Oyun Haberleri

Starfield Rastgele Yöntemsel Olarak Oluşturulmuş Görevler İçerecek

starfield to feature random procedurally generated quests locations and characters

keşif yıldız alanı Oyuncuların Bethesda oyunlarından beklediğinden çok daha fazla rasgele olacak çünkü yakın tarihli bir video, yöntemsel olarak oluşturulmuş görevlerin oyuna geleceğini gösteriyor. Prosedürel oluşturmanın, Todd Howard’ın NPC’leri olarak onlarca yıldır peşinden koştuğu bir kavram olduğu bir sır değil. The Elder Scrolls 4: Unutulma Bethesda’nın yöntemsel olarak oluşturulmuş içerik oluşturmaya yönelik ilk gerçek baskınıydı. Bu Radiant AI’nın sonuçları genellikle memlerin konusu olsa da, Farkında olmama durumu içinde gerçekten filizlenmeye başlayan dikilmiş kökler Skyrim oyuna Radiant Quests uyguladığında.

Aydınlık Görevler Skyrim oyuncuların rastgele ödüller içeren görevler oluşturarak ve onları henüz keşfetmedikleri bir yere göndererek maceralarına süresiz olarak devam etmelerine izin verdi. Sistem, özellikle karmaşık veya ilginç görevler üretemezken, oyuncuları sürekli yeni keşif akışıyla meşgul etmeyi başardı.

İLGİLİ:Starfield Direktörü Todd Howard, Onu “Platform Satıcısı” Yapma Baskısını Hissediyor

En son Constellation Questions videosunda Baş Görev Tasarımcısı Will Shen şunu açıklıyor: yıldız alanı prosedürel olarak oluşturulmuş kendi görevlerine sahip olacak, ancak Radiant Quests ile karşılaştırıldığında Skyrimsistem 2011’den bu yana çok gelişmiş görünüyor. yıldız alanıWill Shen, oyunun artık haydut kampları veya dost karakolları gibi tüm yerleşim yerlerini anında oluşturabildiğini açıkladığından, oyuncunun yardımına ihtiyaç duyan yerleşim yerleri kadar sığ görünmüyor.

OKU  Disney Dreamlight Valley Oyuncusu, Lisa Frank'tan Esinlenen Kıyafetini Gösteriyor

Bu dinamik olarak tasarlanmış konumlar ve NPC’ler, yıldız alanınasıl ve nerede keşfetmeyi seçerlerse seçsinler, oyuncu için özel olarak hazırlanmış gibi hissettirecek muazzam gezegenler. Yeni Radiant sisteminin gerçek karmaşıklığı henüz görülmese de, en iyi senaryo, geçmiş Bethesda oyunlarının manzaralarını ve şehirlerini süsleyen daha geleneksel el yapımı görev dizilerine eşlik etmesi olacaktır. Windhelm ve Bravil gibi yerler, atmosferlerini yalnızca görsel kimlikleri nedeniyle değil, aynı zamanda alanı dolduran benzersiz karakterler, olaylar ve görevler nedeniyle yayıyorlar.

Erteleme seçeneği olmasına rağmen yıldız alanı Bethesda ve Microsoft için hiç akıllıca değildi, hayranlar oyunun fazladan beklemeye değeceğini umuyor. Çıkış tarihi bilinmiyor, çoğu söylenti yıldız alanı2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülecek. serpinti 76 piyasaya sürüldüğünde, Bethesda’nın nihayetinde doğru şeyi yaptığı iddia edilebilir. yıldız alanı. Aksine yıldız alanıThe Game Awards’ta yokluğunda, hayranlar çok yakında oyun hakkında daha fazla şey duymayı bekliyorlar.

yıldız alanı PC ve Xbox Series X/S için 2023’te piyasaya sürülecek.

DAHA: The Game Awards 2022’de Eksik 5 Büyük Oyun

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.