Oyun Haberleri

NYT Connections’ın ipucu ve cevapları bugün: 17 Eylül (#98)

NYT Connections puzzle

Artık buradasınız ve bugünün NYT Connections oyununu kazanmanıza ışık hızında bir ilerlemeden başka bir şey değilsiniz. Devam edin ve her şeyi tamamen ele vermeden yardımcı olmak için tasarlanmış günümüzün oyununa ilişkin ipuçlarımızla karşılaşacaksınız. Peki her şeyin verilmesini istersen? Sen ona sahipsin. 17 Eylül (#98) için tüm yanıtlar hazır ve bekliyor.

Bugünkü Connections’ı oynarken, benim yaptığım gibi “Bir deplasmanda…” yeniden ortaya çıktığında panik durumuna düşmek yerine, soğukkanlılığınızı koruduğunuzdan emin olun. Geriye kalan kelimelerimin iyice karıştırılmasının, kazanmam için ihtiyacım olan şey olduğu ortaya çıktı ve ihtiyacım olan tek cevabı paketten ayırmama yardımcı oldu.

NYT Connections bugün ipucu veriyor: 17 Eylül Pazar

Sarıları, morları veya aradaki herhangi bir rengi bulmakta takılıp kalıyorsanız, aşağıda sizin için bir ipucu var.

Sarı: Bazıları tatlı, bazıları ekşi. Bazıları küçük ve pürüzsüz, bazıları ise yumuşak ve tüylüdür. Boyutları ve şekilleri ne olursa olsun hepsi meyvedir.

Yeşil: Çöken çevreyi, gösterişli mobilyaları ve hayattaki en pahalı şeyleri düşünmek günümüzün yeşil sözcüklerini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Mavi: Bu kadınlar sadece ünlü değil, aynı zamanda resmi olarak yetenekliler; Oscar öyle söyledi. Eğer yardımı olacaksa sadece soyadları.

Mor: Belirli bir renk bu kelimeleri birbirine bağlıyor, ancak bu renk dördü tarafından da farklı şekillerde kullanılmıyor. Hastalık ve kıskançlık yüzün bu duruma dönmesine neden olabilir.

NYT Bağlantıları yapboz oyunu

(Resim kredisi: NYT)

Tüm yanıtlara hazır olana kadar daha fazla kaydırmayın!

NYT Connections bugün cevap veriyor: 17 Eylül Pazar (#98)

Bugün size sorun yaratan renk hangisi olursa olsun, cevabını aşağıda bulacaksınız.

  • Sarı: Kayısı, İncir, Üzüm, Limon (Meyveler)
  • Yeşil: Lüks, Büyük, Gösterişli, Gösterişli (Lüks)
  • Mavi: Dut, Foster, Taş, Swank (En iyi kadın oyuncu Oscar’ı sahipleri)
  • Mor: Kıskanç, Taze, Saf, Hasta (“Yeşil” ne anlama gelebilir)
OKU  9 Eylül Cumartesi için NYT Connections bulmaca ipucu ve cevapları (#90)

New York Times’ın Connections bulmaca oyunu hakkında daha fazla bilgi

Connections, görünüşte alakasız dört kelimeyi birbirine bağlayan ortak noktayı bulmanız gereken NYT’nin en yeni popüler bulmaca oyunudur. Dört hata yapmadan önce giderek zorlaşan dört kelime grubunun tamamını bulabilir misiniz? Unutmayın: Her günün sadece bir çözümü vardır, bazı kelimeler olsa bile Bakmak sanki birden fazla gruba ait olabilirler ve tabloyu istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz (ve yapmalısınız). Beyninizi kelimeleri farklı bir şekilde okumaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.

Bağlantılardan hoşlanıyorsanız Codenames masa oyununa göz atmalısınız. Bu, oyunculara ipuçları kullanarak bir tablodan belirli kelimeleri tahmin etme görevi veren popüler bir parti oyunudur. Connections’da olduğu gibi oyunun özü, kelimelerin kaç farklı yoruma sahip olabileceğinde yatmaktadır. Connections ayrıca New York Times’ın 2022’de satın aldığı hit bulmaca oyunu Wordle’a da açıkça borçludur. Belki de en bariz olanı, bulmacanızın sonuçlarını sosyal medyada diğer oyuncularla paylaşmanıza izin vermek için renkli emojiler kullanmasıdır:

Bağlantılar
Bulmaca #80

Her renk dört kelimeden oluşan bir gruba karşılık gelir; karışık renkli bir satır, bir gruptaki tamamen eşleşmeyen bir veya daha fazla kelimeyi yanlış tahmin ettiğinizi gösterir. Satırlar aynı zamanda Bağlantılar bulmacasını hangi sırayla çözdüğünüzü de gösterir. Sıraların hepsi eşit yaratılmamıştır: New York Times onları sarıdan başlayarak mora doğru “basit”ten “zor”a doğru sıralar.

Connections arkadaşlarınızı göstermek mi yoksa sadece kendinize meydan okumak mı istiyorsunuz? Önce mor kelimeleri belirleyerek ve ilk tahmininizde onları tutturarak başlamaya çalışın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.