Oyun Haberleri

Amouranth, Kick’in 2 günden kısa bir sürede ikinci akış yıldızını çalmasıyla Twitch’e botu veriyor

Kaitlyn

Twitch’in en yüksek profilli yayıncılarından biri olan Kaitlyn “Amouranth” Siragusa, Twitch rakibi Kick’te yayın yapmaya başladı. Siragusa, geçtiğimiz Pazar günü Twitter hesabında değişikliği duyurdu, xQc yayıncısı arkadaşı platformla 100 milyon dolarlık, münhasır olmayan bir anlaşma imzaladıktan sonra Kick’te yayın yapmaya başlayacağını açıklamasından ancak iki gün sonra.

Daha fazla gör

Twitter’da yayınladığı duyuru videosunda, Siragusa’nın xQc’nin kesinlikle inanılmaz anlaşmasıyla ilgili bir New York Times haberini okuduğu ve ardından menajerini telefonla arayıp kendisine bir tane aldığı görüldü, ancak bunun bir süredir üzerinde çalıştığından şüpheleniyorum. günden daha uzun ve o makalenin yükselmesi ile Siragusa’nın kendi hamlesini açıklaması arasında biraz. onun üzerinde kişisel TwitterSiragusa, Twitch’in ana “günahı” olarak algıladığı şeyi ortaya koydu, kendi işini baltaladı ve kendisi ve xQc gibi yayıncıları kızdırdı.

Siragusa, “Twitch’in ‘günahı’ içerik oluşturucuları sıkıştırmaya çalışmak değil. Onların günahı, belki YouTube ölçeği dışında başarılı olamayan bir iş modeli yapmaktır,” diye yazdı Siragusa, “ancak canlı yayın çok daha küçük [Total Addressable Market] Twitch’i Amazon’un hızla büyüyen işine bağlamanın yollarını bulmak yerine, “Twitch, bu şekilde asla karlılık elde edemeyecek olsalar bile yayıncıları sıkıştırmaya karar verdi” demeye devam etti.

“Büyümek [Total Addressable Market] veya ÇOK daha iyi bir iş modeli/para kazanma motoru oluşturun,” diye yalvardı Siragusa, Twitch’e, “Yayıncıların kazançlarından artan pay almak kaba bir iştir ve kârlılığa giden yolu bu şekilde kesemezsiniz.”

“Son Twitch eylemlerinin tümü, birincil alt kaldırmayı geciktirmek için kurban edilen kuzular ise …. Aşağıya bakın” görüşünü yineliyorum.

xQc’nin anlaşmasının aksine, Siragusa’nın Kick ile imzaladığı anlaşmanın kesin şartları henüz açıklanmadı. xQc’nin aldığı 100 milyon dolar kadar büyük bir ödeme alıp almadığı (Twitter duyuru videosu bunun en azından karşılaştırılabilir olduğunu öne sürse de) net değil, ayrıca xQc olarak Kick dışındaki platformlarda yayın yapmasına izin verilip verilmediği de bilinmiyor. dır-dir.

OKU  Kingpin Reloaded, 3 yıllık sessizliğin ardından yeni bir fragman ve Aralık ayı yayın tarihiyle yeniden karşımıza çıkıyor

Kick ile olan anlaşmasının şartları hakkında Siragusa’ya ulaştım ve yanıt alırsam bu yazıyı güncelleyeceğim.

Yine de bildiğimiz şey, Kick’in gelir dağılımının yayıncılar için Twitch’in 50/50 (bazen 70/30) kesintisinden çok daha cömert olduğu. Siragusa, Kick yayınlarından elde ettiği gelirin %95’ini evine götürecek; bu, kendisinin ve diğer yayıncıların Kick’in daha küçük izleyici boyutunu telafi edeceğini umduğu bir ayrımdır (kaba bir karşılaştırma olarak, Twitch’te Amouranth’ın 6,4 milyon takipçisi varken, Kick’teki 65.000 takipçiye sahiptir) ).

Kick’in uzun vadeli uygulanabilirliği ve onu çevreleyen etik hakkında sorular devam ediyor. Kick’in CEO’su olarak görev yapan ve Twitch tarafından kısıtlandıktan sonra bile kumar akışlarıyla hızlı ve gevşek oynayan kripto kumarhane kralı Ed Craven tarafından ortaklaşa kuruldu. Yine de, 95/5’lik bir bölünme ve yayıncılarına karşı çok daha müsamahakar bir tavırla, Twitch’in en büyük yıldızlarının çoğunun ona bir şans vermeye istekli olması şaşırtıcı değil.

Daha fazla gör


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.