Oyun Haberleri

Modern Warfare 3’ün aceleye getirilmiş kampanyası, ön sipariş veren hayranlar için pek iyi gitmiyor: ‘Bu, şimdiye kadar oynadığım en kötü COD kampanyası’

modern warfare 3 campaign ghost makarov

Modern Warfare 3’ten önceki aylar yavaş yavaş bize bu yılki Call of Duty’nin diğerlerine pek benzemediğini gösterdi. Bu hiçbir yerde, bazı oyuncuların serinin en kötülerinden biri olarak adlandırdığı Modern Warfare 3 harekâtından daha net hale gelmedi ve bir COD harekâtının başarısızlıkla sonuçlanabileceği olağan nedenlerden dolayı değil.

Hayranlar, MW3 kampanyasının uzunluğunu, normal altı ila sekiz saate kıyasla dört saat gibi canlı bir saati ve küçük “Açık Savaş Görevlerine” aşırı güvenmeyi Modern Warfare 3’ün aceleye getirildiğinin veya o kadar fazla gelişme sağlanmadığının kanıtı olarak gösteriyor dizi için her zamanki gibi zaman. Oyunun resmi alt dizini şu anda bu yıl kendisine benzemeyen bir COD’ye karşı hayal kırıklığı, memler ve şaşkınlıkla dolu.

Reddit kullanıcısı D_ultimateplayer, MW3 alt redditindeki mevcut üst gönderide “Bu şimdiye kadar oynadığım en kötü COD kampanyası ve Warzone %100 suçlu” diye yazdı. “Yüzüme inen bir tokat. Şok oldum ve dehşete düştüm. Eğer gerçekten düşünürseniz yazı tüm bu zaman boyunca duvardaydı.”

Warzone, gördüğüm MW3 kampanya tepkilerinde birkaç kez gündeme geldi, bunun nedeni muhtemelen Sledgehammer’ın Açık Savaş Görevlerinin mini Warzone görevlerine ne kadar benzemesiydi. Kampanyanın yaklaşık yarısını oluşturan bu seviyeler, serinin olağan ray üstü set parçalarından kopan küçük sanal alan görevleridir. Yağma ve zırh plakaları gibi Warzone mekaniklerini içermeleri dışında, tek başına oynanan ortak görevlere benziyorlar. Onlarla eğleniyorum ama kampanyanın ağır işler konusunda onlara bu kadar güvenmesi tuhaf.

r/ModernWarfareIII’den böyle

Geri bildirimin kökeninde, Activison’un Modern Warfare 3 hakkında konuşma şeklinin yol açtığı yanlış yönetilen beklentiler meselesi olduğunu düşünüyorum. Her şey 2022’de Bloomberg’in Call of Duty’nin 2023’te tam premium sürüm almayacağını bildirmesiyle başladı. bunun yerine Modern Warfare 2 için genişletme içeriğini tercih etti. Activision daha sonra Modern Warfare 3’ün her zamanki gibi 70 dolarlık tam bir oyun olduğunu duyurdu. Ancak Modern Warfare 3’ün sıra dışı yapısı hakkında daha fazla şey öğrendikçe, paket, bağımsız bir oyundan çok, bildirilen MW2 genişletmesine daha çok benzemeye başladı:

  • Modern Warfare 3, Modern Warfare 2’deki tüm silahları ve kozmetik ürünleri taşıyor
  • Modern Warfare 3, piyasaya sürüldüğünde yalnızca 2009 Modern Warfare 2’nin yeniden yapılmış haritalarına sahip olacak, garip bir harita havuzu
  • Özel bir ortak çalışma modu yoktur, bunun yerine Warzone haritasını yeniden kullanan, Treyarch tarafından geliştirilen bir Zombies modu vardır
  • Modern Warfare 3, MW2 DLC’siymiş gibi satın alınıyor ve yükleniyor
  • MW3’e erişmek için kelimenin tam anlamıyla MW2’yi (şimdi CoD HQ olarak adlandırılıyor) başlatmanız gerekiyor.
OKU  Braid: Anniversary Edition nihayet 2024'te 15 saatlik geliştirici yorumlarıyla geliyor ve hayır şaka yapmıyorum

Ve ayrıca, Calls of Duty’nin önceki oyundan bir yıl sonra hiçbir zaman doğrudan devam oyunları almaması veya Sledgehammer Games’in serinin olağan yöneticileri Infinity Ward yerine ana hat Modern Warfare projesine liderlik etmesi gibi kırmızı bayraklar da vardı. Hiçbir unsur tek başına bu kadar endişe verici değildir ancak bir araya getirildiğinde, zorunluluktan dolayı bir araya getirilmiş bir oyunun resmini çizerler.

Reddit kullanıcısı Much_glueness871, “MW2 Yıl 2 olarak kalsaydı çok daha iyi olurdu ama Tanrı korusun, her yıl ‘tam’ bir oyun yayınlamıyorlar” diye yazdı. “Bu yıl MW3’ü atlayabilirdik ve bir sonraki CoD ne olursa olsun onu alabilirdik.”

Kampanyalar çoğu COD tutkunu için en büyük öncelik değil, ancak özellikle Activision onları çok oyunculu moddan tam bir hafta önce yayınlamaya başladığından, gelecek olanın gidişatını belirliyorlar. Modern Warfare 3’ün geri kalanı, yaşadığınız yere bağlı olarak 10 Kasım’da veya bir gece önce yayınlanacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.