Oyun Haberleri

Favori oyun monitörümüzün bu indirimi, OLED ekranın yatıştırıcı, yumuşak ışıltısında bir indirim sunuyor

Favori oyun monitörümüzün bu indirimi, OLED ekranın yatıştırıcı, yumuşak ışıltısında bir indirim sunuyor

(yeni sekmede açılır)

Alienware AW3423DW | 34 inç | 3440x1440p | 175Hz | 1800R Eğrilik | 1.299,99$ Dell’de 1.139,98 ABD Doları (160 ABD Doları tasarruf edin) (yeni sekmede açılır))

1800R kavis ve 3.440 x 1.440 yerel çözünürlüğe sahip 34 inç 21:9 ekran, üst düzey bir oyun ekranı için harika bir temel özelliktir. Ancak AW3423DW’nin QD-OLED paneli, onu paketin geri kalanından ayırır.

Dell, bize göre en iyi oyun monitörü olan Alienware 34 QD-OLED için anlaşma yaptı (yeni sekmede açılır) 1.139$’a hemen alabilirsiniz. (yeni sekmede açılır), normal fiyatından 160$ indirim. Bu haftanın başlarında Amazon’da 1.100 dolara satılıyordu ama artık değil. Bu, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi fiyattı ve tekrar düşüp düşmediğini görmek akıllıca olabilir, ancak Dell’in şu anki anlaşması fena değil, 39 dolar daha fazla. O kadar iyi bir monitör ki, yine de belirtmeye değer olduğunu düşündük.

AW3423DW incelememiz (yeni sekmede açılır) “muhteşem kontrastı ve renkleri” ile hızlı piksel tepkisini övdü. 1440p çözünürlüğe sahip – oyun oynamak için hala tercih ettiğimiz çözünürlük, 1080p ve 4K arasında harika bir uzlaşma – ve .1 ms tepki süresiyle 175 Hz yenileme hızına sahip.

Bunlar iyi özellikler, ancak bu 34 inçlik ultra geniş, siz onu çalışırken görene kadar oldukça mütevazi görünüyor. New York’taki PC Gamer test laboratuvarında bunlardan bir tane var ve yanımdan geçen birinin oyunların bu şeyde ne kadar iyi göründüğüne dair kaç kez yorum yaptığını sayamıyorum.

Philips Evnia gibi diğer birinci sınıf ekranlarda görülen şık yeni Samsung QD-OLED panellerini kullandığı için bu kadar iyi görünüyor (yeni sekmede açılır), favorilerimizden biri. Bu, Alienware’e mükemmel renk, kontrast ve parlaklık sağlar. Sevmediğimiz bir şey, AW3423DW’nin HDMI 2.1 desteğinin olmaması, bu da Xbox Series X ve PS5 sahiplerinin monitörün 175 Hz yenileme hızından en iyi şekilde yararlanamayacağı anlamına gelir; PC oyunları.

İncelememizden profesyonel bir ipucu: Ekran ayarlarını HDR 400 Siyah moduna değiştirin, ardından SDR içeriğinin iyi görünmesi için Windows Ekran Ayarlarında SDR parlaklığını daha yükseğe ayarlayın. Bundan sonra, SDR ve HDR modları arasında geçiş yapmaya gerek yoktur.

Monitör, OLED panelli ekranlarda bir risk olan olası yanma riskini kapsayan üç yıllık bir garantiye sahiptir. Alienware, günlük kullanım için çok müdahaleci olmayan piksel kaydırma ve Otomatik Parlaklık Sınırlayıcı (ABL) gibi yanma önleyici önlemler uygular ve garanti size biraz rahatlık verir.

resim (yeni sekmede açılır)


En iyi oyun monitörü: Piksel açısından mükemmel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör: Hızlı bağırmak
Oyun için en iyi 4K monitör: Yalnızca yüksek çözünürlüklü
Oyun için en iyi 4K TV: Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

OKU  Zack Snyder'ın Justice League vs Avengers: Infinity War ve Endgame Anketi İlginç Sonuçlar Aldı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.