Oyun Haberleri

Bu harika 90’lar RTS, kayıp bir Command & Conquer oyununa benziyor

Three huge tanks blowing up buildings in DORF: Real-Time Strategic Conflict.

DORF Gerçek Zamanlı Stratejik Çatışmanın ne kadar doğru olduğuna şaşırdım (yeni sekmede açılır)klasik RTS oyunlarının belirli bir çağına benziyor. Tıknaz animasyonlardan, sentez ağırlıklı müziğe, koşuşturan küçük birimlerinin ilk 3D görünümüne kadar, 2023’te alabileceğiniz en büyük Command & Conquer ve ilkini çağrıştırıyor. Sadece hareket halinde bakın.

“Ayrıntılı üs kurma, kaynak toplama ve güçlü ve benzersiz birimlerle devasa savaşlar” vaat eden oyun, geçen yıl Eylül ayından bu yana bir Patreon sayfası aracılığıyla sadece iki kişilik bir ekip tarafından geliştiriliyor. (yeni sekmede açılır). Orada, taraftarlar oyunda görmek istedikleri özellikleri ve birimleri oylayabilirler. Son zamanlarda, parlak ‘Wartrash’ olarak değiştirmek yerine adı olduğu gibi tutmak için oy kullandıklarını düşünürsek, onlara güvenilebileceklerinden emin değilim.

Geleceğin karanlık bir vizyonunda, “genetik deneyler, sonsuz savaş ve dünya dışı anomalilerle yozlaşmış” bir Dünya’da geçen oyun, üç grup içerir: geleneksel olarak militarist İmparatorluk, Warbands’in Mad Max tarzı akıncıları ve daha fazlası şık ve bilimkurgu NWO. Command & Conquer’da olduğu gibi, her birinin tuhaf ve harika birimlere erişimi var; mech’ler, medyumlar, zeplinler, şimşek tankları, savaş tekerlekleri ve çok sayıda gizli kapaklı taret, hepsi değerli kaynaklar için savaşırken birbirlerine çıtırdayan mermiler ve patlayıcılar fırlatıyor.

Kesinlikle çivilenmiş bir klasik RTS’nin görünümüne ve sesine sahip – görülmesi gereken şey, aksiyonu yeniden yaratıp yaratamayacağı ve daha da önemlisi 2023 seyircisi için çalışacak kadar modernize edip edemeyeceği. En azından Steam sayfasıyla bu cephede hırs eksikliği yok (yeni sekmede açılır) Aynı anda karada, havada ve denizde savaşırken piyadeleriniz için siper ağları oluşturmaktan ulaşım yolları ve ikmal hatları oluşturmaya kadar her şeyi listeler. Her şeye ayak uydurmak için 90’ların genç beynime ve parmaklarıma sahip olmayı dilerdim gibi geliyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Kült PC oyun ikonu 'Super Mario', nostaljik Super Bowl reklamında 80'lerin rap klasiğini yeniden canlandırıyor