Sağlık

Soru-Cevap: Jewel’in Yeni Meataverse Mental Health Uygulaması Nasıl Bir Oyun Değiştiricidir?

Soru-Cevap: Jewel'in Yeni Meataverse Mental Health Uygulaması Nasıl Bir Oyun Değiştiricidir?

Healthline, şarkıcı-söz yazarı Jewel ile Metaverse’de zihinsel sağlık desteğine ihtiyaç duyan insanlara hizmet sunan yeni bir sanal gerçeklik platformu olan Innerverse’in kurucu ortağı hakkında konuştu.

Pinterest’te paylaş
Duane Prokop/Getty Images for The Wellness Experience by Kroger

Jewel, Alaska’da akan su olmadan büyüdüğünden beri çok yol kat etti.

Bugün ikonik bir şarkıcı-söz yazarı, aktris, en çok satan yazar olarak biliniyor ve şimdi Innerworld adlı yeni bilişsel davranışsal daldırma platformunun kurucu ortağı olarak ruh sağlığı ve sanal gerçeklik alanlarında bir öncü olarak biliniyor.

Superstar ile kişisel sağlıklı yaşam yolculuğu ve Innerworld’ün akıl sağlığı hizmetlerine veya bir Meta Quest kulaklığına erişimi olsun ya da olmasın dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insana yardım edebilmesini nasıl tasavvur ettiği hakkında sohbet etme şansımız oldu.

Metaverse’nin akıl sağlığıyla ilgili savunmasız konuşmalara neden bu kadar uygun olduğunu düşünüyorsunuz?

Mücevher: En önemlisi anonimlik olmak üzere çeşitli nedenlerle ruh sağlığı için iyidir. Bir avatarın olduğu ve o da yaşayan bir insan olduğu için, sadece bir avatarın var. Anonimlik, insanları gerçekten psikolojik olarak çok daha güvenli hissettiriyor. Ve geleneksel olarak akıl sağlığı hizmetlerine kolayca asimile olmayan grupların benimsendiğini görüyoruz.

Favori bir İç Dünya meditasyonunuz veya seansınız var mı?

En sevdiğim meditasyon aslında benim yönettiğim meditasyondur. denir. . . Hayat Ağacı Meditasyonu. Bu, insanları gelmeye davet ettiğim rehberli bir meditasyon ve gerçekten desteklendiğinizi hissettiren inanılmaz bir rahatlama süreci ve ben bunun hakkında konuşuyorum. [how] Burada bir anne ya da baba ya da ebeveyn ya da çocuk ya da çalışan olmanız ve tüm bu rolleri bırakmanız ve sinir sisteminizi rahatlatmak için bir dakikanız olması gerekmiyor.

Pazarlığa açık olmayan zihinsel sağlık sorunlarınızdan bazıları nelerdir?

Bence benim için pazarlık konusu olmayan en iyi şeylerden biri, her gün meditasyon yapıyor olmam. Oysa daha önce gün aşırı veya ihtiyacım olduğunda veya panik atak geçirdiğimde meditasyonumu ikiye katlardım. Tutarlı olmak hayatımda büyük bir fark yarattı.

Akıl sağlığı yolculuğunuzda daha önce bilseydim dediğiniz bir şey nedir?

Her düşüncenin, duygunun veya eylemin sizi sinir sistemi tepkilerinizden birine sokup çıkardığını öğrenmek. Yani her düşünce, duygu veya eylem sizi sempatik veya parasempatik bir sinir sistemi tepkisine yönlendirecektir. Ve böylece, ne zaman kendinizi gergin, gergin veya endişeli hissederseniz, bu vücut ipuçlarını fark edin ve ardından “Az önce ne düşünüyordunuz, hissediyordunuz veya yapıyordunuz?” diye bir günlük tutun. onlara.

Sonra, her rahatladığınızda, genişlediğinizde, açık olduğunuzda veya sakinleştiğinizde, “Ne düşündüm, hissettim, ne yaptım?” ile ilgili bir günlük tutun. Ve aynı anda iki durumda olamazsın. Ve listenizde sizi sakinleştirecek ve o parasempatik sinir sistemine geri döndürecek bir şeye katılarak kendinizi düzensiz bir sinir sistemi durumundan çıkmaya zorlayabilirsiniz. Ve bu gerçekten basit bir beceridir. Çocuklara öğretiyoruz. Bunu herkes yapabilir.O tek şey hayatımı gerçekten değiştirdi.

OKU  Kylie Jenner doğum sonrası depresyonu hakkında konuşuyor: bilmeniz gerekenler

Bu senin uğraştığın bir şey mi? iç dünya? Hİnsanların kendi özel araç takımlarını bulmalarına yardımcı olmak mı istiyorsunuz?

Evet, bence gerçekten önemli. Sistemimde düzensizliğe neden olan şey çok benzersiz [and] . . . düzensizliğinize neden olacak şey gerçekten benzersizdir. Böylece insanlar katılabileceklerini bilirler ve kişiselleştirebildikleri kadar çok cevaba sahip olurlar. [is key]. Size sizi neyin genişlettiği ve neyin daralttığına dair bir günlük tutmanın genel aracını öğretebilirim, ancak bu listeler sizin için çok kişisel olacak ve katılımınıza ihtiyacımız var. Akıl sağlığınız için kimsenin tahmin edemeyeceği kadar fazlasını yapacaksınız. Ve böylece bu tür bir kendini kişiselleştirme ve katılım çok daha iyi etkiler üretir.

İrade gücünün doğru kullanımı hakkında ne öğrendiniz?

Bence zamanlama hakkında söyledikleriniz çok önemli çünkü hepimiz irade gücü kullanıyoruz, değil mi? Bu [about] Kontrol. Sonuçları kontrol etmeye çalışmak. Dürüst olmak gerekirse, biz irade uzmanlarıyız. Sadece, açıkçası kontrolümüzün ötesindeki şekillerde güvenlik yaratmaya çalışmak için onu kullanmaya alışkınız.

Sürekli olarak çevremizi kontrol etmeye, insanların ne dediğini kontrol etmeye, etrafımızdaki her şeyi kontrol etmeye çalıştığımızda, bu aşırı uyanıklıktır. Ve anladığım kadarıyla kendimizi korumak için bir başa çıkma mekanizması. Bu konuda uzman gibiyim. Hayatımı bunu yaparak geçirdim. Ama ne yazık ki büyük bir getirisi yok.

Kontrol edilemeyeni kontrol etmeye çalışmak için irademi kullanmak yerine hayatın nasıl değişeceğini seçemeyeceğimi fark etmek [but] Beni nasıl değiştireceğini seçebilirim. . . İrade gücümü çok farklı şekillerde kullanmaya başladım.

Öz-şefkat üzerinde çalışmak için ne yapıyorsun?

Beni biraz yumuşatan şeylerden biri, büyürken kimsenin bana iyi davranmamasıydı. Birdenbire kendime sihirli bir şekilde nasıl nazik davranabilirdim? Bu olmaz. Nörolojik olarak böyle çalışmıyoruz. Bilirsiniz, öğreniriz, beyinlerimiz model eşleyicidir ve . . . ayna nöronlarımız çok yardımcı oluyor. Diğer şefkatli insanlarla başa çıkabiliyorsanız, kendi kendine iyi konuşan diğer insanların kendilerine lütufta bulunduğunu görebiliyorsanız, gözlemleyin. [that]gerçekten yardımcı oluyor çünkü ayna nöronlarımız bize gerçekten yardımcı olacak.

Mutluyken ya da üzgünken dinlediğiniz şarkılar var mı?

Ben pek müzik dinlemem. Benim hakkımda garip bir şey. Ben de hiç büyümedim. Sanırım elektriksiz büyüdüğüm için olabilir. Gerçekten bir radyomuz ya da televizyonumuz yoktu ve bu benim edindiğim bir alışkanlık değildi. Ama çok duygulandığımda yazarım. Ve sanırım bu yüzden yazar oldum. Tam olarak döndüğüm şey buydu. Sanırım içimi rahatlatmak için kendi film müziğimi yazmaktı. Yani “Angels Standing By” gibi şarkılar korktuğumda kendim için yarattığım şeyler.

OKU  Daha yüksek yoğunluklu egzersiz kalp sağlığınızı nasıl iyileştirebilir?

Neşe ararken olduğu gibi gerçekten mutlu hissettiğinizde yaptığınız bir şey var mı?

Yazmak benim için hayatın tuzu biberi. Üzgün ​​olduğumda, duyguya yaklaştıkça duygunun değiştiğini öğrendim. Sınırlama ve bastırmanın işe yaramamasının nedeni aslında budur. Kişiliğimizin bir yönü varsa, hatta sadece korku varsa ve kendimizi ondan uzaklaştırmaya çalışırsak, tek başına hiçbir şey değişemez. Kimyasal düzeyde bile değişebilmesi için bir şeyin başka bir şeyle ilişkili olması gerekir. Ve böylece, korktuğumda ve yazdığımda, bunun beni yakınlaştırdığını, meraklandırdığını ve sonra değişmeye başlayabileceğini öğrendim.

Şans aynıydı. Şiir yazsam ya da gerçekten orada olsaydım mutluluk daha mutlu olurdu. Bu yüzden benim için yazmak, farkındalık, mevcut olma ve ne işlediğimin farkında olma konusundaki en derin egzersizdi.

Sizi uzaklaştırmasına veya özellikle zor bir anda takılıp kalmanıza izin vermeden, anda ve topraklanmış kalmak için tüm yaşam deneyimlerinizi nasıl birleştirebilirsiniz?

En iyi intikam iyi yaşanmış bir hayattır. Aşkı ve hayatı işleyemediğin ve tadını çıkaramadığın yerde buruklaşmaz. Ve bu size zor bir iş verir, ama bu sizin işiniz ve çok güçsüz durumlarda muazzam güce sahip olduğunuz yer burasıdır.

Engelin yol olduğunu söyleyen güzel bir Navajo vardır. Ve ne zaman . . . Dokuz yaşındaydım, fırtınanın kalbine giden tek hayvanın bufalo olduğunu öğrendim çünkü en hızlı yol içinden geçer. Ve bu yüzden [that became] . . . karşı düşüncelerimden biri olan cümlem: Manda ol. Doğrudan oraya git. En hızlı yol geçmektir. Ona ne kadar hızlı bakabilir, merak edebilirsem, o kadar hızlı değişmesine ve yön vermesine yardımcı olabilirim.

insanlara ne diyorsun onları teşvik etmek acıdan uzaklaşmak yerine ona yaklaşmak mı?

Bana yardımcı olan bir şey. . . gerçek her zaman kazanır. Gerçek gerçektir. Gerçek değilmiş gibi davranmak onu gerçek dışı yapmaz, gerçekle yüzleşmenizi geciktirir. Bazen bir şeyleri geciktirmenin veya küçük lokmalar halinde almanın sağlıklı yollarını bulursun. [that’s] Çok sağlıklı. Tamamen kaçınmak, var olmadığı anlamına gelmez ve bununla daha sonra ilgilenmeniz gerekecek. Ve muhtemelen birçok başa çıkma mekanizmasıyla da uğraşmak zorunda kalacaksınız. [that] Sadece oraya ulaşmak için rahatlamalısın. Yani gerçek olan oldu. Gerçek şu ki, siz bu harekete yardım edene kadar vücudunuz bu enerjiyi tutacak.

Innerworld’ü denemekten şüphe duyan insanlara ne söylersiniz?

Bedava . . . ve kullanımı gerçekten çok kolay. Kullanımı Zoom kadar kolaydır. . . Yani Zoom’a giriş yapabilen herkes Innerworld’e giriş yapabilir. VR gözlüğüne ihtiyacınız yok. Bu çok kolay . . . ve gerçekten de güvenli. Her türlü trolleme veya zorbalık için inanılmaz izlememiz var. Bunların yanı sıra . . . Canlı rehberler ve biz güvenli, pozitif bir ortamız.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Sağlık

Demi Lovato'ya bipolar bozukluk teşhisi konulduktan sonra neden 'rahatladı'?

Sağlık

Patates kızartması yemek depresyon riskinizi artırabilir

Sağlık

Kendini depresif hissetmeye başladı. Bunun Parkinson'un erken bir belirtisi olduğunu bilmiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir