Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 oyuncusu kirli bir yapışkan notun üzerine karalanmış bir telefon numarasını arayarak Witcher 3 paskalya yumurtasını buluyor

Cyberpunk 2077 character Johnny Silverhand with arms crossed looks away from the camera and smiles

Cyberpunk 2077’nin başlarında duvara yapıştırılmış eski bir yapışkan notta: Phantom Liberty, sizi geçmişe bağlayacak, arayabileceğiniz bir telefon numarasıdır. Gerçek Witcher kafaları, telefondan çıkan bulanık müziği anında Witcher 3’ün ana teması olarak tanımalıdır.

CD Projekt’in diğer RPG serilerine yapılan referansı gözden kaçırmak kolaydır. Duvarda yumruklayabileceğiniz çok sayıda karalanmış numara var, ancak bunlardan sadece bir tanesi size The Witcher 3’ün biraz tadını veriyor gibi görünüyor.

Reddit kullanıcısı MayorMayNotBeSitting bu hafta başında referansı buldu ve ben de gidip kendim onayladım. Tabii ki, Capitán Caliente restoranında telefonla “5745552377”yi ararsanız şarkı çalacak ve Johnny Silverhand size hafifçe sırıtacak ve onaylayan başparmağını kaldıracaktır. Hikayenin o kısmından zaten geçtiyseniz, yine de geri dönüp istediğiniz zaman numarayı çevirebilirsiniz.

Diğer sayıları denedim ve yalnızca Cyberpunk 2077 film müziğinden “Never Fade Away” şarkısını çalabildim. CD Projekt’in ofisinin telefon numarası da hiçbir şey yapmadı. Muhtemelen sayıları çözmeye çalışırken çok uzun zaman harcayabilirim, ancak buradaki tek sırrın iki şarkı olduğunu varsayacağım.

Duvardaki numaralardan birini denedim. r/cyberpunkgame’den

Cyberpunk 2077’de Witcher’a birçok gönderme var. En önemlisi, Corpo’nun yaşam yolu girişinin kapağında Ciri’nin yer aldığı bir dergi var. Geralt’ın atına gönderme yapan “Roach Race” adlı bir oyun içeren bir atari makinesi bulabilirsiniz ve hatta Johnny Silverhand, bir noktada Witcher 3’ün Blood & Wine genişletmesinin ana temasını gitarda çalıyor. Witcher 3 temasını duymak, çalışan bir Doom klonunu oynamak kadar çılgınca olmasa da yine de CD Projekt’in geçmişine hoş bir gönderme. Ayrıca Ciri’nin Geralt’a cyborgların ve uçan gemilerin olduğu bir dünyayı ziyaret ettiğini söylediğini duyduktan sonra bunu iki evren arasında bir bağlantı olduğuna dair daha fazla kanıt olarak kabul edeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  En yeni fizik testinde Starfield'ın en büyük şehrine 10.000 süt kutusu indi