Oyun Haberleri

Assassin’s Creed 4: Black Flag, Steam’de satıştan kaldırıldı ve herkes yeniden yapımın duyurulacağını düşündüğü için heyecanlandı, ancak Ubisoft hayır diyor, bir şeyler bozuldu

Assassin

Assassin’s Creed: 4 Black Flag, çok sessiz bir şekilde ve hiçbir uyarı yapılmadan yakın zamanda Steam’de satıştan kaldırıldı. Hâlâ listeleniyor ve zaten sahibiyseniz hâlâ erişebilirsiniz, ancak yeni satın alma işlemleri şu anda mümkün değil. Sürpriz kapatma, bazı hayranlar arasında Ubisoft’un Black Flag’in yeniden yapımı üzerinde çalışıyor olabileceği ve hatta belki de sürpriz bir sürümün yakında olabileceği yönünde umut uyandırdı. Ancak Ubisoft, durumun aslında böyle olmadığını ve Black Flag satışlarının kasıtlı olarak durdurulmadığını söylüyor. Bir şeyler ters gitti.

Bir Ubisoft temsilcisi PC Gamer’a “Assassin’s Creed Black Flag’in şu anda Steam’de satın alınamayacağının farkındayız” dedi. “Bu teknik bir sorundan kaynaklanıyor ve ekiplerimiz sorunu en kısa sürede geri getirmek için bir çözüm üzerinde çalışıyor.”

Assassin’s Creed 4: Black Flag, uzun süredir devam eden serinin kesinlikle en iyilerinden biri. %90’lık incelememizde onu “ilginç 18. yüzyıl haydutlarıyla dolu, muhteşem, amansızca eğlenceli bir açık dünya korsanlık simülatörü” olarak adlandırdık ve bu nedenle anlaşılabilir. insanlar neden yeniden yapımı istesinler ki? Her ne kadar güzel olsa da artık 10 yaşında ve özellikle video oyunu açısından bakıldığında, üzerinden çok fazla zaman geçti.

Bu umut, Haziran ayında Black Flag’in yeniden yapımının Ubisoft’ta devam ettiğini söyleyen bir Kotaku raporuyla daha da güçlendi, ancak eğer öyleyse geliştirme aşamasındaydı (ve muhtemelen hala da öyle). İnanılmaz bir şekilde Ubisoft, başlangıçta Black Flag’in gemiden gemiye savaş parçalarının bir yan ürünü olarak tasarlanan, sürekli ertelenen (ve açıkçası pek de etkileyici görünmeyen) çok oyunculu korsan oyunu Skull and Bones üzerinde hâlâ çalışıyor.

Henüz gerçekleşebilir ve gerçekleşseydi harika olurdu; ancak üzgünüm ki Steam’deki mevcut Kara Bayrak durumu, büyük bir duyurunun yakında olacağına dair bir işaret değil.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Warner Bros, Wonder Woman'ın canlı servis oyunu olmayacağını söyledi