Oyun Haberleri

Hayranların favorisi, Darkest Dungeon 2’nin son lansman karakteri olarak geri dönüyor ve her zamankinden daha kötü görünüyor

Close up of Flagellant making blight attack

Darkest Dungeon 2’nin 8 Mayıs’taki 1.0 sürümüne yaklaşırken Red Hook Studios, çıkışta grimdark roguelike’ye gelen son karakteri ortaya çıkardı: Flagellant. Bu iğrenç, iğrenç adam, orijinal Darkest Dungeon’da göründüğünden çok daha kötü bir aşınmaya sahip ve beraberinde Blight odaklı, alışılmadık, yüksek riskli bir oyun tarzı getiriyor ve acıyı seven bir ucube olarak çekiciliğini artırıyor.

Flagellant, Crimson Court DLC aracılığıyla ilk Darkest Dungeon’da ortaya çıktı ve ona 2017 dolaylarında bakar mısınız? (yeni sekmede açılır)⁠—o çok mutlu! Bu ciltten zevk alıyorsun dostum, ona daha uzun süre sahip olmayacaksın.

Darkest Dungeon 1 enkarnasyonuna benzer şekilde, Flagellant en iyi işini “Death’s Door”dayken yapıyor, ölüme yakın durum karakterleri sıfır HP’ye ulaşıyor. Kendi saldırılarını beslemek için sağlık harcayabilir ve ayrıca Ölüm Kapısı’na daha hızlı ulaşmak için diğer karakterlere yönelik tank hasarı verebilir.

“Toksik” insanları hayatınızdan çıkarmaya çalışıyorsanız, yanlış oyunu oynuyorsunuz, ancak aynı zamanda Flagellant’ın oyun içindeki benzersiz stres tepkisine tam anlamıyla “Zehirli” denir. Darkest Dungeon 1’deki “Mutlu” durumu gibi, bu mutlaka kötü bir şey değildir ve Red Hook, Flagellant’ın “özel stres yanıtının onu bir erimeden daha az etkilediğini ve sağlığını, bu yeteneklerin anında kullanılabilir olduğu bir eşiğe indirgediğini ve tazelerken” diyor. kullanım için hazır olduklarından emin olmak için bekleme süreleri.”

Zehir olayı kitine kadar uzanıyor⁠ — Flagellant her zaman bir sürüngendi, ama şimdi katlandığı onca cezadan sonra neredeyse yürüyen bir ceset. Red Hook, “Tam bir irade gücüyle, Flagellant ölümlülüğün en uç noktasında hayatta kalıyor. Sürekli, bitmeyen ölüm hissinin tadını çıkarıyor,” diye açıklıyor Red Hook. “Vücudu çürümeye başlayınca kanı ve organları mikrop kaptı ve gücü toksik, nekrotik bir arketipi yansıtmaya başladı.”

Darkest Dungeon 1’den bir geçişte, Flagellant artık Blight ile ilgili ve Red Hook’un bizim için kısa açıklamalarla bozduğu yeteneklerinin çoğuyla zamanla hasar etkisi yaratıyor:

 • cezalandırmak: Bir rakibe zarar vermek ve onu kızdırmak için acımasız bir yelken saldırısı.
 • Fester: Savaş alanında bir cesedi yok eder, etrafındakileri mahveder.
 • Ölümsüz: Flagellant, başka bir Kahramanın sağlığını iyileştirmek için kendi vücudunu feda eder.
 • Dayanmak: Bir parti üyesini kendi aklı pahasına stresten kurtarır.
 • Lash’ın Hediyesi: Bir müttefikin gücünü ve savunmasını güçlendirirken kendi canını yükselterek kendi kendine vurur.
 • Asit yağmuru: Şiddetli bir sağanak yağmurla rakiplerini yumruklar, eşit ölçüde hasar ve yıkım verir.
 • Daha fazla! DAHA FAZLA!: Flagellant, düşman saldırılarını çektikten sonra kendini iyileştirmek için kullanarak acıya imrenir.
 • Acı çekmek: Kendi üzerine alarak bir parti üyesini Blight, Bleed ve Burn’dan kurtarır.
 • Sepsis: Ölümün eşiğinden kurtulurken muazzam Yıkım uygular.
 • Ölümsüz: Bir başkasına rejenerasyon sağlamak için kendini yaralar.
 • Nekroz: Kendi bedeni yeniden bir araya gelirken, Blight bulaşmış tüm düşmanları yere serer.
OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #795: 23 Ağustos Çarşamba

Aşağıdaki yeni patron spoiler ve resim.


Kırbaç aynı zamanda yeni bir düşman vaadini de beraberinde getiriyor: ölümü bir çok kez aldatmış olmak, tsk tsk, şimdi Ölüm’ün kendisi tarafından takip ediliyor, solgun bir ata binen bir tırpanla silahlanmış durumda. Bu mini patron karşılaşmasının, grubunuzdaki Flagellant ile her savaş zaferinden sonra tetiklenme şansı vardır. Red Hook, “Becerileri, Flagellant’ın kayda değer ölümcül darbe direncini aşmak için özellikle tasarlandı,” dedi. “Görünüşünün belirsizliği ve ölümcül dövüş potansiyeli, Ölüm’ü her sefer için gerçek bir tehdit haline getiriyor. Saldırısından sağ çıkmak, oyuncuları özel bir eşyayla ödüllendirecek: Ölümün Başı çiçeği.”

The Flagellant ayrıca diğer karakterler gibi ayrıntılı, oynanabilir bir geçmişe sahip olacak ve oyun 8 Mayıs’ta erken erişimden çıktığında Darkest Dungeon 2’ye gelecek. O zaman oyunun tam incelemesini sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz. o zamana kadar Darkest Dungeon 2 merkezimize göz atmayı unutmayın (yeni sekmede açılır) önceki erken erişim kapsamımız için.

Flagellant'ın Ölüm'e meydan okuduğu Parti

(İmaj kredisi: Kırmızı Kanca)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.