Oyun Haberleri

BioWare’in çabalarına rağmen, Star Wars: The Old Republic’in ekonomisi hala tamamen kontrolden çıktı.

Darth Malgus

Star Wars: The Old Republic garip ama korkunç olmayan bir durumda. 2011’deki iddialı, tamamen seslendirilmiş, sekiz katlı çıkışından sonra, SWTOR inişli çıkışlı bir yolculuğa katlandı. Güncellemeleri buz gibi yavaştı ve 2022’nin genişlemesi Legacy of the Sith (yeni sekmede açılır) yıldız avcısı büyüklüğünde böceklerden muzdaripti. Bu kusurlara rağmen, çok çok uzak bir galaksiye döndüğümde hala harika vakit geçiriyorum.

Bu, oyunun her zaman yeşil kalan görev dizilerine ve yaşam kalitesi güncellemelerine odaklanması sayesinde oldu. Tabii ki, her şeyi bitirdikten sonra, diğer MMORPG’lerin yama kuraklıklarını kıyasladığınızda küçük gösteren kuru büyülerle, yamaları beklemek zorunda kalacaksınız.

Kayıt için bunun geliştiricilerin hatası olduğunu düşünmüyorum – MMO’lar eskisi gibi desteklenmiyor ve gemiyi yöneten iskelet mürettebat, sahip olduklarıyla elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı görünüyor. düzeltmesi aylar sürebilen hatalarla yetersiz kalırsa. Yine de, oyunun üzerinde bir Force Ghost gibi bir hayalet beliriyor: Oyunun bir müzayede evi veya pazar kuruluna eşdeğer olan Galaktik Ticaret Ağı tamamen bozuldu.

Küçük bir ipotek değerindeki galaksiler arası para birimi için ödenen ücretli kozmetikler gibi olağan şüpheliler var ki bu anlaşılabilir. Ancak komik bir örnek (yeni sekmede açılır) u/gua543’ten oyunun alt dizininde 24. seviye aksesuar öğelerinin 49 milyon krediye mal olduğunu gösteriyor.

Elbette, bu, ayıracak parası olan nadir düşük seviyeli PVP meraklıları için bir kolaylık ücreti olabilir, çünkü bunun gibi güçlü öğeler bir adım atmanın tek yolu. Ancak u/gua543’ün belirttiği gibi, öğeler için üretim malzemelerinin kendileri 50.000 krediden daha değerli olamaz.

Aynı ileti dizisinde, u/Ok-Boysenberry2215, 11. Derece zanaat malzemelerinin iki öğe için yarım milyon krediye gittiğini belirtirken, “Maliyeti şu kadar olan mürettebat görevi [6,000 credits] size 10-12 kazandıracak.” Bu, kuşkusuz tarihli bir zanaat sisteminden kaçınmak için büyük bir artış.

OKU  Korku Oyunu Afterlife VR, PlayStation VR2'ye Geliyor

Bu sorun geliştiricinin dikkatinden kaçmadı. Ekip, Şubat ayında Kredi Ekonomisi Girişimi’ni duyurdu (yeni sekmede açılır)7.2.1 yamasında enflasyona karşı koymak için bir dizi değişiklik getirildi. Bu, Quick Travel’ın yanı sıra diğer ışınlanma sistemlerine kredi maliyetleri, onarım maliyetlerinde bir artış ve ekipmanın ne kadar hızlı bozulduğuna dair bir ayarlama ekledi. Galaktik Ticaret Ağında başka değişiklikler de var. (yeni sekmede açılır) 7.3 için duyurulmuştur.

Özellikle eski bir MMORPG için daha küçük bir geliştirme ekibinden bu tür düşüncelerin geldiğini görmek yeni bir soluk. Star Wars: The Old Republic piyasaya sürüldüğü sıradaki hedeflerini hiçbir zaman tam olarak karşılayamayabilir, ancak bu değişiklikler oyunun uzun vadeli sağlığının dikkate alındığını gösteriyor. Güçteki bu rahatsızlık daha da kontrolden çıkmadan önce ortalığı sakinleştirebileceklerini umuyoruz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.