Oyun Haberleri

iFixit’in yeni MacBook Air’in sökülmesinin ‘sefil deneyimi’, oyun dizüstü bilgisayarlarının çalışır durumda değiştirilebilir geleceği için özlem duymamı sağlıyor

iFixit'in yeni MacBook Air'in sökülmesinin 'sefil deneyimi', oyun dizüstü bilgisayarlarının çalışır durumda değiştirilebilir geleceği için özlem duymamı sağlıyor

Bir MacBook Air’i parçalarına ayırmanın tam bir baş belası olduğunu öğrenince şaşırmayabilirsiniz. iFixit, yeni 15 inç MacBook Air’in yakın zamanda sökülmesinde bunu açıkça ortaya koyuyor. Durumun ne kadar onarılabilir olduğunu kontrol ederken, iFixit’in ana görevi olduğu gibi, bunu “sefil bir deneyim” olarak adlandırıyorlar. Sunucunun acısını dinlemek, bir PC oyuncusu olduğum için beni çok mutlu ediyor.

Bu yeni MacBook Air, onların deyişiyle gösteriş yapmak için bir “yaz gövdesine” sahiptir. Ve çok hafif ve taşınabilir olmasıyla “sahilde bir gün geçirmek için hazırsınız.” Daha sonra sinsi bir Star Wars kum referansı, sunum yapan kişi dirseklerini makinenin içine sokmuştur.

Ve iyi bir başlangıç ​​yapmadı. Hemen, pili çıkarmanın şirketin gördüğü bir trendi sürdürdüğünü fark eder ve geçen yılki modelle aynı “sefil pil değiştirme deneyimini” bir kez daha sunar.

Bir sonraki adım mantık panosuna geçmekti, ancak bu beklenenden daha zor oldu.

“Yeni kuvvet iptal eden woofer’lar, mantık kartını sıkıştırıyor gibi görünüyor,” diye yakınıyor, “ve sırayla menteşe kapağı vidaları ve anten düzeneği kapağı ve bazı küçük konektör braketleri, sağ hoparlör konektörü, koaksiyel konektörler, sol hoparlör konektörü ve daha fazlası – bu tam bir labirent.”

Sunucu, “sefil bir deneyim, mantık panosunun kaldırılmasına devam ediyor” diye devam ediyor. “Konektörlerin, ekran kablolarının, bağlantı noktalarının, biraz daha braketin, hatta daha fazla vidanın başka bir şekilde dağılmasıyla – bunları takip etmekte iyi şanslar – ve son olarak, ısı kalkanını dikkatli bir şekilde kaldırın.”

iFixit'in 15 inç MacBook Air sökümü.

(İmaj kredisi: iFixit)
Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı: Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD: Oyuna diğerlerinden önce girin

OKU  Zorlu bilgisayar performansı beni Wo Long'un Wuxia aksiyonunu sevmekten alıkoyamaz

Bunun sonu olmalıydı. Ama bekleyin, dahası var. “Son bir braketin altında daha da fazla konektör var.”

Bu zavallı adamın katlanmak zorunda kaldığı tüm acılar ve ıstıraplar arasında, klipsli vidaların etrafından “oldukça temiz” diyen küçük bir inek var.

Yine de bu, bunun sevindirici boyutuyla ilgili ve pil – “herhangi bir teknolojide başarısız olması garanti edilen tek bileşen” – erişilebilirken, Apple için ana soru şudur: “Bu zarif açma kulakçıklarının amacı ne? oraya ulaşmak için dizüstü bilgisayardaki neredeyse her şeyi çıkarmanız mı gerekiyor?”

Framework’ün oyun dizüstü bilgisayarlarının modüler geleceğine esasen çalışır durumda değiştirilebilir her şeyle öncülük etmesi bizi memnun eden bu tür hikayeler.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.