Oyun Haberleri

Kızgın oyuncular Microsoft’a Activision Blizzard’ın satın alımını durdurması için dava açtı

Call of Duty: Modern Warfare 2 - Red Team 141

Microsoft, planladığı Activision Blizzard’ı satın almasına karşı daha fazla muhalefetle karşı karşıya. Bu kez Sony’den veya FTC’den değil, dava açan 10 mağdur Call of Duty hayranından oluşan bir grup (yeni sekmede açılır) (Reuters aracılığıyla (yeni sekmede açılır)) anlaşmaya karşı çıkıyor.

Dava, FTC tarafından yapılan bazı noktaları yansıtıyor (yeni sekmede açılır) satın almaya karşı, bu ayın başlarında dosyalanan itirazında: “Dünyada, en yüksek üretim kalitesine sahip ve kitlesel olarak pazarlanabilen ve oyuncular arasında merakla beklenen en yoğun grafikli video oyunlarını yapabilen yalnızca birkaç bağımsız oyun yayıncısı vardır.” ,” ve bu şirketlerin artan konsolidasyonu oyuncular, çalışanlar ve bir bütün olarak iş dünyası için kötü.

Dava ayrıca, FTC’nin davasında Microsoft’un Avrupalı ​​düzenleyicilere “yapmayı durdurma veya sınırlama teşvikine sahip olmayacağına” söz verdiğinde 2021’de Bethesda Softworks’ü satın alması öncesinde kasıtlı olarak yalan söylediği iddiasını da tekrarlıyor. [Bethesda parent company] ZeniMax oyunları rakip konsollarda satın alınabilir.” Microsoft, o zamandan beri yaklaşmakta olan Bethesda oyunları Starfield’ın (yeni sekmede açılır) ve Redfall (yeni sekmede açılır) lansman sırasında her ikisi de konsola özel olacak. Ancak, FTC’nin birleşmeyi engellemek için dava açmasından kısa bir süre sonra Avrupa Komisyonu, Seeking Alpha’ya şunları söyledi: (yeni sekmede açılır) Microsoft’un bu yönde herhangi bir taahhütte bulunmadığını.

Buna rağmen, bu makul bir endişe ve sadece FTC tarafından değil, aynı zamanda Avrupa Komisyonu tarafından da dile getirildi. (yeni sekmede açılır)İngiltere’nin Rekabet ve Piyasalar Kurumu (yeni sekmede açılır)ve tabii ki Sony (yeni sekmede açılır)bu anlaşmanın gerçekleşmesini kesinlikle istemiyor.

Oyuncuların davasında, “Activision Blizzards’ın oyun kataloğuna sahip olmak, sektörde önemli bir fark yaratacak ve Microsoft’un oyun platformlarına önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır.” “Önerilen satın alma, Microsoft’a oyun endüstrisinde rakipsiz bir konum sağlayacak ve ona en fazla sayıda sahip olunması gereken oyun ve ikonik serilerle baş başa kalacak. Activision Blizzard’ın Microsoft platformlarına özel veya kısmen özel Call of Duty dahil olmak üzere önemli oyun kataloğu.

“Şu anda Microsoft Xbox ve Sony PlayStation sistemleri birbirleriyle şiddetli bir şekilde rekabet ediyor. Activision Blizzard oyunlarının PlayStation’da görünmesini engellemek, Xbox ve PlayStation arasındaki rekabete zarar verir.”

OKU  Genshin Impact Fan, Lore'a Dayalı Tüm Teyvat Haritasını Oluşturuyor

Dava, mahkemeden planlanan devralmanın Clayton Antitröst Yasasını ihlal ettiğini beyan etmesini ve kalıcı olarak bloke etmesini ister; ayrıca davacıların masraflarının ve avukatlık ücretlerinin karşılanmasını talep etmektedir. Bahse giren bir adam olsaydım, bunun pek olası olmadığını söylerdim. FTC, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını engellemek için dava açtığında, aynı zamanda ona karşı bir ihtiyati tedbir talebinde bulunmadı; FTC’nin beklediği eninde sonunda yine de kapanacak.

Ve birinin soracağını bildiğim için: Davadaki 10 davacıdan altısı, Nintendo Switch’e sahip olan biri hariç, tek konsolu olarak PlayStation’ı listeliyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, Savaş, Hikaye ve Eikon Savaşları Hakkında Yeni Ayrıntıları Açıklıyor

Oyun Haberleri

En iyi RTX 4080 donanımından 200 $ daha ucuz ve bazen daha hızlı olan, AMD destekli bir oyun bilgisayarı

Oyun Haberleri

Diablo 4 Rogue Solos Ashava World Boss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir