Oyun Haberleri

Bu dahi öğrenci, ödevlerini ‘elle yazmak’ için yapay zekanın ve bir 3D yazıcının gücünü kullanıyor

3d printer with a pen on it writing on paper.

Teknoloji ilerledikçe, her zaman bir şeye güvenebilirsiniz: öğrenciler bunu ödev yapmaktan kaçınmak için kullanacaklardır. Çalışkan bir öğrenci, ödevini yapması için yalnızca bir yapay zeka sohbet botuna sahip olmakla kalmadı, aynı zamanda onu bir 3D yazıcıya bağlayarak kalem ve kağıda yazdı ve minimum miktarda ev ödevi yapmak için gereken maksimum çabayı harcadı. Bravo!

TikTok kullanıcısı 3d_printer_stuff (yeni sekmede açılır) 3D yazıcıyı ev ödevi yapacak şekilde nasıl programladıklarına dair bir dizi video paylaştılar. ChatGPT (yeni sekmede açılır) yazdı

ChatGPT’ye görevlerini verdiler; bir cevap tükürür ve ardından bu metni şuraya kopyalar/yapıştırırlar: 3 boyutlu yazar (yeni sekmede açılır). Gördüğünüz gibi, uygun aralığı ayarladıktan ve 3D yazıcınıza bir kalem taktığınızda, 3dwriter yapay zeka tarafından oluşturulan metni kenar boşlukları arasında mükemmel bir şekilde bir kağıda yazabilir. Öğretici video, süreci adım adım gösterir.

ChatGPT, Microsoft’un yatırım yapacağını açıklamasının ardından kısa süre önce haberlerde yer aldı. OpenAI’de 10 milyar dolar (yeni sekmede açılır). Şirket, sorulara insan benzeri bir tarzda uzun biçimli yanıtlar üretmek için interneti kazıyan bir AI sohbet robotu geliştirdi. ChatGPT’nin zaten yasaklanmış olmasının nedeni budur. New York devlet okulları (yeni sekmede açılır) kopya ve intihal endişeleri üzerine. Nihayetinde korku, öğrencilerin bunu bir koltuk değneği olarak kullanacakları ve eleştirel düşünme becerilerinin gelişimini engelleyebilecekleridir, bu nedenle NYC Eğitim Departmanı, okullarının bilgisayarlarında yapay zeka sohbet robotuna erişimi kısıtlamıştır. Videolardan birinin matematik ödevinin anında yapıldığını gösterdiğini düşünürsek onları suçlamıyorum.

@3d_printer_stuff (yeni sekmede açılır)

♬ Sakin LoFi şarkı(882353) – S_R (yeni sekmede açılır)

Elbette, birçok yorumun öne sürdüğü gibi, 3d_printer_stuff’ın planındaki bir sonraki mantıklı adım, bir yapay zekayı el yazısını taklit etmesi için eğitmek olmalıdır. Bu şekilde, burada gösterilen el yazısı biraz fazla mükemmel olduğu için bir öğretmeni kandırabilirler. Bu araçları hile dışı amaçlar için de kullanabilirsiniz sanırım.

Ödevini yapmak için bir teçhizat kurmanın, ödevi kendi başına yapmaktan daha fazla zaman aldığını iddia ediyorum, ama yine de koşuşturmayı alkışlıyorum.

Her iki durumda da, yapay zeka ve otomasyonun çapraz kesitinin ne üretebileceğini görmek ilginç. “Işıklar hepimiz için” (yeni sekmede açılır) bir CEO’ya göre. Ne ben ne de PC Oyuncusu, ev ödevinizi yapmaktan vazgeçmeniz için kopya çekmeyi veya dolandırmayı onaylamıyoruz. Yine de havalı olduğunu düşünüyoruz.

(yeni sekmede açılır)


Oyun için en iyi SSD: Piyasadaki en iyi katı hal sürücüleri
Oyun için en iyi PCIe 4.0 SSD: Hızlı sürüşler
En iyi NVMe SSD: SSD iyiliğinden şeritler
En iyi harici sabit sürücüler: Ufkunuzu genişletin
En iyi harici SSD’ler: Hızlı, sağlam ve taşınabilir

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Bu 145 ABD doları tutarındaki 27 inç 165 Hz IPS oyun monitörü, en çok arzu edilen teknik özellikler için fazla harcama yapmanız gerekmediğini kanıtlıyor