Oyun Haberleri

Inkle’ın kodlama dili Ink, Bloodlines 2 geliştiricileri The Chinese Room sayesinde Unreal entegrasyonuna sahip

Torreador vampire looking at camera with red eyes

Inkle’ı 80 Days, Heaven’s Vault, Overboard! ve Steve Jackson’s Sorcery gibi etkileşimli hikaye oyunlarından tanıyor olabilirsiniz! Seri. Bu oyunların tümü, stüdyonun oluşturduğu, komut dosyası yerine işaretleme kullanan bir komut dosyası dili olan Ink ile yapıldı ve yerleşik Unity entegrasyonuyla birlikte geldi. Unity’nin topu ne kadar kötü düşürdüğü, ardından topa takılıp düştüğü ve bu yıl toprakta yuvarlanırken topu yediği göz önüne alındığında, Ink’i kullanmakla ilgilenen geliştiricilerin onu Unity’den ayırmak isteyebileceği mantıklı geliyor.

Artık bunu yapabilirler, Half-Life 2 modunun temel yürüyüş simülasyonuna dönüşmesiyle adını duyuran stüdyo The Chinese Room’un teknik direktörü Nick Slaven sayesinde, Dear Esther – gerçi bugünlerde denizcilik korku oyunu Still Wakes the Deep ve Uzun zamandır beklenen RPG’nin devamı Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Ink için Unreal Engine eklentisine Inkpot adı verilir ve Ink gibi açık kaynaktır. Inkpot’u The Chinese Room’un Github sayfasından indirebilirsiniz. Unreal’ın 5.3’ten sonraki tüm sürümleriyle ve Ink sürüm 20 ile çalışacaktır.

Ink, oyun diyaloglarını ve anlatım metinlerini kodlayıcı olmayanların anlayabileceği bir şekilde yazmayı ve ardından bunları doğrudan Unity’ye aktarmayı kolaylaştırdı. Neocab, Haven, Sable, Wayward Strand, Falcon Age, Where the Water Tastes Like Wine, Goodbye Volcano High, Dance of Death: Du Lac & Fey, Signs of the Sojourner ve önceki Vampir gibi oyunların geliştirilmesinde kullanıldı. : Masquerade oyunu, New York Zümreleri.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Piyasaya sürülmesinden bu yana 12 yıl geçen The Binding of Isaac, yakında gerçek anlamda çevrimiçi işbirliğine kavuşacak