Oyun Haberleri

Bir zamanlar Metal Gear Solid 3’ün 3DS bağlantı noktasında mahsur kalan mod geliştiriciler, PC Master Collection sürümünde çömelerek yürümeye başladı

Metal Gear Solid 3

İlk olarak DSOGaming tarafından bildirilen mod geliştiricileri Zoft ve Triggerhappy, PC’deki Metal Gear Solid 3’ün Master Collection portuna çömelerek yürümeyi tanıttı. Dik hareket ve göbek emekleme arasındaki ara hareket seçeneği daha sonraki Metal Gear oyunları tarafından benimsendi, ancak Snake Eater’ın 3DS bağlantı noktası daha önce oyunun hareketi içeren tek versiyonuydu.

’04’te Naked Snake dik yürüyebiliyor ya da karnı üzerinde sürünebiliyordu; ortası yoktu ve bu önceki MGS oyunlarında da geçerliydi. Gerçek hayatta sinsi olmak için kendinizi ne sıklıkta çömelmiş yürürken bulduğunuzu bilmiyorum ama bu bizim video oyunumuzun “gizlilik modu” kısaltması haline gelmiş gibi görünüyor ve büyükbabalardan birine geri dönmek biraz sarsıcı olabilir. gizli tür ve seçeneğe sahip değil.

Zoft ve Triggerhappy, 3DS bağlantı noktasının çömelme yürüyüş animasyonlarını oyunun Master Collection sürümüne taşıdılar ve bunu MGS3’ün oynanışına tamamen entegre etmek için çalışıyorlar. Tahmin edebileceğiniz gibi çömelme, siperinizi daha iyi kullanmanıza yardımcı olabilir ve dik durmaya kıyasla daha iyi bir kamuflaj indeksi (MGS3’ün görünürlük mekaniği) sunar ve aynı zamanda yüzükoyun pozisyondan daha hızlı hareket etmenize olanak tanır.

Oldukça etkileyici bir çalışma ve 3DS versiyonunun animasyonlarını ödünç almak, sorunsuz bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı oluyor; mod, çömelerek yürümenin her zaman oyunun bir parçası olduğu gibi görünmesini sağlıyor. Ancak bunun MGS3’ün dengesini nasıl etkileyeceğini merak ediyorum⁠—Püristlerin 3DS versiyonunun bu özelliği eklemesine burun kıvırma eğiliminde olduklarını biliyorum.

MGS3’ün daha hantal kontrollerinin sınırlamaları göz önünde bulundurularak inşa edildiğine ve daha sonraki MGS oyunlarının çevik, Olimpiyat sporcusu Yılanlarını bu ortama bırakmak, onun zorluğunu ortadan kaldırabileceğine dair ileri sürülen bir argüman var. Bununla birlikte, MGS Master Koleksiyonunun uzun süredir acı çeken oyuncularının daha fazla güzellik aldığını görmek beni fazlasıyla mutlu ediyor ve bu eklemenin, neredeyse 20 yıllık MGS3’ün yeni oyuncular için daha sorunsuz bir şekilde kullanılmasına yardımcı olduğunu da görebiliyorum.

MGS3’ü çömelerek yürüme eklenmiş olarak oynamak, Snake Eater’ın yeniden yapımı olan Delta’nın nasıl hissedeceğine dair bize bir fikir verebilir; bu oyunun ilk fragmanları, Naked Snake’in daha sonraki oyunlardan çömelerek yürüme gibi bazı yeni ve şık hareketlerine erişebileceğini öne sürüyor. ortamlar OG düzenlerine sahip gibi görünürken (gerçi Konami bizi şaşırtabilir). Snake’in zavallı dizleri için üzülüyorum.

OKU  Microsoft ve Intel, kendi akış video yükseltme araçlarıyla Nvidia'yı takip ediyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.