Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 1 ve 2 şu anda sadece 5 dolardan satışta

Warriors and wizards battle a D&D Beholder.

Geçen ay bir canavarın sizi bir kayanın altında bırakması ihtimaline karşı Baldur’s Gate 3… her yer. Tarif edilemez derecede mükemmel Anlatıcı’nın susuzluk tweetlerini okuması, gömleksiz bir buçukluğun tüm goblin kampını tek seferde havaya uçurması, insanların o kadar çok Karlach Büyüsü satın alması: Toplama kartları fiyatların yükselmesine neden oldu ve bunun en iyilerden biri olup olmadığına dair bitmeyen tartışmalar var. tüm zamanların en iyi oyunları, bunun bir iz bıraktığı açık. Ancak 90’ların BioWare klasikleri Baldur’s Gate 1 ve 2 olmasaydı bu da olmazdı ve şimdi bu iki güzel RPG’nin Geliştirilmiş Sürümleri GOG’da satışta.

28 Ağustos’tan 11 Eylül’e kadar sürecek olan GOG’un yıllık Sonbahar İndirimi birçok güzel indirim sunuyor. En iyi fırsatlardan bazılarını araştırdık, ancak benim param karşılığında her biri beş dolar olan Witcher 3, Disco Elysium veya yukarıda adı geçen Baldur’s Gate oyunlarından daha iyisini bulamazsınız.

İlk Baldur’s Gate, oyun dünyası için gerçekten efsanevi bir yıl olan 1998’de çıktı (Half Life, Ocarina of Time, Starcraft, Fallout 2, Grim Fandango, liste uzayıp gidiyor). BioWare adında büyük ölçüde bilinmeyen bir geliştiriciden geldi, önceki tek oyunu Shattered Steel adlı çoğunlukla etkileyici olmayan bir MechWarrior klonuydu. Advanced Dungeons & Dragons 2e kural setini temel alan bu oyun büyük bir başarıydı; neredeyse Diablo kadar kopya sattı ve BioWare’i haritaya yerleştirdi.

Bu ivme, genişleme paketlerini, Icewind Dale ve Planescape: Torment gibi diğer D&D yerellerini kullanan yan ürünleri ve bir devam filmini ortaya çıkardı. Baldur’s Gate 2: Shadows of Amn 2000 yılında çıktı ve hâlâ tüm zamanların en iyi PC oyunlarından biri olarak kabul ediliyor (Metacritic’te 8. sırada).

Bu oyunları oynamak benim için özellikle hoş bir anı ve hala harikalar; yoğun bir şekilde paketlenmiş yerler, canlı yoldaşlar, tatlı büyülü ganimetler ve tuhaf canavarların hepsi 20 yıl önceki kadar eğlenceli.

Baldur’s Gate 3’ü seviyorsanız ancak temel aldığı daha tozlu ciltleri açma ihtimalinden korkuyorsanız, BG3’ten orijinallerine geçiş yapma kılavuzumuza göz atın. Oyunların bazı nüanslarını açıklayacak, size ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikir verecek ve belki de size neden “F*** ThAC0” yazan özel tişörtler yaptığımın arkasında bir bağlam sunacak.

OKU  Valve, Counter-Strike 2 hilecilerine ilk gün uyarıda bulundu: Suç ortaklarınız için de geliyoruz

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.