Oyun Haberleri

Ukrayna’da düşürülen dünyanın en büyük uçağı Microsoft Flight Simulator’da tekrar uçacak

Ukrayna'da düşürülen dünyanın en büyük uçağı Microsoft Flight Simulator'da tekrar uçacak

1985 yılında inşa edilen Antonov An-225 “Mriya”, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında imha edilmeden önce dünyanın en büyük uçağıydı. Antonov bir Sovyet şirketiydi ama merkezi Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunuyor ve Ukrayna 1991’de bağımsızlığını kazandığında Antonov da onunla gitti.

Birkaç yıl rafa kaldırıldıktan sonra, Mriya 2001’de tekrar hizmete girdi ve başka hiçbir uçağın kaldıramayacağı kargoları taşıyarak dünyanın dört bir yanında devasa nakliye görevlerinde bulundu. Nihai görevi, Çin’den Danimarka’ya yaklaşık 90 ton Covid-19 test kitini taşıdığı Şubat 2022’de gerçekleşti.

24 Şubat’ta Rusya, Ukrayna’ya saldırısını başlattı; Hostomel’deki Antonov Havaalanı, Rus kuvvetlerinin ilk hedeflerinden biriydi ve Ukrayna kuvvetleri havaalanını hızla geri almayı başarırken, türünün tek örneği olan Mriya çoktan imha edilmişti.

Dünyadaki uçak meraklıları için büyük bir kayıptı. Bu sadece büyük bir uçak değildi, aynı zamanda the büyük uçak Hepsinin en büyüğü. İngiliz arkadaşlarımın dediği gibi mutlak bir birim. Bu bir Amerikan uçağı olsaydı, futbol sahalarında tasvir edilirdi. İki katıya ihtiyacı vardı mil yerden kalkmak için pist.

Resimler gerçekten hakkını veremez, ama sadece şu lanet şeye bakın:

(İmaj kredisi: Anadolu Ajansı (Getty Images))

Böyle bir devin hareket etmesi, uçması bir yana fiziksel olarak imkansız olmalı ve yine de uçmayı başardı.

Bu nedenle, büyük kuşun yakında dijital olarak Microsoft Flight Simulator’da geri geleceği sevindirici bir haber. An-225 daha önce Flight Sim’de üçüncü taraf modlar aracılığıyla uçulabiliyordu, ancak bu sürüm Microsoft, Antonov ve sim geliştiricisi IniBuilds arasındaki resmi bir lisans anlaşmasından kaynaklanacak. (yeni sekmede açılır). An-225 kaptanı Dmytro Antonov (yeni sekmede açılır) mümkün olan maksimum doğruluğu sağlamak için uçağın oluşturulmasında da yer alır.

Microsoft Flight Simulator şefi Jorg Neumann, bir geliştirici akışının açıklanması sırasında, “Bir yıl önce uçağın imha edilmesinin çok üzücü olduğunu söylemiştik,” dedi. “Bunu dijital ortamda yeniden çekeceğimizi söylediğimi hatırlıyorum. Ama yardıma ihtiyacımız var, değil mi? Çok fazla içgörümüz yoktu, referans yoktu, gidip tarayamazdınız, bu tür şeyler. Bu nedenle, Antonov ile her şeyi halletmek için gösterdiğimiz tüm çabalarda gerçekten çok yardımcı oldular.”

OKU  Get Out ve The Purge'ın arkasındaki film stüdyosu 'orijinal, korku temalı' oyunlar yapacak

Antonov, Flight Simulator anlaşmasını Twitter’da doğruladı:

(İmaj kredisi: Antonov (Twitter))

(yeni sekmede açılır)

An-225 Mriya – İngilizce “Rüya” – uçağın imhasının birinci yıl dönümü olan 27 Şubat’ta Microsoft Flight Simulator’da piyasaya sürülecek. IniBuilds, uçağın 20 dolara mal olacağını ve tüm gelirin Antonov/Ukrayna’ya gideceğini söyledi. Bu konuda daha fazla netlik için Microsoft’a ulaştım ve bir yanıt alırsam güncelleyeceğim.

Gerçek Mriya da geri dönüyor. Antonov, An-225’i yeniden inşa etme planlarını duyurdu (yeni sekmede açılır) Kasım 2022’de.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.