Oyun Haberleri

WoW’un korkunç büyücüsü öldü: Blizzard, son 2 aydır Mythic akıncılarını ezen patronu zayıflatmak için ‘balyoz kullandı’

WoW raid boss Tindral

Bir dağ dolusu World of Warcraft loncasının ilerlemesini engelleyen Mythic baskın patronu nihayet yörüngeden atıldı.

Tindral Sageswift, WoW’un Dream’s Hope baskını Amidrassil’in sondan bir önceki boss’udur. Uzun bir mücadele: Tindral bir druiddir ve karşılaşma boyunca, özellikle Mythic zorlukta, her biri kendi mekaniğine ve oyuncuya meydan okuyan büyülere sahip çeşitli biçimlere dönüşür.

Aynı zamanda kendisinden önceki baskın patronlarından çok daha zordur, bu da Amirdrassil’de ilerleyen loncaların, kafa kafaya çarpışma sonrasında yük treni vagonları gibi onun üzerine yığıldığı anlamına gelir. Blizzard’ın MMORPG’sinde Mythic zorlukta bir baskını tamamlayan ilk 200 loncanın adını barındıran Hall of Fame, yılın ilk ayından bu yana, tam sekiz hafta sonra 60’ın üzerinde lonca ismini elinde tuttu.

Tindral, başlangıçta birkaç zayıflatma aldı, çoğunlukla karşılaşma sırasında birkaç belirli yeteneği ayarladı, ancak genel zorlukta bir azalma bu haftaya kadar gerçekleşmedi. İki acımasız ayın ardından Tindral Sageswift’in öfkesi sona erebilir.

Tindral dövüşünün her kısmı artık daha kolay

Amidrassil’i tanıtan 10.2 Yaması 7 Kasım’da yayınlandı. Bu hafta 10.2.5 Yaması’nın bir parçası olarak Blizzard, dövüşün unsurlarını azalttı veya tamamen ortadan kaldırdı. Zayıflatılacak çok şey vardı:

  • Yangın ışınları
  • İşaret fişeği bombaları
  • Toplanması gereken tohumlar
  • Çok önemli bir aşamada alan çapında hasar
  • Ortaya çıkan bir zayıflatma ekler

Ejderhaya binme aşaması da değiştirildi ve oyunculara dövüşten birkaç saniye sonra ekstra güç (daha hızlı uçmalarını sağlayan enerji) kazandırıldı.

Vindicatum loncasından Oyuncu Dz, bu uçuşun ilk lansmanının da daha hızlı hareket edecek şekilde ayarlandığını belirtti; artık oyuncuların hareket düğmelerini hemen spamlamak için tam başlatma animasyonunu beklemesine gerek yok. Vindicatum daha önce Kuzey Amerika’nın 2 numaralı İttifak loncasıydı ve 2 Ocak’ta Mythic Tindral’ı öldürmek için 475’lik muazzam bir çekiş gerçekleştirdi.

OKU  Microsoft Word büyük Four-O'yu vuruyor ve eğer ilk versiyonu hatırlayabiliyorsanız, resmen eskisiniz demektir

(İmaj kredisi: Blizzard Entertainment)

WoW’un daha iyi şifacılarından biri olan JB “JdotB” Daniel, 10 Ocak’ta bir X/Twitter gönderisinde Tindral’e ağırlık verdi (biraz tuzlu bir dille, bu yüzden eğer oku onu). Tindral’in bu noktada daha fazla zayıflatılmadığını çünkü dünyanın ilk akıncılarının zorlu mücadelede ilerleme sağlamanın ne kadar eğlenceli olduğunu övdüğünü tahmin etti. Avrupa loncası Echo’nun dünyada ilk baskın ekibinde yer alan bir büyücü olan Fleks, JdotB’nin düşüncelerini yineledi.

Blizzard, baskınların içinden geçen oyunculara göre değiştiğini söyledi

(İmaj kredisi: Blizzard Entertainment)

Blizzard’a sorduk; oyun yönetmeni Morgan Day ve baş karşılaşma tasarımcısı Taylor Sanders’ın söylediklerine dayanarak, JdotB’nin görüşü aslında gerçeklerden çok da uzak değil. Bize Tindral gibi çok çeşitli izleyiciler için karşılaşmalar tasarladıklarını söylediler. Farklı seviyelerdeki oyunculara yönelik çeşitli zorluklara (Looking for Raid, Normal, Heroic ve Mythic) ek olarak, baskının her zorluk seviyesinden geçen oyuncuların dalgalarına göre de ayarlamalar yapılır.

Yani Flêks gibi dünyada bir ilk olan akıncılar, Hall of Fame statüsü için çabalayan en iyi loncalardan bile çok farklı bir Mythic boss gördüler: İlk ince ayarların burada devreye girdiğini söylediler. Diğer loncalar Aralık ayındaki mücadele üzerinde yavaş yavaş çalışırken, Blizzard geliştiricileri ilerlemeyi izledi ve genel zorluğu azaltma zamanının gelip gelmediğini ve ne kadar azaltmanın zamanının geldiğini tartıştı. Tindral’ın durumunda cevabın “çok” olduğu ortaya çıktı.

Day, “Bu önceki değişiklikler daha çok, hedeflediğimiz ayarlamaları kesinleştirmek için ekibin neşter kullanmasına benziyordu” dedi. “En son tur daha çok balyoz kullanmaya benziyordu.”

Bir inek için ne kadar erken?

Bu, bir blokçu patronun sert bir zayıflatmayla karşılaştığı ilk sefer değil. Son Shadowlands genişletmesindeki Sanctum of Domination’ın mekanik örümceği Halondrus, Mythic zorlukta loncaları sonsuza kadar ayakta tuttu. O baskındaki Jailer veya Dragonflight’taki Enkarnasyonların Mahzeni’ndeki Raszageth gibi patronların sonu, loncalar için onu ilk kez öldürdükten sonra bile zorluydu.

OKU  Dough'un yeni parlak OLED oyun monitörü, ekran yansımalarını %70 oranında azaltmayı hedefliyor

Sanders, geliştiricilerin hiçbir zaman çok çabuk devreye girip zayıflatmak istemediklerini söyledi. Eğer bir lonca sıkı çalışma ve ısrarla bir boss’u öldürebiliyorsa, bu başarının zorluğun azalmasıyla azaldığını hissetmek hayal kırıklığı yaratabilir.

“Oyuncuların ilerlemesi sırasında karşılaşmada değişiklik yapmak her zaman zor bir karardır” dedi. “Bir karşılaşmada değişiklik yapmanın herkese iyi geleceği bir zaman asla yoktur. Patronu öldürmeye yakın olan her hayal kırıklığına uğramış grup için, dövüşün ilk aşamalarını geçemeyen ve değişikliklerin önemli olduğunu hisseden bir grup vardır. iyi zamanlanmış.”

(İmaj kredisi: Blizzard Entertainment)

Salı günkü yamadan sonraki iki gün içinde yaklaşık 20 lonca daha baskının son patronu Mythic Fyrakk’ı öldürmüştü. Çok daha fazlası nihayet ilk Tindral cinayetini başardı. “Blizzard Tindral’ı yendi ve tüm kemiklerini kırdı” Fleks yazdı.

“Tindral yok edildi, bu iyi bir şey” mesajı yayınlandı Kalamazidünyanın ikinci loncası Liquid’in içerik yaratıcısı.

İlerlemedeki duraklamanın büyük kısmı tatil dönemindeyken Tindral’ın zayıflamasının bu kadar uzun sürmesi belki de şaşırtıcı değil. Ancak Blizzard’ın evrimini ele alması, muhtemelen doğal ayarlama sürecinin (eski Azeroth yaşam çemberi) bir parçası olarak gelecekte baskınları durduran daha fazla boss’un ortaya çıkacağı anlamına geliyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.