Oyun Haberleri

Batıda hiç yayınlanmayan 2000 yapımı bir Dreamcast raylı nişancı oyunu PC’ye geliyor

Batıda hiç yayınlanmayan 2000 yapımı bir Dreamcast raylı nişancı oyunu PC'ye geliyor

10 yıl önce çoğu popüler Japon oyununun hiçbir zaman PC’ye gelmeyeceği yaygın bir inanıştı. Şimdilik hızla ilerliyoruz ve bir Japon oyununun PC’yi atlaması nadir görülen bir durum olmakla kalmıyor, aynı zamanda arka katalogdan da derin kesintiler alıyoruz. Örnek olarak: Rainbow Cotton, 2000 yılında piyasaya sürüldüğünde Sega Dreamcast’e özel bir oyundu ve yalnızca bu da değil, Japonya dışında hiçbir zaman piyasaya sürülmedi. Oh, ve oldukça kötü bir şekilde değerlendirildi. 2023’te remaster tedavisini almayı bekleyeceğiniz bir oyun değil ama boşverin: şimdi Steam’de çıkıyor.

Rainbow Cotton, Cotton serisine ait bir 3D raylı nişancı oyunudur ve son zamanlarda sessizce yeniden canlandırılmıştır: 1991’ler Pamuk: Fantastik Gece Rüyaları—bir yana kaydırmalı nişancı oyunu—2021’de Steam’de yeniden yayınlandı ve yepyeni bir oyun Bu yılın başlarında yayınlanan yan kaydırma formatından ödünç alınan seride. O yüzden Cotton serisinin gereğinden fazla ihmal edildiğini söylemeyin! Rainbow Cotton, yine PlayStation 2’ye gelen bir Pachinko olan Magical Pachinko Cotton’u saymazsanız son Cotton oyunuydu.

Yani Pamuk fanatikleri son zamanlarda iyi yemek yiyor. Yeniden düzenleme, Darius HD’nin yanı sıra diğer en yeni Cotton oyunlarının da Steam’e getirilmesinden sorumlu olan Inin oyunları tarafından gerçekleştiriliyor. Rainbow Cotton ilk ve tek tamamen 3D Cotton oyunuydu ve temelde Panzer Dragoon gibi oynanıyordu. Vikipedi girişinin hızlı bir şekilde incelenmesi bunun tam olarak kritik bir başarı olmadığını gösteriyor: fikir birliği, kontrollerin kötü olduğunu ancak genel sunumun iyi olduğunu gösteriyor.

Bu bir HD remaster’ıdır, dolayısıyla daha keskin grafikler, yeni efektler ve hoş, modern bir en boy oranı bekleyebilirsiniz. Aynı zamanda simüle etmeye çalışan bir “Özel Retro Modu” da vardır. Ye olde Dreamcast koşulları ve geçmişteki kontrol sorunları “iyileştirildi”.

İşin ilginç yanı, Rainbow Cotton’un “2024 baharına” kadar Steam’de yer almayacağı, dolayısıyla bu çorak video oyunu ortamında şeytanları yenmek ve şeker yemek için sabırla beklemeniz gerekecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Citizen Sleeper 2: Starward Vector, birinci günde Game Pass'e geliyor ve Cowboy Bebop ile Firefly'dan ilham alacak