Oyun Haberleri

Barut ruhlu Flintlock 2024’e ertelendi

Barut ruhlu Flintlock 2024'e ertelendi

Geliştirici A44, Flintlock: The Siege of Dawn’ı 2024 çıkış tarihine erteledi, bu da bazı çakmaklı kilit cihazları yapmak ve onları ruh benzeri bir açık dünyada tanrıları ve ölümsüz ordularını havaya uçurmak için kullanmak için gelecek yıla kadar beklemeniz gerektiği anlamına geliyor. Bu, Steam, Epic Games Store ve Game Pass’teki önceki “2023 başları” çıkış tarihinden itibaren bir yıllık bir gecikme anlamına geliyor.

Çıkış yapan geçen seneE3 dışı kutlama ve bir PC Gaming Show fragmanıyla tamamlanan Flintlock’un kendine özgü tarzı çok dikkat çekti. Bu, muhtemelen güvenemeyeceğiniz tuhaf bir küçük tilki ruhunun mistik güçlerinin yardımıyla bir balta, kara barut silahları ve tamirci küçük aletlerle ölümsüz canavar ordularıyla savaşma hakkında bir aksiyon RPG’sidir. İnsanlığın barutu icadına kızan tanrıların öbür dünyaya bir kapı açtığı ve bir grup ölümsüzün bizi yok etmesine izin verdiği bir dünyada geçiyor. Klasik tanrı işi, gerçekten.

Flintlock, 2018 ruh oyunu tirbute Ashen’i geliştiren A44’ün ikinci oyunu olacak. O zamanlar PC Gamer’dan Joe Donnelly, incelememizde bunu “Etkilerinden çekinmeyen, düşünceli, sürükleyici bir Soulslike” olarak adlandırdı.

Geçen yıl geliştiricilerle konuşan PC oyuncusu, Flintlock’un arkasındaki fantastik dünyaya bir göz attı. Geliştiricileri, Napolyon dönemini araştırdılar ve çalışmalarında bunu kullandılar, ancak aynı zamanda eski Mezopotamya mitolojisine bakarak fantezi unsurunu da zenginleştirdiler.

Onlarla geçen Eylül ayında, bir oynanış tanıtım fragmanında gerçekten God of War 2018 ile Dark Souls arasında bir şeye benzeyen bir Flintlock gösterdiğinde konuştuk.

“Flintlock teatral, twirling saldırıları ve büyük sinematikleri, mekansal farkındalık ve başarmak için deneme yanılma gerektiren stratejik dövüşlerle harmanlıyor. Ekip, selefi Ashen’den bu yana çok yol kat etti – başkahraman Nor ve tüylü arkadaşı Enki’nin karşıya geçmesini izliyorum. güzel ortamlara dağılmış platformlar, ortaçağ ve büyülü karışımı. Ne de baltasını sallıyor, ağır bir güçle sallıyor, tökezleyen düşmanı vurmak için sırtından savururken silahlı saldırısını örüyor. Güzel akıyor gibi görünüyor ve A44, her düşmanla mücadele etme şeklinizin önemli olduğunu söylüyor. Baltayla öldürmek, silahınız için size mermi kazandıracak ve bu mermileri daha sonra ekstra zırh için kötüleri öldürmek için kullanabileceksiniz,” dedi Mollie Taylor.

OKU  Puma x Final Fantasy 14 İşbirliği Kıyafetleri ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Zorluk seçenekleri ve silahları olan hızlı tempolu bir açık dünya Soulslike ile ilgileniyorsanız, bunu 2024’te dikkat etmeniz gerekenler listenize ekleyin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.