Oyun Haberleri

Zamanın sonunda bir şehir hakkındaki bu ıssız aksiyon-RPG yapımı 11 yıldır

stylized woman

Kendisinden önceki birçok küçük stüdyo projesi gibi, Radio the Universe (yeni sekmede açılır) Twitter veya Reddit’te heyecan verici bakışlar yakaladığınız ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gereken, çarpıcı derecede muhteşem, uzun süredir geliştirilmekte olan bağımsız oyunlardan biridir. Destructoid tarafından bildirildiği üzere, yukarıdan aşağıya, neredeyse Hyper Light Drifter’a bitişik macera bir noktada 2020 sürümü için planlanmıştı. (yeni sekmede açılır) ve biz (yeni sekmede açılır)oyun en azından beri bir şekilde çalışıyor 2012. Ancak bu uzun bekleyişin ardından Steam Next Fest demosu sayesinde nihayet ilk kez genel halk tarafından oynanabilir hale geldi.

Ve yönetiyor! Radio the Universe, bu tür yukarıdan aşağıya, 2D Soulslike⁠’nin temellerini ortaya koyuyor; kılıç sallamalarınız, bu ağır duyguya ve düşmanları vurduğunuzda etli bir çıtırtı ile tatmin edici bir kavise sahip ve dövüş zorlu ama adil. Her düşmanın, saldırılarının nereye ineceğinin holografik bir projeksiyonu ile neredeyse buz gibi bir rüzgarı vardır, ancak sınırlı bir HP havuzunuz varken geniş, geniş kapsamlı isabet kutuları vardır. Birden çok düşmanı ve onların kademeli, örtüşen saldırı modellerini ekleyin ve Radio the Universe, savaşına kaotik, sürükleyici bir ritimle kalır.

Bir başka kusur da, oyunun yalnızca bir düşmanın HP’sini tam olarak sıfıra indirirseniz deneyimi ödüllendirmesidir⁠—düşmanın sağlığı, başlarının üzerinde süzülen büyük bir sayı tarafından işlenirken, saldırılarınız iki veya üçün katları halinde hasar verir. Altı cana sahip bir düşmanı “aşırı öldürmekten” kaçınmak ve böylece deneyim ödülünüzü geçersiz kılmak için doğru saldırı türleri kombinasyonuyla etiketlemek isteyeceksiniz. Bunun, mükemmel bir öldürmeye giden en verimli yolu bulmak için anında zihinsel matematik yaparak, saldırı türlerimle gerçekten karıştırmam için beni teşvik ettiğini gördüm. Doğru çocuklar, Evrenin Radyosu matematiği eğlenceli hale getiriyor!

Cyberpunk manzaralarını ve garip gotik unsurları bana NieR oyunlarını hatırlatacak şekilde birleştiren bu lanetli, ıssız şehir ile Radio the Universe’ün atmosferi umduğum kadar mükemmel. Radio the Universe ayrıca savaşını sessiz zaman ve çevre keşfine karşı dengeleme konusunda harika bir iş çıkarıyor ve genel olarak bu lanetli yerde geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım.

Radio the Universe ile ilgili bir teknik engelim vardı: oyun, tam ekran modunda başlatıldığında, manuel sıfırlama gerektiren belirli PC yapılandırmalarını sabit olarak kilitliyor gibi görünüyor. Bu başlıkta Steam kullanıcısı Ghostly tarafından belirtildiği gibi (yeni sekmede açılır), bir çözüm, oyunun Steam kurulum dizinindeki Options.ini dosyasına gidip “AlternateSyncMethod=” ayarını “0” yapmaktır. Bu düzeltme benim için işe yaradı, ancak ironik bir şekilde gerekli olmadı⁠—Radio the Universe, kutudan çıkar çıkmaz Steam Deck’te mükemmel bir şekilde çalışıyor ve demodan bu şekilde keyif aldım.

Radio the Universe, önümüzdeki yıl kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir bağımsız oyun ve bu demo, umarız tam sürümüne yaklaştığımızı gösteriyor. Ne zaman gelirse, ben hazır olacağım, siz de demoya göz atabilir ve oyunu Steam’de istek listesine ekleyebilirsiniz. (yeni sekmede açılır)itch.io’da ön sipariş vermenin yanı sıra (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Final Fantasy 7 Rebirth Haber Güncellemesi 'Zamanlama Doğru Olduğunda' Gelecek