Oyun Haberleri

Yaratıcı, The Last of Us’ın Steam Deck’te yayınlanacağını doğruladı

the last of us part 1

İnsan sefaletini bastırmanın sorunu, yeterince boğucu olmamasıdır. Bazen kendimi bahçe merkezinde güzel bir öğle yemeği yerken veya alacalı akşam güneşinde kehribar rengi bir mısır tarlasında dolanırken buluyorum. Artık değil! Kasvetli, kıyamet sonrası The Last of Us nihayet 3 Mart’ta PC’ye geldiğinde (yeni sekmede açılır) Gelecek yıl istediğim zaman ve yerde acı çekebileceğim çünkü görünüşe göre Steam Deck’te oynanabilecek.

Mesaj doğrudan TLoU yaratıcısından (ve Naughty Dog eş başkanından) geliyor. Twitter’da Neil Druckman (yeni sekmede açılır). Bir hayran tarafından oyunun deste uyumluluğu sorulduğunda Druckmann, “[TLoU protagonists] Ellie ve Joel buhar güvertesini süsleyecek… merak etmeyin!”

O yüzden içiniz rahat olsun, oyun gelecek yıl PC’de çıktığında hareket halindeyken ıssızlığa karşı olan zayıflığınızı giderebilirsiniz. Tabii ki, Druckmann ne kadar iyi performans göstereceğini söylemiyor, bu yüzden avucunuzun içinde çalışmasını sağlamak için çerçeve hızınızı veya aslına uygunluğunuzu parçalamanız gerekebilir, ancak yine de deste için etkileyici bir övünme. Konsolda, The Last of Us Part 1, yalnızca PS5’te çalışması gereken nispeten az sayıda oyundan biridir (gerçi bunun nedeni kısmen PS4 için TLoU’nun başka bir güçlendirilmiş sürümünün olması olabilir) (yeni sekmede açılır) güzel). Güvertenin bu mevcut nesil gösterişli parçaya rakip gibi görünmesi, yeteneklerinin bir kanıtıdır.

Sony – ve birkaç kişi daha – yeni oyunlar için standart 70$/70£ fiyatla her şey dahil olsa da, Steam’de TLoU nostaljik bir 60$/50£ (yeni sekmede açılır). Ellerimi almak için sabırsızlanıyorum. Orijinal, bazılarının iddia ettiği gibi şimdiye kadar yapılmış en iyi oyun değildi, ancak harika performansları ve sağlam bir anlatımı olan çekici ve zorlayıcı bir hikayeydi. Konsol prangalarından kurtulduğunu ve PC’de ve evet Steam Deck’te serbestçe dolaşmasına izin verildiğini görmek güzel olacak.

Bu, kıyılarımıza vuran tek PS özel oyunu da değil. Sony ayrıca roguelike shooter Returnal’ın PC’ye geleceğini duyurdu (yeni sekmede açılır) yakın (imsi) gelecekte. Bunun henüz kesin bir çıkış tarihi yok: şu anda Steam’de belirsiz bir “Yakında” olarak listeleniyor (yeni sekmede açılır)ancak SteamDB herhangi bir gösterge ise, piyasaya sürüldüğünde güvertede de çalışıyor olması muhtemeldir. (yeni sekmede açılır). Bana sorarsan PC oyuncusu olmak için oldukça iyi bir zaman.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Talos Prensibi 2 Kasım'da geliyor ve bu sefer başa çıkmamız gereken bir sürü robot var.
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir