Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3⁠’de zaten bir sürü özel zar modu var; işte şu ana kadar en sevdiğimiz 8 tanesi

modded nebula dice in Baldur

Baldur’s Gate 3’te, d20 beceri kontrolünüzün rengini değiştirmenize olanak tanıyan, gözden kaçırılması kolay bir ayar vardır, ancak resmi seçenekler oldukça sınırlıdır. Yaklaşık 140 saattir “Behir Blue”yu sallıyorum ve değişime hazırım.

Neyse ki, oyun içinde kendi özel zarlarınızı çalıştırmak oldukça basit görünüyor (bu konuda yardım için Anecx’in Zar Spriteları Oluşturucusuna bakın) ve diğer insanların yarattıklarını kurmak daha da kolay. Bu zar modlarının tümü, LaughingLeader’ın kullanışlı BG3ModManager’ını gerektirir ve bazıları Djmr’ın ImprovedUI modunu gerektirmezken, aynı anda birden fazla özel zara sahip olmanın gerekli olduğunu okudum.

Ek bir not olarak: bunun gibi bir kozmetik mod bile şu anda BG3 için Steam ve GOG başarılarını devre dışı bırakacaktır, ancak dukethedropkicker’ın Başarı Etkinleştirici modu bunları hemen geri açacaktır. Duke’s modunu yalnızca zar görünümleriyle kullanmak ve size oyundaki her silahı veren bir şeyi beğenmemek onur sistemindedir. Paladinler, yeminlerinizi unutmayın! Ve şimdi, zarlar.

John Zyxx’in Astral Deniz Zar Seti

(İmaj kredisi: Larian, John Zyxx)

Bu, kendi oyunumda en çok kullanmak istediğim şey; Baldur’s Gate 3’ün Astral Plane yorumunu anımsatan, parıldayan, nebula dolu gece gökyüzüyle boyanmış bir d20. Açıya bağlı olarak tamamen farklı bir zara benziyor, gerçek hayatta yönetilmesi imkansız bir etki, bu yüzden yalnızca bir video oyununda keyfini çıkarabileceğiniz, sıkıcı eski “Suffed Metal”den çok farklı bir d20’ye bakıyoruz. oyunun varsayılan ayarlarına bakın.

EllieGreenArt’tan Final Fantasy Aetheryte Kristal Zar

(İmaj kredisi: Larian, EllieGreenArt)

Hayatımda Final Fantasy 14’e ilgi duyan birçok insan var ve onlar adına çok mutlu olsam da kendimi bu işin bir parçası yapmayı reddediyorum. Ancak FF14’ten ilham alan bu zarın evrensel bir çekiciliği var. Protoss’un galaksideki sorunlarla ilgili hiçbir şey yapmamaya devam edebilmeleri için enerjiyi çekip alacağı bir şeye benziyor. Uzay elfleri dostum, normal olanlardan bile daha kötü.

RubenLime’ın Deri ‘N Kemik Zarı

(İmaj kredisi: Larian, RubenLime)

Basit ama yine de buradaki beyaz ve altın belli bir aristokratik otoriterlik yayıyor. Bu, d20 BG3’ün kötü adamı Enver Gortash’ın fantazi Robocop Çelik Saat adamlarının bazı Gnomish muhaliflerin üzerine devlet şiddetinin çekicini indirirken kullanacağı türden bir şey.

OKU  Beyaz Rusya, 'dostça olmayan' ülkelerden gelen içerik için korsanlığı yasallaştırıyor

EllieGreenArt’ın Hakim Zarı

(İmaj kredisi: Larian, EllieGreenArt)

Pekala, Enver Gortash’ın zarını aradan çıkardık, şimdi de Francis Dolarhyde’ın Kızıl Orin’in şekil değiştirme fantezisini kullandığını görebildiğim bir tane var. Bu kırmızı-mavi setteki dönen desende biraz organik ve iyimser bir şeyler var, ancak bunu kullanmanın sizi mutlaka ucube bir Bhaalspawn katili yapacağını düşünmüyorum. Nexus kullanıcısı EllieGreenArt’tan bir ısıtıcı daha.

Kürelerin Kavuşumu Witcher Zarı, Tasdid

(İmaj kredisi: Larian, Tasdid)

Buradaki beyaz ve mavimsi taş renk şeması bana Witcher’ın oyunların üzerinden geçtiğini haykırıyor, ancak kritik bir başarıda oyunlardan 20⁠ yerine arsız küçük bir Kurt sembolü alıyorsunuz – elbette hoş bir dokunuş.

MentalHygiene’in Sevimli Zar Koleksiyonu

(Resim kredisi: Larian, MentalHygiene)

Ah, sonunda Baldur’s Gate 3 oynayan tüm TikTok yakınlaştırıcıları için bir set (çok var! Dragon Age’in Tumblr’a ikinci gelişi gibi!). Çoğunlukla, bu şekerli küçük adamları yemek istiyorum; opak olanlar tuzlu su şekerlemesine benziyor, şeffaf olanlar ise ekranı yalamanızı talep eden yasak sakızlı bir ayı izlenimi veriyor. Kendinizi etiketleyin: Ben Pembe Süt.

RubenLime’dan Altın Ölüm

(İmaj kredisi: Larian, RubenLime)

Buradaki RubenLime kişisi, yalnızca varlıklı kötü adamlar için zar atıyor gibi görünüyor. Bu, “Babam sizin küçük gençlik merkezinizi duyana kadar bekleyin!” yazan bir d20. Yine de bundaki 3D dokunuşları seviyorum, bunda bir şeyler bana Myst’teki gibi 90’ların render’larını ya da aslında orijinal Baldur’s Gates’i hatırlatıyor.

Koriik’in Zar Seti Genişletmesi

(İmaj kredisi: Larian, Koriik)

Şimdi bu sadece paranızın karşılığını veren saf bir patlama. Koriik’in teklifleri ağırlıklı olarak temel oyunun Behir Blue ve Illithid Purple seçeneklerini hatırlatan basit yeniden renklendirmelerden oluşuyor, ancak pakette pek çoğu. Tek duraklı bir mağaza arıyorsanız, Koriik’te muhtemelen “Tempuran Tabasco”dan “Myrkulyte Mariner”a kadar gözünüze çarpacak bir şeyler vardır.

OKU  Pokemon GO Chespin Ocak Topluluk Günü Ayrıntıları Açıklandı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.