2023’te çıkacak olan Wizards of the Coast’un dönüşmek istediği açık. Zindanlar ve Ejderhalar daha fazla hayrana ulaşan bir “tekrarlayan harcama ortamı” yaratmaya çalışırken, daha fazla kâr seçeneğiyle bir multimedya franchise’ına dönüştü.

OKU  Video oyunlarından bıktıysanız, Game Pass Ultimate artık ücretsiz anime ile geliyor

Baldur Kapısı Şehri Logolu Geniş Çekim

Zindanlar ve Ejderhalar ayrıca şu anda gelişiyor Bir D&Dher zaman yeni bir sürüm 5. Baskı. Bu kural genişletme, oyunu gelecekteki kullanım için koruyacak şekilde geliştirirken, öncekiyle geriye dönük olarak uyumlu olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, söylentiler Bir D&D Açık Oyun Lisansını sonlandırmanın birçok Zindanlar ve Ejderhalar Wizards of the Coasts’ın “üçüncü taraf içerik üreten binlerce içerik oluşturucuyu desteklemeye devam etme” sözüne rağmen, homebrew içerik oluşturucuları endişeli. D&D içerik.”

4. Baskı Zindanlar ve Ejderhalar Wizards of the Coast OGL’yi kaldırdığı ve pazarını çok fazla ürünle doldurduğu için büyük ölçüde başarısız oldu. Sahil Sihirbazlarının bu hataların her ikisini de tekrar ediyor olma olasılığı Bir D&D birçok oyuncu anlaşılır bir şekilde paniğe kapıldı. Wizards of the Coast’un son zamanlarda aşırı para kazanmak için çağrıldığını düşünürsek Sihir: Buluşmaile aynı şeyi yapabileceğini görmek cesaret kırıcıdır. Zindanlar ve Ejderhalar.

Yönetim kurulu toplantılarından gelen dedikodular ve fısıltılar bir yana, Zindanlar ve Ejderhalar henüz bu gelişmelerin herhangi biriyle ilgili ayrıntılara ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Oyuncular haklı olarak endişeli olsalar da, durum daha netleşene kadar panik yapmaktan kaçınmalıdırlar. Yine de, Zindanlar ve Ejderhalar oyuncular, rol yapma oyununun geleceğinin nasıl olacağını bilmeyi hak ediyor. Umarız Wizards of the Coast yakında daha kesin ifadeler sunacak, böylece oyuncular ve içerik oluşturucular dünyanın en popüler TTRPG’si ile gelecekleri için daha iyi plan yapabilirler.

Bir D&D geliştirme aşamasındadır.

DAHA: Baldur’s Gate 3: Yama 9 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaynak: Kayıp Ruhların Çanı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir