Oyun Haberleri

Hey, bir dakika, Gran Turismo filmi Days of Thunder’dan başka bir şey değil!

Hey, bir dakika, Gran Turismo filmi Days of Thunder'dan başka bir şey değil!

Geçen yıl Neil Blomkamp’ın bir Gran Turismo filmi çekeceğini öğrendik. (yeni sekmede açılır), ilgi çekici bir şekilde bir video oyunu filmi olarak değil, bir video oyunu hakkında bir film olarak faturalandırıldı. Şimdi ilk resmi teaser burada ve güvenle söyleyebilirim ki evet, kesinlikle bir video oyunu hakkında bir film.

Gran Turismo, (kesinlikle büyük ölçüde kurgulanmış) Jann Mardenborough (yeni sekmede açılır)2011’de Sony ve Nissan arasında 2008-2016 yılları arasında gerçekleşen bir realite televizyonu ortaklığı olan GT Academy’de en üst sıralarda yer aldı. O yılın galibi olarak, kendisine Dubai 24 Saat dayanıklılık yarışında Nissan için sürüş fırsatı verildi. Sonunda onu bugüne kadar devam eden gerçek hayattaki bir yarış kariyerine sokan sınıfında üçüncü oldu.

Gran Turismo teaser’ı bir “zayıf olan iyi yapar” hikayesinden bekleyeceğiniz her şeye sahiptir: Ölmeyecek bir hayali olan bir çocuk, para kazanılacağını düşünen bir arka oda operatörü, eski yöntemlere saplanmış kır saçlı bir koç ve elbette elit, ayrıcalıklı ve çok güzel bir kötü adam, sırf yapabildiği için her şeyi yerle bir etmeye kararlı.

Aslında, hepsi çok benzer görünüyor.

Bir dakika!

Taze Yüzlü Kahraman

(İmaj kredisi: Sony/Paramount Pictures)

kır saçlı koç

Gran Turismo - Days of Thunder karşılaştırma görseli

(İmaj kredisi: Sony/Paramount Pictures)

Kurnaz Yönetici

(İmaj kredisi: Sony/Paramount Pictures)

Yağlı Kötü Adam

(İmaj kredisi: Sony/Paramount Pictures)

Bu doğru, Gran Turismo, Days of Thunder’dır – Michael Rooker karakterinin kim olduğunu henüz tam olarak çözemesem de, orada bir “sürtünme yarışıyor” cümlesi bile var. Elbette her şey, tamamen aynı gerçek dünya temeline sahip olmasa da, başka bir video oyunu dilek yerine getirme fantezi filmi olan The Last Starfighter’ın sağlıklı bir dozu ile karıştırılmıştır.

OKU  Sonunda hasretini çektiğim devasa 4K OLED oyun monitörünü satın aldım ve daha mutlu olamazdım

The Last Starfighter’ı hatırlıyorsunuz değil mi?

PC Gamer’daki Gran Turismo teaser’ı hakkındaki görüşler, Metacritic gibi bir inceleme toplama sitesinin “karışık” olarak adlandırdığı şeylerdir. Personel yazarı Morgan Park, “oldukça iyi” göründüğünü söyledi, donanım yazarı Jorge Jimenez düpedüz heveslive bence bu, iki yarışçının ışık düştüğünde bisikletlerini durdurdukları için kısa mesafeli bir pistte koşu yarışında sona erdiği zamanın film eşdeğeri: Biraz eğlenceli ama çoğunlukla yavaş, garip ve izlemesi acı verici.

Her neyse, şimdi gördünüz. Gran Turismo, Ağustos ayında bir ara beyaz perdede gösterime girecek.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.