Oyun Haberleri

Ashfall, ‘tamamen yeni bir çorak arazide’ geçen Fallout’tan ilham alan bir MMO’dur.

Ashfall, 'tamamen yeni bir çorak arazide' geçen Fallout'tan ilham alan bir MMO'dur.

Ashfall ilk olarak geçen yıl Tokyo Game Show’da duyurulmuştu, ancak üçüncü şahıs nişancı MMO’su, birkaç gün önce yeni bir fragman (yukarıda) ve Temmuz beta testinin duyurulduğu zamana kadar radarımın altındaydı. Havalı görünüyor!

Bazen. Fragman tutarsız: Ortamlardan bazıları muhteşem – 2:10’da Star Wars benzeri tatlı bir sahne var – ancak diğerleri kesinlikle çirkin ve animasyonlar dalgalı ve sert görünüyor. Ashfall PC ve mobil cihazlar için yayınlanıyor ve belki de bu nedenle bazı tavizler verildi (PC grafiklerinin iyileştirilmesi, geçen yılki bir Legendary Star Studios dev blog yazısının konusuydu), ancak dev, zıplayan kapibara almak için yeterli. ücretsiz bir beta için kaydolmamı istedi.

Ve Ashfall biraz düzensiz çıksa bile, daha önce görmediğimiz bir çorak arazide dolaşmak güzel olabilir.

Ashfall’ın Fallout’tan ilham aldığı açık; fragmanın başlarında bir kasa kapısı açılış sahnesi var ve daha sonra güç zırhını kusursuz bir şekilde ele alan bir adam var — ancak yayıncı NetEase, “Doğu’dan ilham alan çorak arazinin” “post’ta nadiren görülen bir estetik” olduğuna dikkat çekiyor. -kıyamet oyunları” ve bence bunu söylemek adil. Benim için en çok tanınan video oyunu çorak arazileri ABD ve Doğu Avrupa’da geçiyor: Fallout, The Division, Metro, Stalker, vs.

NetEase, “Hope Town’ın şenlikli barınaklarındaki dekorasyonlardan Doğu tapınaklarıyla dolu salona, ​​oyuncular Ashfall’da yepyeni bir çorak araziyi deneyimleme şansına sahip olacak” diye yazıyor.

Fragmanda başka ilhamlar da var: Erken sahnelerde biraz Metro serisi görüyorum, bir noktada Matrix benzeri dokunaçlı uçan robo-canavarlar beliriyor ve Ark’tan ilham almış olabilecek bir dinozor var. sadece dinozorlar tarafından.

Çok fazla doğrudan oyun görmüyoruz, ancak elde ettiğimiz kısa görüntüler, omuz üstü atış ve biraz ev özelleştirmesini gösteriyor. NetEase, Ashfall’ı şu şekilde tanımlar:

OKU  Dark and Darker Developer Polis Tarafından Basıldı

“Ashfall özünde, oyuncuların arka arkaya savaştığı ve ganimet aramak için tehlikeli zindanları keşfettiği bir üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Dövüş sistemi, oyuncular bir düşmanın kör noktasına girmek için avantaj noktaları arasında koşarken ve gizli atış unsurlarını içerir. Onlarla güvenli bir konumda savaşın. Fragman, dövüşün dışında Ashfall’ın bulmacalarını, ev inşa etme ve silah üretme sistemlerini de gösteriyor ve bu kıyamet sonrası dünyada farklı hayatta kalma deneyimlerine katılmanıza olanak tanıyor.”

Dikkate değer bir diğer detay: Ashfall’ın müziklerini kısmen Bethesda Fallout oyunlarının müziklerini yapan Inon Zur yapıyor. Bunu öğrendikten sonra fragmanı tekrar izledim ve vay be, evet: Kulağa Bethesda oyunu gibi geliyor! NetEase, Zur ile birlikte Ashfall’ın müziklerini film bestecisi Steven Mazzaro ve efsanevi Hans Zimmer’in de yaptığını açıkladı. Neden olmasın, sanırım? (Bu, Beyond: Two Souls, Crysis 2 ve orijinal Call of Duty: Modern Warfare 2’yi içeren Zimmer’ın ilk oyunu değil.)

Ashfall aslında bu yıl piyasaya sürülecekti, ancak geliştirici az önce duyuruldu lansmanı 2024 yazına itiyor. Yine de, bu Temmuz’daki ilk kapalı beta döneminden başlayarak, bundan önce “birkaç beta testi” yapılacak.

NetEase, Steam’de Ashfall’ı istek listesine ekleyerek Temmuz betasına olan ilginizi ifade edebilirsiniz, ancak resmi sitede ayrıca bir beta kayıt formu var – ikincisi bana adınızı karışıma eklemenin daha kesin yolu gibi görünüyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  NYT Connections'ın ipucu ve yanıtları bugün: 25 Eylül (#106)